Biolevox™ HA mini interakcje ulotka żel dostawowy  1 amp.-strz. po 1 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Biolevox™ HA mini żel dostawowy | 1 amp.-strz. po 1 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: BIOVICO SP. Z O.O.


Opis produktu Biolevox™ HA mini

Kiedy stosujemy Biolevox™ HA mini?

Dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchomości stawów wynikające ze zmian pourazowych lub zwyrodnieniowych (osteoartrozy). Ampułkostrzykawka o zawartości 1 ml żelu przeznaczona jest głównie do iniekcji do małych stawów, takich jak: staw międzywyrostkowy, śródstopno-paliczkowy, nadgarstkowo-śródręczny, skroniowo-żuchwowy, międzypaliczkowy

Biolevox™ HA mini - działanie

Hialuronian sodu jest odpowiedzialny za lepkość i elastyczność mazi stawowej. Dzięki swoim właściwościom smarującym i amortyzującym umożliwia bezbolesny, fizjologiczny ruch w stawie. Oprócz tego zaopatruje on chrząstkę stawową w substancje odżywcze. Uzupełnienie mazi stawowej przez wstrzykiwanie dostawowe hialuronianu sodu poprawia elastyczność i lepkość mazi stawowej. W ten sposób, już po jednej iniekcji dostawowej poprawia się ruchomość stawu oraz zmniejsza się poziom odczuwalnego bólu, powstającego w wyniku uszkodzenia chrząstki stawowej.

Jaki jest skład Biolevox™ HA mini?

1 ml zawiera: Hialuronian sodu Chlorek sodu Dwusodowy wodorofosforan Sodowy dwuwodorofosforan Woda do iniekcji 16,000 mg 8,500 mg 0,563 mg 0,045 mg q.s

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Biolevox™ HA mini?

Produkt nie powinien być stosowany u pacjentów: - ze stwierdzoną nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu; - z septycznym zapaleniem stawów; - z dermatozą w miejscu planowanej iniekcji; - przyjmujących leki przeciwzakrzepowe.

Biolevox™ HA mini – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Badania biokompatybilności potwierdziły wysokie bezpieczeństwo stosowania produktu. W miejscu iniekcji mogą wystąpić przejściowe objawy takie jak ból, zaczerwienienie i obrzęk. Objawy te można ograniczyć, schładzając miejsce iniekcji przez 5-10 minut po aplikacji za pomocą woreczka chłodzącego. W przypadku dolegliwości bólowych korzystne może być jednoczesne stosowanie doustnych środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.

Biolevox™ HA mini – jakie środki ostrożności należy zachować?

Należy przestrzegać wszelkich środków ostrożności podczas przeprowadzania zabiegu, w celu zapobiegania wystąpienia septycznego zapalenia stawów. Wyrób przeznaczony jest wyłącznie do iniekcji dostawowej. Do dezynfekcji skóry, przed iniekcją, nie stosować środków zawierających czwartorzędowe sole amoniowe, ponieważ w ich obecności hialuronian może ulec wytrąceniu.
Ze względu na brak wystarczających danych klinicznych, wyrobu nie należy stosować u dzieci oraz u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Nie należy stosować produktu w przypadku, gdy sterylna ampułkostrzykawka jest uszkodzona. Nie należy stosować produktu po upływie daty ważności wskazanej na opakowaniu. Produkt nie może być ponownie sterylizowany. Ampułkostrzykawka przeznaczona jest do stosowania u jednego pacjenta podczas jednego zabiegu. Przechowywać w temperaturze od +2°C do +25°C. Chronić przed wilgocią i promieniami słonecznymi. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przyjmowanie Biolevox™ HA mini w czasie ciąży

Ze względu na brak wystarczających danych klinicznych, wyrobu nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji.

Interakcje Biolevox™ HA mini z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Biolevox™ HA mini z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty wzmacniające kości, mięśnie i stawy

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.