Sprawdzamy dostępność
leków w 10 918 aptekach
Mobilat żel | (200mg+1g+2g)/100g | 100 g
Dowiedz się więcej
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Mucopolisaccharidum polisulphatum, Suprarenal extrract, Acidum salicylicum
Podmiot odpowiedzialny:
STADA ARZNEIMITTEL AG
- Kiedy stosujemy lek Mobilat?
- Mobilat - działanie leku
- Jaki jest skład leku Mobilat?
- Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Mobilat?
- Mobilat – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
- Mobilat - dawkowanie leku
- Czy Mobilat wchodzi w interakcje z innymi lekami?
- Czy Mobilat wchodzi w interakcje z alkoholem?
Opis produktu Mobilat
Kiedy stosujemy lek Mobilat?
- Leczenie urazowych zmian stawowych i krwiaków; - Leczenie w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien oraz bólów występujących podczas ruchu.Mobilat - działanie leku
Preparat Mobilat zawiera wyciąg z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera efekt przeciwbólowy i ułatwia penetrację do tkanek biologicznie czynnych składników preparatu Mobilat. Polisiarczan mukopolisacharydowy działa przeciwzapalnie i obniża miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.Jaki jest skład leku Mobilat?
100 g żelu zawiera:- polisiarczan mukopolisacharydowy 0,2 g- kwas salicylowy 2,0 g- wyciąg z kory nadnerczy 1,0 g(zawiera 20 mg steroidów nadnerczy)- Podłoże żelu do 100,0 gSubstancje pomocnicze:- wersenian sodu, - olejek rozmarynowy, - glikol propylenowy, - kwas poliakrylowy, - etanoloamina, - 2-propanol, - woda oczyszczona.
Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Mobilat?
Mobilat jest przeciwwskazany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Nie należy go także stosować w ospie wietrznej,w odczynach poszczepiennych, w zakażeniach bakteryjnych skóry, także na tle swoistym (gruźlica, kiła) i zakażeniach grzybiczych umiejscowionych w okolicy,w której planowano zastosować Mobilat. Przeciwwskazane jest także stosowanie preparatu Mobilat na dużej powierzchni skóry przez dłuższy czas w okresie ciąży,u niemowląt i małych dzieci, a także przy niewydolności nerek. W przypadku niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży lub karmiących piersią, jak też w przypadku chorych z niewydolnością nerek o zastosowaniu preparatu Mobilat powinien zadecydować lekarz. Matki karmiące piersią nie mogą stosować preparatu Mobilatw okolicy piersi. Maść Mobilat powinna być stosowana na nieuszkodzoną skóręi należy unikać kontaktu maści z otwartymi ranami, oczami i błonami śluzowymi.
Mobilat – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?
W odosobnionych przypadkach mogą wystąpić miejscowe podrażnienia skóry lub uczulenia kontaktowe.
Mobilat - dawkowanie leku
Mobilat żel jest preparatem do stosowania miejscowego, na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej 1-3 razy dziennie nakładać w zależności od leczonej powierzchni ciała, 5-15 cm wyciśniętego żelu. Żel Mobilat można stosować w połączeniu z fizykoterapią. W przypadku jonoforezy Mobilat powinien być nakładany pod katodę. Podstawa żelu zawierająca alkohol zapewnia szybkie i całkowite wchłanianie przez skórę, a dodatkowo wywiera efekt chłodzący. Miejsc leczonych żelem Mobilat nie należy przykrywać opatrunkami. Przedłużone stosowanie preparatu Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.
Charakterystyka produktu leczniczego Mobilat
Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.
Interakcje Mobilat z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Mobilat z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Inne opakowania Mobilat
Grupy
Może Cię również zainteresować:
Szkoła rodzenia. Przewodnik dla przyszłych rodziców
Geranium - właściwości i szerokie zastosowanie tej rośliny
Czy leki przeciwbólowe niszczą wątrobę?
GIF wstrzymuje w obrocie kolejne leki: Levosimendan Kabi, Clotidal MAX i Egoropal
Dodatkowe informacje
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.