Babicum interakcje ulotka syrop 0,32 g/5ml 100 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Babicum syrop | 0,32 g/5ml | 100 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Plantaginis lanceolatae folii extractum fl
Podmiot odpowiedzialny: NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Babicum?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Babicum

Kiedy stosujemy lek Babicum?

Tradycyjnie jako środek pomocniczy stosowany w łagodzeniu objawów takich jak kaszel, chrypka w przebiegu przeziębienia.


Jaki jest skład leku Babicum?

100 g produktu zawiera:

5 g wyciągu płynnego z Plantaginis lanceolatae folii (liścia babki lancetowatej ) (0,7–1,3 : 1).

Ekstrahent: etanol 20% (m/m).

Zawartość etanolu nie więcej niż 1% (m/m).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Babicum?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


Babicum – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych.


Babicum - dawkowanie leku

Dawkowanie

Stosuje się 2-5 razy dziennie:

Dzieci i młodzież

•dzieci powyżej 3 r.ż. - 1/2 łyżeczki (tj. ok. 3,2 g syropu), nie częściej niż co 4 godziny. 

Przed zastosowaniem produktu u dzieci poniżej 6 lat należy skonsultować się z lekarzem.

• dzieci od 7 r.ż. i młodzież od 12 lat - 1 łyżeczka (tj. ok. 6,4 g syropu), co 2-3 godziny.

Dorośli

• dorośli - łyżka stołowa (tj. ok. 19,2 g syropu), co 2-3 godziny.


Babicum – jakie środki ostrożności należy zachować?

Dzieci i młodzież

Produkt leczniczy zawiera niewielką ilość etanolu (alkohol), mniej niż 100 mg na dawkę (1 łyżeczka – do 63 mg alkoholu, 1/2 łyżeczki – do 31 mg alkoholu). Przed zastosowaniem produktu u dzieci poniżej 6 lat należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować u dzieci poniżej 3 lat.

Dorośli

Produkt leczniczy zawiera etanol (alkohol), do 0,189 g na dawkę co jest równoważne 4,7 ml piwa i 1,96 ml wina na dawkę. Szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.

Produkt zawiera sacharozę, glukozę i fruktozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.


Przyjmowanie leku Babicum w czasie ciąży

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty na kaszel bez recepty

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.

  • Katar

    Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.

  • Ból gardła, kaszel

    Ból gardła, kaszel to częste dolegliwości pojawiające się w przebiegu infekcji. Preparaty na kaszel można podzielić na dwie grupy: hamujące odruch kaszlu (kaszel suchy) oraz działające wykrztuśnie i mukolitycznie (kaszel mokry). Zwykle w przebiegu infekcji w pierwszej kolejności pojawia się kaszel suchy, który może być męczący, zwłaszcza w nocy. Potem zazwyczaj stopniowo przechodzi w kaszel mokry z powodu gromadzącej się w drogach oddechowych wydzieliny. Preparaty hamujące odruch kaszlu są polecane do stosowania w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, zapaleniu gardła i krtani. By ataki suchego kaszlu nie uniemożliwiały spania, można zastosować preparat z dekstrometorfanem lub kodeiną, bądź sięgnąć po syrop prawoślazowy lub sosnowy. W przypadku kaszlu mokrego, z dużą ilością zalegającej wydzieliny należy stosować leki mukolityczne, które ułatwią odkrztuszanie. Mukolityki zmniejszają gęstość i lepkość wydzieliny oraz poprawiają działanie rzęsek transportujących wydzielinę ku jamie ustnej, a w konsekwencji oczyszczają oskrzela i łagodzą kaszel. W tym przypadku trzeba rozrzedzać wydzielinę z gardła i oskrzeli oraz ułatwiać jej odksztuszanie. W celu rozrzedzenia zalegającej wydzieliny można stosować syrop na kaszel z wyciągami z tymianku, babki lancetowatej, lukrecji i bluszczu (np. Prospan, Hedelix).


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.