Trudno dostępny w aptekach

 

Poldanen tabletki powlekane | 46 mg | 30 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Pygei africani cortex extractum
Podmiot odpowiedzialny: POZNAŃSKIE ZAKŁ. ZIELARSKIE "HERBAPOL" S.A.Opis produktu Poldanen

Kiedy stosujemy lek Poldanen?

Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej, stosuje się go u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty), we wczesnym stadium choroby w celu łagodzenia objawów takich, jak: częste oddawanie moczu, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu, oddawanie moczu kroplami.

Poldanen jest lekiem roślinnym stosowanym wyłącznie u mężczyzn.

Poldanen - działanie leku

Działanie tłumaczy się antagonistycznym wpływem sitosterolu na receptory androgenne oraz działaniem regenerującym na komórki nabłonka gruczołu krokowego i gruczołów okołocewkowych . Ponadto kompleks lipidowo-sterolowy korzystnie wpływa na metabolizm tkanki stercza .


Jaki jest skład leku Poldanen?

Substancja czynna

1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z Prunus africana (Hook f.) Kalkm., cortex(kora śliwy afrykańskiej) (200:1), ekstrahent: chlorek metylenu.

Pozostałe składniki leku to: wapnia fosforan, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa lak E 110.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Poldanen?

- przy nadwrażliwości na wyciąg z kory śliwy afrykańskiej lub na rośliny z rodziny różowatych (Rosaceae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),

- u pacjentów z rozpoznanym nowotworem gruczołu krokowego.


Poldanen – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

W trakcie stosowanioa możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych , dlatego zaleca się przyjmowanie produktu w trakcie posiłku .


Poldanen - dawkowanie leku

Lek stosować doustnie.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki w czasie posiłku przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.


Poldanen – jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed rozpoczęciem stosowania leku Poldanen należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.

Rozpoznanie przerostu gruczołu krokowego musi ustalić urolog (objawy przerostu gruczołu krokowego mogą być podobne do objawów nowotworu tego narządu). Stosowanie leku nie zwalnia pacjenta od stałej konsultacji z lekarzem.

Poldanen nie hamuje przerostu gruczołu krokowego, zmniejsza jedynie dolegliwości z nim związane. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się lub pojawią się nowe, stwierdzi się obecność krwi w moczu lub nastąpi nagłe zatrzymanie moczu, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.


Charakterystyka produktu leczniczego Poldanen

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Skład


Interakcje Poldanen z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Poldanen z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty na prostatę
  • Produkty działające na układ moczowy
  • Prostata

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.