BlephaDemodex interakcje ulotka chusteczka  30 szt.

Trudno dostępny w aptekach

 

BlephaDemodex chusteczka | 30 szt.

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: LABORATOIRES THEA

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Będziesz zażywać ten lek?

Zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl


Opis produktu BlephaDemodex

Kiedy stosujemy BlephaDemodex?

BLEPHADEMODEX przeznaczony jest do:

-codziennej higieny powiek w przypadku infekcji nużeńcami Demodex,

-do łagodzenia objawów infekcji powiek lub stanów zapalnych spowodowanych przez nużeńce

BlephaDemodex - działanie

(Demodex)

Nużeniec jest najczęstszym mikroskopijnym pasożytem skóry. Zakażenie nim prowadzi do stanu zapalnego powiek. Nużeniec nie jest usuwany podczas zwykłych, codziennych zabiegów oczyszczających. Obecność łupieżu cylindrycznego (złogów wokół podstawy rzęs) wyraźnie wskazuje na zakażenie nużeńcem.

BLEPHADEMODEX oczyszcza

powieki i rzęsy ze strupków (osadów), łupieżu, zanieczyszczeń oraz czynników zakaźnych. BLEPHADEMODEX łagodzi objawy związane z zakażeniem nużeńcami (Demodex), takie jak swędzenie, pieczenie, suchość i stan zapalny powiek, przez usunięcie pasożytów.

Zaczerwienienie brzegów powiek, uczucie podrażnienia i obecności ciała obcego w oku ulegają zmniejszeniu.

BLEPHADEMODEX zawiera

hialuronian sodu, naturalny środek nawilżający skórę, który ma właściwości kojące, łagodzące i regenerujące skórę wrażliwą.

BLEPHADEMODEX zawiera

Terpinen-4-ol i jest dobrze tolerowany, ponieważ nie zawiera detergentów i konserwantów.

BLEPHADEMODEX nie zawiera środków zapachowych, dlatego może być wyczuwalny naturalny zapach jego składników. Znika on w ciągu kilku minut.

Ze względu na zawartość naturalnych ekstraktów roślinnych kolor chusteczek (roztworu) może się różnić.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania BlephaDemodex?

Nie stosować u osób w wieku poniżej 18 lat, ponieważ żadne dane nie są dostępne. Nie stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, ponieważ nie ma żadnych dostępnych danych. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.


BlephaDemodex – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Podczas stosowania produktu zgłaszano następujące zdarzenia: uczucie pieczenia po użyciu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu, okulistą, farmaceutą lub producentem.


BlephaDemodex - stosowanie

Otworzyć saszetkę i rozłożyć chusteczkę. Umieścić ściereczkę na palcu wskazującym i zawinąć ją. Trzymając oko zamknięte, delikatnie przyłożyć chusteczkę do powiek i nasady rzęs.

Ostrożnie masować powieki małymi, okrężnymi ruchami, usuwając wszelkie strupki (zanieczyszczenia), łupież czy wydzieliny.

Czynność powtórzyć wokół drugiego oka, używając nowej chusteczki. Należy trzymać oko zamknięte przez 15 sekund po aplikacji.

BLEPHADEMODEX jest nietłusty i nie wymaga spłukiwania po użyciu.


BlephaDemodex – jakie środki ostrożności należy zachować?

Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka, ponieważ może to wywołać odczucie pieczenia. W przypadku kontaktu z powierzchnią oka spłukać sterylną wodą lub roztworem soli fizjologicznej. BLEPHADEMODEX jest produktem sterylnym, wyłącznie do jednorazowego użycia. Użytej chusteczki nie należy stosować ponownie, ponieważ może to zmniejszać skuteczność i zwiększać ryzyko zakażenia. Nie stosować chusteczki, jeśli saszetka jest otwarta lub uszkodzona.

Nie stosować po upływie terminu ważności jednoznacznie określonego na opakowaniu zewnętrznym oraz na saszetce. Termin ważności odnosi się do produktu w nienaruszonym opakowaniu, przechowywanego prawidłowo.

Każdą chusteczkę należy po zastosowaniu wyrzucić do domowego pojemnika na odpadki. Jeśli objawy nasilają się lub wystąpi reakcja alergiczna, należy zaprzestać używania produktu BLEPHADEMODEX i skontaktować się z personelem medycznym.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Pozostałe produkty na oczy

    W tej kategorii znajdziesz krople do oczu, akcesoria służące do dbania o oczy, takie jak: soczewki korekcyjne, okulary do czytania, plastry, osłony okulistyczne oraz produkty wspomagające wzrok, dostępne w tabletkach, kapsułkach itp.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.