Loceryl interakcje ulotka lakier do paznokci leczniczy 50 mg/ml 2.5 ml

Brak informacji o dostępności produktu

 

Loceryl lakier do paznokci leczniczy | 50 mg/ml | 2.5 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Amorolfinum
Podmiot odpowiedzialny: GALDERMA POLSKA SP. Z O.O.Opis produktu Loceryl

Kiedy stosujemy lek Loceryl?

Grzybice paznokci wywołane dermatofitami, drożdżakami i pleśniami.


Jaki jest skład leku Loceryl?

1 ml lakieru do paznokci, leczniczego zawiera 50 mg amorolfiny (Amorolfinum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Loceryl?

Preparatu Loceryl w postaci lakieru do paznokci nie wolno stosować u pacjentów wykazujących stwierdzoną nadwrażliwość na lek.


Loceryl – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane są rzadkie. Mogą wystąpić dotyczące zaburzenia płytki paznokciowej

(np. zmiany w barwie paznokcia, łamliwość płytki paznokciowej, kruchość płytki paznokciowej). Objawy niepożądane mogą również być związane z rozwojem grzybicy płytki paznokciowej.

Układ/narząd

Częstość

Działanie niepożądane

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

Rzadko

( ≥ 1/10000, ≤ 1/1000)

Zaburzenia dotyczące płytki paznokciowej, zmiany barwy

płytki paznokciowej, łamliwość paznokci

(onychoclasis)

Bardzo rzadko

( ≤ 1/10000)

Zaczerwienienie skóry, kontaktowe zapalenie skóry


Loceryl - dawkowanie leku

Dawkowanie

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować preparatu Loceryl u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowaniu amorolfiny u dzieci.

Sposób stosowania

Preparat Loceryl w postaci lakieru leczniczego do paznokci należy stosować na zmienione chorobowo paznokcie rąk lub stóp, raz lub dwa razy na tydzień.

Pacjent powinien nakładać lakier na paznokieć w sposób opisany poniżej:

Przed pierwszym nałożeniem preparatu Loceryl, zakażony paznokieć (szczególnie jego powierzchnię) należy dokładnie opiłować za pomocą załączonego pilniczka do paznokci. Następnie powierzchnię paznokcia oczyścić i odtłuścić za pomocą dołączonego gazika, nasączonego alkoholem izopropylowym. Przed ponownym nałożeniem lakieru, zakażony paznokieć należy przygotować w sposób przedstawiony powyżej i w każdym przypadku należy go najpierw oczyścić z resztek lakieru za pomocą załączonych pilniczków i gazików.

Lakier należy nanieść na całą powierzchnię paznokcia lub paznokci. Przed nałożeniem lakieru na każdy zakażony paznokieć należy zanurzyć szpatułkę w buteleczce z lakierem i wyjąć ją bez wycierania lakieru o jej brzeg. Po nałożeniu lakieru buteleczkę należy jak najszybciej szczelnie zamknąć. Następnie pozostawić lakier do wyschnięcia na 3 do 5 minut. Szpatułkę po użyciu należy wyczyścić używając tego samego gazika, którym wcześniej czyszczona była płytka paznokcia. Podczas kontaktu z rozpuszczalnikami organicznymi należy zakładać nieprzepuszczalne rękawiczki, aby chronić warstwę lakieru Loceryl na paznokciach.

Pilniczków używanych do zakażonych paznokci nie wolno używać do paznokci zdrowych.

Czas leczenia

Leczenie powinno trwać bez przerwy, do zregenerowania się płytki paznokciowej i całkowitego wyleczenia zakażonych miejsc. Wymagany czas leczenia zależy przede wszystkim od nasilenia i umiejscowienia zakażenia oraz od szybkości odrastania płytki paznokcia. Zwykle leczenie trwa sześć miesięcy w przypadku leczenia paznokci rąk i dziewięć do dwunastu miesięcy w przypadku leczenia paznokci stóp.


Loceryl – jakie środki ostrożności należy zachować?

Dzieci i młodzież

Nie należy stosować preparatu Loceryl u dzieci, gdyż nie ma wystarczających badań klinicznych dotyczących stosowaniu amorolfiny u dzieci.


Przyjmowanie leku Loceryl w czasie ciąży

Ciąża

Nie należy stosować preparatu Loceryl u kobiet w ciąży, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma odpowiednich badań dotyczących stosowania preparatu Loceryl u kobiet w ciąży.

Laktacja

Nie należy stosować preparatu Loceryl u kobiet karmiących, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne. Nie ma odpowiednich badań dotyczących stosowania preparatu Loceryl u kobiet karmiących piersią.

Płodność

Badania na zwierzętach wykazały toksyczne działanie amolorfiny na reprodukcję. Potencjalne ryzyko stosowania leku u ludzi nie jest znane.


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty przeciwgrzybicze

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwgrzybicze w postaci kremu, pudru, sprayu, pianki, lakieru, maści itp. do stosowania na skórę i paznokcie.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.