Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Środki na lepsze trawienie - tabletki, zioła, herbaty

Środki na lepsze trawienie wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych, zmniejszając uczucie ciężkości i niestrawność. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, wzdęcia, nudności, ucisk w nadbrzuszu) to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą pojawić się u osób w różnym wieku. W zwalczaniu tego rodzaju symptomów doskonale sprawdzają się leki syntetyczne oraz preparaty ziołowe, które wspomagają prawidłową pracę układu pokarmowego. Dostępne wyroby wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne oraz wspomagające trawienie. Składniki aktywne preparatów na lepsze trawienie wpływają korzystnie na prawidłowy przebieg procesów trawiennych, w przypadku uczucia pełności i ciężkości po posiłkach, usprawniając działanie wątroby i dróg żółciowych. Objawy niestrawności są często związane z przejedzeniem, zbyt szybkim jedzeniem, niedokładnym gryzieniem pokarmów lub spożywaniem dużych ilości tłustych potraw. Warto wówczas sięgnąć po odpowiedni specyfik, który może wspomóc układ trawienny. W tej kategorii dostępne są preparaty w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, płynów lub surowców ziołowych (np. Gastrobonisol, Enzyvit, Kreon Travix,Travisto).


ACTIVLAB CURCUMA

kapsułki

Curcuma Caps interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Curcuma Caps

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION BETAINE HCL + PEPSIN

kapsułki

Allnutrition Betaine HCl + Pepsin interakcje ulotka kapsułki  120 kaps.

Allnutrition Betaine HCl + Pepsin

120 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION CURCUMA

kapsułki

Allnutrition Curcuma interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Allnutrition Curcuma

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION CURCUMA

tabletki

SFD Curcuma interakcje ulotka tabletki  60 tabl. | + 30 tabl Gratis

SFD Curcuma

60 tabl. | + 30 tabl Gratis

suplement diety


Ulotka

ALLNUTRITION DIGESTIVE ENZYMES

kapsułki

Allnutrition Digestive Enzymes interakcje ulotka kapsułki  100 kaps.

Allnutrition Digestive Enzymes

100 kaps.

suplement diety


Ulotka

ANTI-GAS ENZYME SWANSON

kapsułki

Anti-Gas Enzyme interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Anti-Gas Enzyme

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

BETAINA HCL NOW FOODS

kapsułki

Now Foods Betaina HCL interakcje ulotka kapsułki  120 kaps.

Now Foods Betaina HCL

120 kaps.

suplement diety


Ulotka

BETAINA HCL YANGO

kapsułki

Betaina HCL interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Betaina HCL

90 kaps.

suplement diety


Ulotka

BICAPS BETAINE

kapsułki

Bicaps Betaine interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bicaps Betaine

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

BICAPS GASTRON

kapsułki

Bicaps Gastron interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bicaps Gastron

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

Trawienie

Skąd biorę się problemy z trawieniem?

Trawienie to istotny proces zachodzący w naszym organizmie - polega na przyswojeniu niezbędnych składników odżywczych z przyjmowanego pokarmu. W zadanie to zaangażowanych jest wiele organów. Najlepszym sposobem dbania o poprawnie przebiegające procesy trawienne jest odpowiednia i zbilansowana dieta, jak również unikanie jedzenia w pośpiechu, dokładne przeżuwanie pokarmu, nie przejadanie się. 

Problemy z trawieniem dotyczą bardzo wielu z nas. Zbyt ciężkie i nieregularne posiłki, przewlekły stres czy też nadwrażliwość żołądka i jelit mogą wywołać nieprzyjemne dolegliwości. Uczucie wzdęcia, ciężkości, zgaga, zaparcia, rozwolnienia czy bóle żołądka powodują, że nie możemy się skoncentrować na codziennych czynnościach.

Jakie są objawy niestrawności?

Niestrawność (nazywana przez lekarzy dyspepsją) objawia się uczuciem wypełnienia brzucha (czyli tzw. wzdęciami), nudnościami, czkawką, zaparciami oraz zgagą. Niestrawności towarzyszą także pieczenie, odbijanie się oraz nieprzyjemny posmak w ustach. Każdy z tych objawów jest bardzo nieprzyjemny, ale najczęściej możliwy do zwalczenia.

Niekiedy niestrawność stanowi dyskretny problem, ale zdarza się również, że dolegliwości dyspeptyczne utrudniają funkcjonowanie na co dzień. Jeśli mamy do czynienia z silnymi objawami, które często nawracają jest to sygnał aby udać się z problemem do lekarza specjalisty w celu dokonania dalszej diagnostyki. Najczęstszym badaniem wykonywanym w takim wypadku jest gastroskopia. Badanie pozwala obejrzeć światło przełyku oraz żołądka i wykluczyć ewentualne organiczne przyczyny dolegliwości trawiennych.

Jak zapobiegać niestrawności?

Jeżeli problemy z niestrawnością pojawiają się regularnie, oznacza to, że należy zmienić swoją dietę na lżejszą. Warto wprowadzić do swojego jadłospisu więcej warzyw i owoców, a zrezygnować z tłustych, smażonych produktów. Istotny jest też sposób spożywania posiłków. Szybkie jedzenie i połykanie dużych kęsów również może być przyczyną niestrawności. Ważna jest także regularność spożywanych posiłków. Należy jeść ok. 4-5 razy dziennie, pamiętając o właściwej ilości jedzenia.

Czy preparaty z apteki mogą pomóc w niestrawności?

Niestrawność, uczucie ciężkości po posiłku, zgaga, odbijanie ból brzucha, wzdęcia, zaparcia, problemy z wątrobą, biegunka – to powszechne dolegliwości układu pokarmowego, na które producenci leków i suplementów diety oferują wiele różnorodnych preparatów. W aptekach dostępny jest szereg preparatów ziołowych i farmakologicznych, które złagodzą objawy niestrawności. W zależności od preferencji można wybrać ziołowe herbaty na trawienie, tabletki na niestrawność, saszetki z proszkiem lub płyny i krople na lepsze trawienie. Składniki takie jak mięta, kminek, rumianek, karczoch, koper włoski i wiele innych wspomagają pracę układu pokarmowego, działają rozkurczająco, żółciopędnie i wiatropędnie, przynosząc ulgę w dolegliwościach żołądkowo-jelitowych. Szybko zastosowane tabletki na trawienie (najlepiej bezpośrednio po ciężkim posiłku) złagodzą objawy niestrawności.