Febrisan interakcje ulotka proszek musujący (750mg+60mg+10mg)/5g 12 sasz. po 5 g

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Febrisan proszek musujący | (750mg+60mg+10mg)/5g | 12 sasz. po 5 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paracetamolum, Acidum ascorbicum, Phenylep
Podmiot odpowiedzialny: ORIFARM HEALTHCARE A/S



Opis produktu Febrisan

Kiedy stosujemy lek Febrisan?

Złożony preparat przeciwko objawom przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok.

Febrisan - działanie leku

Febrisan działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i udrożnia przewody nosowe oraz uzupełnia niedobory witaminy C.


Jaki jest skład leku Febrisan?

1 saszetka zawiera: - 750 mg paracetamolu, -10 mg fenylefryny, - 60 mg witaminy C,


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Febrisan?

Nadwrażliwość na składnik preparatu, nadcisnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność tarczycy, choroby serca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, ciąża, okres karmienia piersią


Febrisan – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

pokrzywka, wysypka, rumień,napad astmy oskrzelowej, obniżenie ciśnienia tętniczego nudności, wymioty, niewydolność wątroby niewielkie podwyższenie ciśnienia tęczniczgo, przyspieszenie akcji serca


Febrisan - dawkowanie leku

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia. - 1 saszetka co 4-6 godzin, nie stosowac więcej niż4 saszetki Przed zażyciem proszek należy rozpuścić w szklance gorącej wody.


Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Środki na grypę i przeziębienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty na przeziębienie i grypę, gardło, kaszel, katar, produkty przeciwalergiczne oraz produkty wspomagające odporność.


Może Cię również zainteresować:


Decyzje i komunikaty GIF

W ciągu ostatnich 1 miesięcy wycofano z obrotu opakowania następujących serii:

  •   numer serii: 100401, data ważności: 04.2023

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.