Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu interakcje ulotka syrop 2,36 g/5ml 125 g | but.z politereftalanu barw.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu syrop | 2,36 g/5ml | 125 g | but.z politereftalanu barw.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Althaeae radicis maceratio
Podmiot odpowiedzialny: GEMI P.P.F. GRZEGORZ NOWAKOWSKI

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu

Kiedy stosujemy lek Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu?

tradycyjnie stosowany jako środek pomocniczy w objawach stanów zapalnych jamy ustnej i gardła: chrypka, kaszel, np. w przebiegu przeziębienia pomocniczo w podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła

Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu - działanie leku

łagodzące kaszel, osłaniające błonę śluzową jamy ustnej i gardłaJaki jest skład leku Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu?

Althaeae radicis maceratio (6:36)


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu?

nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym na kwas benzoesowy


Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

u osób szczególnie wrażliwych na kwas benzoesowy może wystąpić pobudzone wydzielanie śliny i podrażnienie żołądka


Syrop prawoślazowy Alte Forte 6 cz. korzenia prawoślazu – dawkowanie leku

Dzieci powyżej 3. roku życia do 6. roku życia - 5 ml; dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 3 razy dziennie) Dzieci powyżej 6. roku życia - 5 ml; dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 5 razy dziennie) Młodzież od 13. roku życia i dorośli - 10 ml; dawkę powtórzyć w zależności od nasilenia objawów podrażnienia (do 6 razy dziennie)


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty na kaszel bez recepty

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.

  • Katar

    Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.

  • Jama ustna i zęby

    Jama ustna i zęby wymagają specjalistycznej i kompleksowej pielęgnacji. Podstawową kwestią jest właściwa higienia jamy ustnej, mająca na celu pozbycie się płytki nazębnej gromadzącej się na powierzchni zębów i przestrzeniach międzyzębowych. Oczyszczanie jamy ustnej zapobiega stanom zapalnym i zakażeniom, likwiduje przykry zapach z ust, zapobiega próchnicy zębów. Aby kompleksowo zadbać o higienę jamy ustnej należy stosować odpowiednio dopasowane szczoteczki do zębów (manualne, elektryczne), nici dentystyczne, preparaty czyszczące i przeciwbakteryjne (pasty, żele, płyny do płukania ust). Jednak nie zawsze taka pielęgnacja jest wystarczająca, gdyż w obrębie jamy ustnej mogą pojawić się m.in. afty, stany zapalne dziąseł, pękające kąciki ust (zajady). Wtedy warto sięgnąć po apteczne specyfiki na bazie łagodzących wyciągów roślinnych (np. LIPS Tabletki, Tarczyca bajkalska). Higienę jamy ustnej można również uzupełnić o specjalistyczne dostępne w aptekach tabletki do ssania i gumy do żucia o działaniu przeciwpróchniczym (np. Sachol Sensitive, Dentisal).


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.