Sprawdzamy dostępność
leków w 10 918 aptekach
Sutrisept Płyn na rany 500 ml
Dowiedz się więcej
Rodzaj:
wyrób medyczny
Podmiot odpowiedzialny:
VERCO
Opis produktu Sutrisept Płyn na rany
Kiedy stosujemy Sutrisept Płyn na rany?
Najlepsze rezultaty gojenia ran uzyskuje się poprzez zapobieganie urazom, ochronę przed zakażeniem i czynnikami mogącymi powodować uszkodzenie rany a także unikanie wszystkich stanów mogących powodować konieczność dodatkowej interwencji chirurgicznej. W tym celu konieczne jest utrzymanie czystości i odpowiedniej wilgotności rany oraz odizolowanie rany od środowiska zewnętrznego aby zapobiec infekcjom. Jeśli pacjent nie choruje na żadną chorobę ogólnoustrojową, wszystkie rany goją się samoistnie, o ile są czyste i mają zapewniony odpowiedni poziom wilgotności. Jednak kontakt z powietrzem, zanieczyszczenie i wysychanie rany prowadzi do namnażania się drobnoustrojów. Powoduje to, że rany ostre stają się ranami przewlekłymi. Roztwór utrzymuje stabilne środowisko rany poprzez jej mechaniczne oczyszczanie i utrzymywanie odpowiedniej wilgotności. SutriSept Płyn na rany tworzy na powierzchni rany cienką warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Poloksamer zapewnia skuteczne mechaniczne oczyszczanie. Tworzy warstwę ochronną na powierzchni rany chroniąc ją przed zanieczyszczeniami organicznymi i mikrobiologicznymi, dzięki czemu przyspiesza wtórne gojenie się rany. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości wynikające z unikalnej kombinacji składników (poliheksanidu i poloksameru) sprawiają, że płyn zapobiega tworzeniu się biofilmu.
Jaki jest skład Sutrisept Płyn na rany?
1% poloksamer, 0,1% biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) i substancje pomocnicze.
Sutrisept Płyn na rany - stosowanie
1) Przed założeniem opatrunku – metoda aseptyczna.
Dokładnie przemyć ranę roztworem SutriSept Płyn na rany. Rany z głęboką i rozległą tkanką martwiczą należy przemywać przez 10 do 15 minut (przez założenie mokrego opatrunku). Nie spłukiwać roztworu po aplikacji.
2) Przy zmianie opatrunku – metoda aseptyczna.
Nasączyć opatrunek i bandaż odpowiednią ilością SutriSept Płyn na rany. Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie rany i zapobiec przywieraniu do jej powierzchni materiału opatrunkowego, który pozostawał na ranie przez dłuższy czas, procedurę zwilżania powtarzać co 2 dni. Po takim zwilżeniu można łatwo zmienić opatrunek nie powodując uszkodzenia powierzchni rany.
Stosowanie w okresie ciąży i u małych dzieci: Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania związków chemicznych zawartych w produkcie SutriSept Płyn na rany u dzieci poniżej 2. roku życia i u kobiet w ciąży nie zaleca się jego stosowania w tych grupach pacjentów bez nadzoru lekarza.
Interakcje Sutrisept Płyn na rany z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Sutrisept Płyn na rany z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Inne opakowania Sutrisept Płyn na rany
Grupy
Może Cię również zainteresować:
Topola czarna — właściwości lecznicze, działanie, zastosowanie
Gorczyca biała — właściwości lecznicze, działanie, zastosowanie
Bajpasy − co to? Kiedy stosuje się bajpasy?
Truskawki a cukrzyca. Czy można jeść truskawki, chorując na cukrzycę?
Dodatkowe informacje
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.