Kiedy stosujemy Clotrimazolum Ziaja?
Grzybice skóry i błon śluzowych wywołane przez różne szczepy dermatofitów, w tym grzybica pachwin, dłoni, stóp, grzybica międzypalcowa a także łupież pstry i rumieniowy. Skuteczny jest w leczeniu drożdżycy skóry (kandydoza) np. zanokcica drożdżakowa, wyprzenie drożdżakowe, drożdżyca paznokci i wałów paznokciowych.
Clotrimazolum Ziaja - działanie
Zawarty w kremie klotrimazol jest imidazolowym lekiem przeciwgrzybiczym. Podobnie jak inne leki z tej grupy działa uszkadzająco na błonę komórkową grzybów, powodując w konsekwencji śmierć komórki. Wykazuje aktywność w stosunku do większości grzybów, będących przyczyną zakażeń u ludzi, szczególnie do dermatofitów (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum), drożdżaków, przede wszystkim Candida albicans ale także i innych gatunków z rodzaju Candida. Praktycznie nie wchłania się ze skóry do krwiobiegu. Gromadzi się w rogowej warstwie naskórka.
Jaki jest skład Clotrimazolum Ziaja?
1 g kremu zawiera 10 mg klotrimazolu
Clotrimazolum Ziaja - dawkowanie
Chorobowo zmienione powierzchnie skóry i błon śluzowych należy smarować cienką warstwą kremu z klotrimazolem, 2-3 razy dziennie, lekko wcierając.
Po ustąpieniu ostrych dolegliwości leczenie należy jeszcze kontynuować przez co najmniej 4 tygodnie.