Antinervinum interakcje ulotka syrop 200 g

Trudno dostępny w aptekach

 
Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Antinervinum?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Antinervinum

Kiedy stosujemy lek Antinervinum?

Tradycyjnie w stanach wzmożonego napięcia nerwowego, okresowych trudnościach w zasypianiu.


Jaki jest skład leku Antinervinum?

Substancje czynne w przeliczeniu na 100g:

Valerianae tinctura 1:4 - 4,5 20,0g ekstrahent: etanol 70% V/V

Crataegi tinctura 1:3,25 - 3,75 17,5g ekstrahent: etanol 60% V/V

Lupuli strobili tinctura 1:5 12,5g

ekstrahent: etanol 70% V/V

Substancje pomocnicze o znanym działaniu:

sorbitol 70% 1,5g/5ml etanol 28-34% V/V tj. do 1,3g/5ml


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Antinervinum?

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie zaleca się stosowania przez osoby źle tolerujące walerianę. 


Antinervinum – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Bardzo rzadko mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nudności, kurczowe bóle brzucha). Sporadycznie mogą wystąpić przypadki złej tolerancji preparatów z walerianą, charakteryzującej się uczuciem dyskomfortu i odbijaniem. 


Antinervinum - dawkowanie leku

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 3 x dziennie po 5 ml (1 łyżeczka). W przypadku trudności w zasypianiu 5 – 10 ml (1 – 2 łyżeczki) na 1 godzinę przed snem.

Dzieci do 12 lat: nie zaleca się stosowania. 

Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat, a u dzieci w wieku 6-12 lat lek może być stosowany wyłącznie po konsultacji z lekarzem. 


Antinervinum – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ten produkt leczniczy zawiera etanol 28 – 34% obj., to jest do 1,3g na dawkę 5ml, co odpowiada 34 ml piwa, 14 ml wina na dawkę. Może być szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Należy to uwzględnić u kobiet w ciąży lub karmiących piersią i grupach zwiększonego ryzyka, takich jak osoby z chorobami wątroby, padaczką.

Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą, dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Dzieci i młodzież

Ze względu na zawartość etanolu oraz brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania u dzieci do lat 12. Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat. O stosowaniu leku u dzieci w wieku 6 – 12 lat może zdecydować lekarz.


Przyjmowanie leku Antinervinum w czasie ciąży

Nie wykonano badań bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i laktacji, dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie. Nie ustalono wpływu leku na płodność.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

 • Środki nasenne - tabletki nasenne, tabletki na bezsenność

  W tej kategorii znajdziesz produkty o działaniu uspokajającym oraz ułatwiającym zasypianie. Dostępne w postaci kapsułek, tabletek, ziół, herbatek itp.

 • Środki uspokajające

  W tej kategorii znajdziesz produkty uspokajające na bazie melisy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół do zaparzania itp.

 • Środki antydepresyjne

  W tej kategorii znajdziesz produkty poprawiające nastrój (antydepresyjne). Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, płynów itp.

 • Nasenne i uspokajające

  Nasenne i uspokajające to kategoria, w której można znaleźć preparaty przeznaczone dla osób mających problemy z utrzymaniem snu. Stany nadmiernej drażliwości i niepokoju mogą wiązać się z trudnościami w zasypianiu, przyczyniając się do pogorszenia komfortu życia. Brak snu wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu, co objawia się rozdrażnieniem, spadkiem koncentracji i sennością w ciągu dnia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po leki nasenne bez recepty, które wpływają tonizująco na układ nerwowy, przyczyniając się do głębokiego i spokojnego snu. Specjalnie dobrane wyciągi roślinne ułatwiają odprężenie oraz wyciszenie organizmu, dbając o lepszy i bardziej komfortowy wypoczynek każdej nocy. Ziołowe suplementy diety o działaniu nasennym i uspokajającym zawierają m.in. wyciągi z liści melisy, korzenia kozłka lekarskiego, szyszek chmielu (np. Valerin Sen, Benosen, Valused). Są też wzbogacane witaminami i innymi związkami (m.in. magnez, witamina B6, witamina B12) , które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz układ nerwowy, redukując skutki zmęczenia i stresu. Trzeba pamiętać, że po przyjęciu preparatu o działaniu nasennym nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz wykonywać czynności wymagających koncentracji.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.