Trudno dostępny w aptekach

 

Composita Mama DHA kapsułki | 30 kaps. | +60 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: ESTABLO PHARMA SP. Z O.O.


Opis produktu Composita Mama DHA


Jaki jest skład Composita Mama DHA?

Porcja dzienna (1 kapsułka różowa + 2 kapsułki przezroczyste DHA) zawiera: kwas dokozaheksaenowy (DHA) 600mg; kwas eikozapentaenowy (EPA) 120mg; witamina D 50mcg = 2000 IU (1000%)*; witamina B6 2,6mg (186%)*; cholina 125mg; kwas foliowy 800mcg (400%)*, w tym kwas pteroilomonoglutaminowy 400mcg, L-metylofolian wapnia 400mcg; witamina B12 4mcg (160%)*; żelazo 27mg (193%)*; jod 220mcg (147%)*; magnez 200mg (53%)*. *RWS - Referencyjna Wartość Spożycia.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Composita Mama DHA?

- Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Composita Mama DHA zalecane spożycie

- jedna kapsułka różowa i 2 kapsułki przezroczyste DHA w trakcie posiłku, popić wodą.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Witaminy i minerały dla kobiet w ciąży

    W tej kategorii znajdziesz produkty dedykowane dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zawierające witaminy i minerały. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek itp.

  • Suplementy dla kobiet w ciąży, witaminy i minerały

    Suplementy dla kobiet w ciąży, witaminy i minerały służą uzupełnieniu codziennej diety w niezbędne składniki, na które zapotrzebowanie w ciąży jest zwiększone. Najłatwiej przyswajalne są naturalne źródła witamin, zgromadzone w produktach spożywczych, a odpowiednio skomponowana dieta zawierająca dużą ilość surowych warzyw, owoców, nabiału, przetworów zbożowych oraz mięsnych jest pożądanym podstawą dla nowego organizmu. Jednak nie zawsze możliwe jest dostarczenie witamin i składników mineralnych w ilościach odpowiednich dla matki i rozwijającego się płodu. Oznaczenie ilości hemoglobiny pozwala wykryć, czy przyszłej mamie brakuje żelaza, witamin B6 i B12 oraz kwasu foliowego. Rozwiązaniem są wielowitaminowe suplementy diety o składzie specjalnie dostosowanym do potrzeb kobiet ciężarnych (np. Femibion Natal Classic, Prenatal Classic, Falvit Mama). Kwas foliowy (witamina B9) uważany jest za najważniejszy element ciążowej suplementacji. Jego odpowiedni poziom jest szczególnie ważny dla płodu, ponieważ wpływa na kształtowanie się układu nerwowego i zapobiega wadom cewy nerwowej. Decyzję o podawaniu witamin, ich rodzaju i dawkowaniu zawsze należy skonsultować z lekarzem, zwłaszcza w przypadku kobiet ciężarnych.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.