Kiedy stosujemy Rivel Żel odkażający?
Odkażanie skóry, błon śluzowych i powierzchniowych uszkodzeń skóry. Leczenie zakażonych ran, czyraków, czyraków mnogich, ropni, mieszanych, bakteryjno-grzybiczych zapaleń skóry. Może być stosowany w miejscach po ukąszeniach owadów. Nadaje się do stosowania pod opatrunki.
Rivel Żel odkażający - działanie
Preparat wykazuje silne działanie bakteriobójcze, szczególnie na paciorkowce (Streptococcus spp.). Działa również przeciwgrzybiczo. Preparat nie działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, nie działa ściągająco. Mleczan etakrydyny działa zarówno na powierzchni skóry, jak również dobrze i szybko przenika do sąsiednich tkanek.
Jaki jest skład Rivel Żel odkażający?
Substancja czynna: mleczan etakrydyny (rivanolum) 0,5 g; substancje pomocnicze: Macrogol 7 glyceroli cocoas, trietanoloamina, eumulgin B3, p-hydroksybenzoesan etylu, p-hydroksybenzoesan propylu, kwas poliakrylowy, woda oczyszczona.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Rivel Żel odkażający?
Rozpoznana nadwrażliwość na mleczan etakrydyny i pomocnicze składniki leku. Należy unikać kontaktu żelu z oczami. Nie stosować na duże powierzchnie skóry. Unikać kontaktu z odzieżą.
W czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 2 roku życia lek może być stosowany wyłącznie na zlecenie lekarza.
Rivel Żel odkażający – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
Miejscowe zmiany skórne o charakterze alergicznym.