
APAP BÓL I GORĄCZKA C PLUS
Ulotka
- Kiedy stosujemy Apap Ból I Gorączka C Plus?
- Jaki jest skład Apap Ból I Gorączka C Plus?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania Apap Ból I Gorączka C Plus?
- Apap Ból I Gorączka C Plus – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
- Apap Ból I Gorączka C Plus - dawkowanie
- Apap Ból I Gorączka C Plus – jakie środki ostrożności należy zachować?
- Przyjmowanie Apap Ból I Gorączka C Plus w czasie ciąży
- Apap Ból I Gorączka C Plus - interakcje
- Czy Apap Ból I Gorączka C Plus wpływa na prowadzenie pojazdów ?
- Apap Ból I Gorączka C Plus - przedawkowanie
- Czy Apap Ból I Gorączka C Plus wchodzi w interakcje z innymi lekami?
- Czy Apap Ból I Gorączka C Plus wchodzi w interakcje z alkoholem?
- Podobne leki zawierające Paracetamolum, Acidum ascorbicum.
Kiedy stosujemy Apap Ból I Gorączka C Plus?
Krótkotrwałe leczenie objawów występujących w przebiegu przeziębienia lub grypy, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i bóle kostno-stawowe.
Jaki jest skład Apap Ból I Gorączka C Plus?
1 tabletka musująca zawiera jako substancje czynne :
|
Paracetamolum (paracetamol) |
500 mg |
|
Acidum ascorbicum (kwas askorbowy) |
300 mg |
Substancje pomocnicze, patrz: pkt 6.1.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania Apap Ból I Gorączka C Plus?
Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Kamica moczowa. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu). Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres 2 tygodni po ich odstawieniu. Stosowanie zydowudyny (AZT). Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Apap Ból I Gorączka C Plus – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
• Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko: trombocytopenia uwarunkowana autoimmunologicznie, leukopenia, agranulocytoza, granulocytopenia, neutropenia, niedokrwistość hemolityczna.
• Zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty.
• Zaburzenia nerek i dróg moczowych: kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych,
ostra niewydolność nerek, kamica moczowa.
• Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: uszkodzenie wątroby.
• Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko: reakcje alergiczne jak obrzęk Quinckego, duszność, skurcz oskrzeli, zlewne poty, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu.
• Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: rumieniowe, pokrzywkowe reakcje skórne i zaczerwienienie skóry.
Apap Ból I Gorączka C Plus - dawkowanie
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat:
Jednorazowo 1 tabletkę. Przyjmować co 4-6 godzin. Nie należy stosować więcej niż 3 tabletki na dobę. Przed zażyciem tabletkę należy rozpuścić w ½ szklanki wody. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Apap Ból I Gorączka C Plus – jakie środki ostrożności należy zachować?
Lek zawiera paracetamol. Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne przyjmowane leki nie zawierają paracetamolu.
Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością wątroby lub nerek, astmą oskrzelową oraz hemochromatozą, a także na diecie ubogosodowej. Jedna tabletka APAP C Plus zawiera 167 mg sodu. W trakcie przyjmowania leku nie należy pić alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia toksycznego uszkodzenia wątroby. Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.
Przyjmowanie Apap Ból I Gorączka C Plus w czasie ciąży
Paracetamol przenika przez łożysko, a także do mleka kobiet karmiących piersią w ilości ok. 1% dawki przyjętej przez matkę. Kwas askorbowy również przenika przez łożysko i do mleka. Lek może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią w razie zdecydowanej konieczności.
Apap Ból I Gorączka C Plus - interakcje
Leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Leki przyspieszające opróżnianie żołądka (np. metoklopramid) przyspieszają wchłanianie paracetamolu, natomiast leki opóźniające jego opróżnianie (propantelina), mogą opóźniać wchłanianie paracetamolu. Stosowanie paracetamolu jednocześnie z lekami z grupy inhibitorów MAO oraz w ciągu 2 tygodni po zakończeniu leczenia tymi lekami, może wywołać stan pobudzenia i gorączkę.
Lek stosowany krótkotrwale w dawce terapeutycznej nie wykazuje istotnej klinicznie interakcji z lekami przeciwzakrzepowymi.
Równoczesne stosowanie paracetamolu z zydowudyną (AZT) może nasilać toksyczne działanie zydowudyny na szpik kostny.
Lek może nasilać działanie leków przeciwzakrzepowych (pochodne kumaryny). Równoczesne stosowanie paracetamolu i leków zwiększających metabolizm wątrobowy, tj. niektóre leki nasenne lub leki przeciwpadaczkowe np. fenobarbital, fenytoina, karbamazepina, hydrazyd kwasu izonikotynowego, jak również ryfampicyna może prowadzić do uszkodzenia wątroby. Przy jednoczesnym podawaniu paracetamolu i chlorzoksazonu wzrasta hepatotoksyczność obu substancji.
Paracetamol wydłuża około 5-krotnie czas połowiczej eliminacji chloramfenikolu. Równoczesne stosowanie paracetamolu z zydowudyną (AZT) może nasilać skłonność do neutropenii.
