Orsalit Tabs interakcje ulotka tabletki musujące  24 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Orsalit Tabs tabletki musujące | 24 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.


Opis produktu Orsalit Tabs

Kiedy stosujemy Orsalit Tabs?

Wskazania:

ORSALIT® TABS przeznaczony jest dla młodzieży i osób dorosłych w przypadku utraty wody i elektrolitów spowodowanej upałami i wysiłkiem fizycznym, a u dorosłych również po spożyciu alkoholu.


Orsalit Tabs - działanie

ORSALIT® TABS to suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku cytrynowym, który po przygotowaniu tworzy napój nawadniający zawierający glukozę, sód i potas, wzbogacony witaminą C. Dzięki wykorzystaniu efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy szybko gasi pragnienie oraz uzupełnia poziom elektrolitów w organizmie.

Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu nerwowego oraz w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.

Witamina C przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Dodatkowo pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, a także pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji układu odpornościowego w trakcie intensywnych ćwiczeń fizycznych i po nich. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg witaminy C dziennie powyżej zalecanej dziennej dawki witaminy C.Jaki jest skład Orsalit Tabs?

Składniki:

regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, węglany sodu; glukoza; substancja wypełniająca: sorbitole; diwęglan potasu; witamina C (kwas L-askorbinowy); aromaty; substancje przeciwzbrylające: poliwinylopirolidon, glikol polietylenowy; substancje słodzące: cyklaminiany, sacharyny; barwnik: ryboflawiny.

Produkt może zawierać laktozę (z mleka).

ORSALIT® TABS zawiera cukier i substancje słodzące.

Zawartość witamin, składników mineralnych i innych składników aktywnych w zalecanej dziennej porcji – 4 tabletki

sód

620 mg (nd)*

potas

320 mg (16%)*

witamina C

320 mg (400%)*

inne:

glukoza

2000 mg (nd)*

* % realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia; nd – nie dotyczyJakie są przeciwwskazania do stosowania Orsalit Tabs?

Ostrzeżenia:

produkt powinien być stosowany ostrożnie u osób z nadciśnieniem i niewydolnością nerek ze względu na zawartość sodu i potasu. Ze względu na obecność glukozy należy zachować ostrożność u osób z cukrzycą.Orsalit Tabs zalecane spożycie

Sposób przygotowania:

1 tabletkę musującą rozpuścić w 200 ml chłodnej wody. Dzienna porcja, która zapewnia poziom suplementacji niezbędny do uzyskania wymienionych korzyści zdrowotnych, to 4 tabletki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.Skład


Interakcje Orsalit Tabs z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Orsalit Tabs z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Orsalit Tabs


Grupy

  • Środki przeciwbiegunkowe
  • Elektrolity

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.