
Odciski i pęcherze na stopach. Jak sobie z nimi radzić?
Odciski i otarcia najczęściej pojawiają się, gdy założymy źle dopasowane buty. Przeczytaj jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić, gdy już się pojawi...
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 515 aptekach
Dostępny w ponad połowie aptek
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Tiliae Inflorescentia, Melissae herbae ext
Podmiot odpowiedzialny:
ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.
Wskazania: W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.
Skład i postać: Każda kapsułka zawiera: dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphani hydrobromidum) - 20,00 mg; wyciąg suchy z Tilia cordata Miller, Tilia platyphyllos Scop., Tilia x vulgaris Heyne lub ich kompozycja, (flos), kwiatostan lipy (DER 2,5-3:1) - 167,00 mg (nośnik: maltodekstryna do 30%) [(rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% (V/V)]; wyciąg suchy z Melissa officinalis L., (folium), liść melisy (DER 6-8 :1) - 50,00 mg [rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona]. Kapsułka twarda.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Kaszel z dużą ilością wydzieliny; astma oskrzelowa; ciężka niewydolność wątroby; niewydolność oddechowa lub ryzyko jej wystąpienia. Nie stosować podczas jednoczesnego przyjmowania inhibitorów MAO i w okresie do 14 dni po ich odstawieniu. U pacjentów przyjmujących jednocześnie inhibitory MAO wraz z dekstrometorfanem bromowodorku odnotowywano ciężkie działania niepożądane, a czasami występowały przypadki śmiertelne. Pacjenci przyjmujący selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Produktu leczniczego nie stosować jednocześnie z lekami mukolitycznymi.
Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.
Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.
Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.
Odciski i otarcia najczęściej pojawiają się, gdy założymy źle dopasowane buty. Przeczytaj jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić, gdy już się pojawi...
Morwa biała jest jednym z naturalnych sposobów, pomocnych w kontrolowaniu poziomu glukozy we krwi. Owoc ten z wyglądu przypomina malinę, choć jest bar...
Często słyszymy o cystach lub torbielach, które pojawiły się na jajnikach, czy innych miejscach na ciele. Czym tak naprawdę jest cysta i czy każde jej...
Rukola to warzywo chętnie wykorzystywane w kuchni ze względu na charakterystyczny, pikantny smak. Jakie właściwości zdrowotne ma rukola?
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.