Picie alkoholu podczas leczenia paracetamolem prowadzi do powstawania toksycznego metabolitu wywołującego martwicę komórek wątrobowych, co w następstwie może doprowadzić do niewydolności wątroby.
Kwas askorbowy zwiększa wchłanianie glinu z zawierających go leków, zwiększa wchłanianie żelaza.
Stosowanie leku może być przyczyną fałszywych wyników niektórych badań laboratoryjnych, wykonywanych metodami oksydoredukcyjnymi (oznaczanie glukozy, kreatyniny).
Czy Apap Ból I Gorączka C Plus wpływa na prowadzenie pojazdów ?
Nie wywiera wpływu.
Apap Ból I Gorączka C Plus - przedawkowanie
Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie leku może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierną potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia, pomimo że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
W każdym przypadku przyjęcia jednorazowo paracetamolu w dawce 5 g lub większej należy sprowokować wymioty, jeśli od spożycia nie upłynęło więcej niż godzina. Należy podać doustnie 60-100 g węgla aktywowanego, najlepiej rozmieszanego z wodą. Wiarygodnej oceny ciężkości zatrucia dostarcza oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi. Wartość tego stężenia w stosunku do czasu, jaki upłynął od zażycia paracetamolu jest wartościową wskazówką, czy i jak intensywne leczenie odtrutkami będzie konieczne. Jeśli oznaczenie stężenia paracetamolu we krwi nie jest możliwe, a prawdopodobna przyjęta dawka paracetamolu była duża, należy wdrożyć bardziej intensywne leczenie odtrutkami: należy podać 2,5g metioniny i kontynuować leczenie acetylocysteiną lub (i) metioniną, które są bardzo skuteczne w pierwszych 10-12 godzinach od zatrucia, ale prawdopodobnie są także skuteczne po 24 godzinach. Leczenie zatrucia paracetamolem powinno odbywać się w szpitalu, w warunkach oddziału intensywnej terapii.
- Substancja czynna:
- Paracetamolum, Acidum ascorbicum
- Dawka:
- 500mg+300mg
- Postać:
- tabletki musujące
- Działanie:
- Wewnętrzne
- Temp. przechowywania:
- od 15.0° C do 25.0° C
- Podmiot odpowiedzialny:
- US PHARMACIA SP. Z O.O.
- Grupy:
- Przeziębienie ogólne
- Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
- Lek, Gotowy, Lek w Polsce
- Dostępność:
- Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne, Apteki szpitalne
- Podawanie:
- Doustnie
- Wydawanie:
- OTC
- Rejestracja:
- Decyzja o dopuszczeniu (leki)
- Opakowanie handlowe:
- 10 tabl. (tub.)
- Charakterystyka produktu leczniczego w formacie PDF :
- Pobierz
CHPL - Charakterystyka produktu leczniczego Apap Ból I Gorączka C Plus
Charakterystyka produktu leczniczego (chpl) wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.
Podobne produkty z tą samą substancją czynną
Interakcje Apap Ból I Gorączka C Plus z innymi lekami
Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.
Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :
Interakcje Apap Ból I Gorączka C Plus z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące Apap Ból I Gorączka C Plus tabletki musujące | 500mg+300mg | 10 tabl.
Ile kosztuje Apap Ból I Gorączka C Plus?
Cena Apap Ból I Gorączka C Plus może się różnić w zależności od apteki, regionu, co wynika z indywidualnej polityki cenowej poszczególnych aptek.
Czy Apap Ból I Gorączka C Plus jest refundowany?
Apap Ból I Gorączka C Plus nie jest refundowany. Jest to preparat, którego koszt pacjent pokrywa w całości, niezależnie od wskazań medycznych czy uprawnień.
Czy Apap Ból I Gorączka C Plus jest na receptę?
Apap Ból I Gorączka C Plus można nabyć bez konieczności okazywania recepty. Powinien być stosowany zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce oraz zaleceniami farmaceuty. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady farmaceuty lub zapoznać się z dodatkowymi materiałami informacyjnymi.
Czy Apap Ból I Gorączka C Plus ma zamiennik bez recepty?
Dla Apap Ból I Gorączka C Plus nie ma zamienników bez recepty. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Czy Apap Ból I Gorączka C Plus ma odpowiednik bez recepty?
Apap Ból I Gorączka C Plus posiada odpowiedniki nie wymagające recepty, które na podstawie danych z serwisu KtoMaLek.pl są dostępne w aptekach. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Czy leki zawierające Paracetamolum, Acidum ascorbicum są dostępne bez recepty?
Leki zawierające Paracetamolum, Acidum ascorbicum są dostępne bez recepty, które na podstawie danych z serwisu KtoMaLek.pl są widoczne jako dostępne w aptekach. Przed wyborem warto skonsultować się z farmaceutą.
Najnowsze pytania pacjentów dotyczące Apap Ból I Gorączka C Plus
Może Cię również zainteresować:


Fluoksetyna - właściwości, zastosowanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Aptek niezależnych ubywa

Kalendarz alergika: co pyli w kwietniu?
Wybierz interesujące Cię informacje:

