AdaptogenCoffee interakcje ulotka proszek  252 g

Trudno dostępny w aptekach

 

AdaptogenCoffee proszek | 252 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: HEALTH LABS CARE SP. Z. O.O. SP.K.


Opis produktu AdaptogenCoffee

AdaptogenCoffee - działanie

Co wyróżnia suplement diety AdaptogenCoffee?

-coś więcej niż kawa

Suplement diety AdaptogenCooffee to połączenie kawy, która pozwala odczuć przyjemne pobudzenie (kofeina) z roślinami adaptogennymi Eleuthero (Żeń-szeń syberyjski) i Rhodiola rosea (różeniec górski), które przyczyniają się do optymalnej aktywności umysłowej i poznawczej.

-100% arabica Brasil

Arabica to nazwa gatunku kawowca, którego największym producentem na świecie jest Brazylia. Arabica jest uznana za szlachetny gatunek wśród kaw. Ta pochodząca z Brazylii charakteryzuje się łagodnym smakiem i niską kwasowością.

-unikalny smak

Łagodny smak kawy wynika ze stopnia i specjalnego sposobu palenia ziaren. Kawa ma zrównoważony smak: średni stopień intensywności i słodkości oraz niski stopień kwasowości i goryczki.


Składniki produktu i ich właściwości

Kawa mielona, w tym kofeina

- Kofeina należy do grupy ksenobiotyków - związków, których organizm ludzki nie potrafi wytworzyć.

- Przyczynia się do sprawności umysłowej.

- Pomaga utrzymać i poprawić czujność.

- Wspomaga koncentrację.

- Pomaga poczuć więcej energii.

- Pomaga poprawić samopoczucie.

- Suplement diety AdaptogenCoffee zawiera kawę mieloną 100% arabica Brasil.

Eleuthero (Żeń-szeń syberyjski)

- Roślina adaptogenna znana od tysięcy lat, zwana eleuterokokiem.

- Przyczynia się do większej energii psychicznej i fizycznej.

- Tonik wspomagający zdolności umysłowe i fizyczne w przypadku osłabienia, wyczerpania i zmęczenia oraz w okresie rekonwalescencji

- Suplement diety AdaptogenCoffee zawiera ekstrakt z korzeni żeń-szenia syberyjskiego (Eleutherococcus senticosus (Rupr. et Maxim.) Maxim) DER 4:1.

Rhodiola Rosea (Różeniec górski)

- Roślina adaptogenna, która pomaga organizmowi przystosować się do stresu emocjonalnego, wysiłku fizycznego.

- Wspomaga stymulację układu nerwowego.

- Pomaga pobudzić percepcję, poprawić stan umysłu, korzystnie wpływa na układ krążenia, ponieważ pomaga chronić przed stresem.


AdaptogenCoffee zalecane spożycie

Wiele sposobów parzenia

Kawę z dodatkiem adaptogenów możesz zaparzać na wiele różnych sposobów: zalewajka, frenchpress, kawiarka, aeropress. Zaparzaj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Zalecana dzienna porcja

Dorośli: 1 porcja - 10,5 g (2 łyżki o pojemności 10 ml) - 1-2 razy dziennie

10,5 g produktu zalać 160 ml wody w temperaturze 94 °C, czas zaparzania: 3 minuty.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.


AdaptogenCoffee – jakie środki ostrożności należy zachować?

Zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Przechowywanie

W szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej 15-25° C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić od wilgoci i światła. Należy spożyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia opakowania.


Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W przypadku występowania chorób lub stosowania produktów leczniczych skonsultować przyjmowanie suplementu diety z lekarzem.
Nie spożywać z innymi produktami będącymi źródłem kofeiny lub innych składników o podobnym działaniu.

Przyjmowanie AdaptogenCoffee w czasie ciąży

Matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.
Zawiera kofeinę; nie zaleca się stosowania u kobiet w ciąży (zawartość kofeiny: 126 mg w 1 porcji, 252 mg w 2 porcjach)

Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty wzmacniające z czosnkiem i żeńszeniem

    W tej kategorii znajdziesz produkty wzmacniająco-tonizujące stosowane w celu zwiększenia sił witalnych organizmu. Dostępne w postaci płynów doustnych, syropów, nalewek, soków itp.

  • Wzmocnienie i pobudzenie

    Preparaty zapewniające wzmocnienie, pobudzenie sił witalnych zawierają składniki aktywne pochodzące przede wszystkim z wyciągów roślinnych. W aptekach dostępne są suplementy diety na wzmocnienie organizmu zawierające m.in. żeń-szeń, ashwagandhę, wąkotę azjatycką, pieprzycę peruwiańską, chlorellę, cytryniec chiński. Żeń-szeń zawiera ginsenozydy, które usprawniają transport tlenu do komórek organizmu, co przekłada się na zwiększoną ilość energii. Dlatego też polecany jest w przypadku wyczerpania psychicznego i fizycznego, spadku witalności czy zmniejszonej zdolności koncentracji. Polecany zwłaszcza osobom w podeszłym wieku, osobom intensywnie uczącym się lub pracującym (np. Żeń-szeń Forte Naturell, Żeń-szeń Ginseng, OLIMP Gold Żeń-szeń complex). Ashwagandha ma korzystny wpływ na budowanie odporności organizmu na czynniki stresowe. Przyczynia się do osiągnięcia równowagi emocjonalnej i poprawy ogólnego samopoczucia (np. Pharmovit Ashwagandha Żeń-szeń indyjski Ekstrakt 400 mg, NATURELL Ashwagandha). Wąkrota azjatycka (Gotu Kola) wspomaga pamięć, posiada właściwości regeneracyjne i przeciwstarzeniowe. Polecana jest również w przypadku cukrzycy (np. Gym Food Gotu kola, GOTU KOLA Wąkrota azjatycka).


Może Cię również zainteresować:

Młoda kobieta o długich włosach. Na twarzy nosi maseczkę ochronną.

COVID-19

Hashimoto a COVID-19

Pandemia koronawirusa trwa już ponad rok, ale wciąż pojawiają się nowe informacje dotyczące wpływu zakażenia SARS-CoV-2 na pacjentów cierpiących na ch...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.