Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli) interakcje ulotka syrop 115,6 mg jonów Ca/5ml 150 ml | butelka

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli) syrop | 115,6 mg jonów Ca/5ml | 150 ml | butelka


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Calcii glubionas anhydricus, Calcii lactob
Podmiot odpowiedzialny: PRZEDS. PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.



Opis produktu Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli)

Kiedy stosujemy lek Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli)?

Profilaktyka i uzupełnianie niedoboru wapnia w organizmie np. w okresie ciąży lub laktacji, w leczeniu osteoporozy, wspomagająco w leczeniu objawów alergii.


Jaki jest skład leku Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli)?

100 ml syropu zawiera:
Calcii glubionas anhydricus (wapnia glukonolaktobionianu bezwodnego) 29,4 g
Calcii lactobionas dihydricus (wapnia laktobionianu dwuwodnego) 6,4 g
co odpowiada 2,31 g jonów wapniowych.

5 ml syropu zawiera 115,6 mg jonów wapniowych.
Substancje pomocnicze: sacharoza 1500 mg/5 ml


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Calcium Hasco o smaku malinowym (o sm.coli)?

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, podwyższone stężenie wapnia we krwi (hiperkalcemia np. u pacjentów z nadczynnością gruczołów przytarczycznych, ciężką niewydolnością nerek, hiperwitaminozą D), zwiększone wydalanie wapnia w moczu (hiperkalciuria), ciężka niewydolność nerek, kamica nerkowa, blok przedsionkowo-komorowy.


Charakterystyka produktu leczniczego

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Preparaty zawierające wapń

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace wapń z kwercetyną stosowany w alergiach, a także w połączeniach z witaminami C, D i K w postaci tabletek musujących, tabletek, tabletek do ssania, proszków do rozpuszczania w wodzie itp.

  • Kości

    Kombinacje Wapnia z Witaminą D, Fosforem oraz połączenie witaminy D i K.

  • Alergia

    Alergia może pojawić się w każdym wieku, zarówno u dorosłego, jak i u dziecka. Najczęściej objawia się swędzeniem skóry i wysypką, łzawieniem oczu, kichaniem, wodnistą wydzieliną z nosa, a nawet trudnościami w oddychaniu. Coraz więcej osób skarży się na mniej lub bardziej nasilone objawy alergii. Alergenem może być każda substancja, która dostaje się do organizmu poprzez drogi oddechowe, przez przewód pokarmowy, skórę lub błonę śluzową albo dostaje się do organizmu poprzez wstrzyknięcie. Warto na bieżąco sprawdzać kalendarz pylenia, który obrazuje stężenie alergenów w poszczególnych miesiącach w różnych regionach Polski. Pozwala to na zapobieganie nasilonym objawom alergii. Problem alergii dotyka również najmłodszych. Swędząca pokrzywka u dziecka wymaga zastosowania odpowiednich suplementów diety łagodzących uciążliwe objawy uczulenia (np. Calcium Alergo PLUS JUNIOR, Sanosvit Calcium, Plusssz Junior calcium+witamina C). Wysypka u dziecka może mieć też charakter infekcyjny – wirusowy, bakteryjny lub grzybiczy – wtedy konieczne jest wdrożenie właściwego leczenia przyczynowego.

  • Laktacja

    Wiele kobiet doświadcza problemów z laktacją. Nie ulega wątpliwości, że karmienie piersią co najmniej do szóstego miesiąca życia dziecka jest dla jego rozwoju zdecydowanie najkorzystniejsze. Niewystarczająca ilość pokarmu może być przyczyną wczesnego zakończenia karmienia piersią. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach, mające na celu pobudzić laktację (np. Femaltiker, Lactosan Mama, Prolaktan). W preparatach tych znajdziemy bezpieczne, naturalne składniki jak: słód jęczmienny, beta-glukan z jęczmienia, wyciąg z melisy, owoc kopru włoskiego. Przy problemach z laktacją zaleca się także opiekę doradcy laktacyjnego i stymulowanie laktacji przy użyciu laktatora oraz często przystawianie dziecka do piersi. Z pewnością należy zasięgnąć porady lekarza lub położnej, gdy u dziecka pojawią się problemy ze spowolnioną perystaltyką jelit lub zmniejszonym oddawaniem moczu, żółtaczka, utrata masy oraz ospałość. Mogą to być objawy niedostatecznej podaży mleka, bądź słabej jakości mleka.


Może Cię również zainteresować:

Mężczyzna pod wypływem alkoholu, opiera głowę o blat stołu. Ręką trzyma butelkę z alkoholem.

Porady

Skuteczne leczenie uzależnień

Nadmierne spożywanie alkoholu może skutkować uzależnieniem, które obecnie określane jest jako choroba alkoholowa. Od lat profesjonalna terapia odwykow...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.