Lancetan
syrop
125 g | 0,648 g/5ml
Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 250 aptekach
Sprawdzamy
dostępność
leków
w 10 250 aptekach
Rodzaj:
lek dostępny bez recepty
Substancja czynna:
Plantaginis lanceolatae folii extractum fl
Podmiot odpowiedzialny:
NATUR PRODUKT PHARMA SP. Z O.O.
Tradycyjnie jako środek pomocniczy stosowany w łagodzeniu objawów takich jak kaszel, chrypka w przebiegu przeziębienia.
100 g produktu zawiera:
5 g wyciągu płynnego z Plantaginis lanceolatae folii (liścia babki lancetowatej ) (0,7–1,3 : 1).
Ekstrahent: etanol 20% (m/m).
Zawartość etanolu nie więcej niż 1% (m/m).
Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych.
Dawkowanie
Stosuje się 2-5 razy dziennie:
Dzieci i młodzież
•dzieci powyżej 3 r.ż. - 1/2 łyżeczki (tj. ok. 3,2 g syropu), nie częściej niż co 4 godziny.
Przed zastosowaniem produktu u dzieci poniżej 6 lat należy skonsultować się z lekarzem.
• dzieci od 7 r.ż. i młodzież od 12 lat - 1 łyżeczka (tj. ok. 6,4 g syropu), co 2-3 godziny.
Dorośli
• dorośli - łyżka stołowa (tj. ok. 19,2 g syropu), co 2-3 godziny.
Dzieci i młodzież
Produkt leczniczy zawiera niewielką ilość etanolu (alkohol), mniej niż 100 mg na dawkę (1 łyżeczka – do 63 mg alkoholu, 1/2 łyżeczki – do 31 mg alkoholu). Przed zastosowaniem produktu u dzieci poniżej 6 lat należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować u dzieci poniżej 3 lat.
Dorośli
Produkt leczniczy zawiera etanol (alkohol), do 0,189 g na dawkę co jest równoważne 4,7 ml piwa i 1,96 ml wina na dawkę. Szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Zawartość alkoholu należy wziąć pod uwagę podczas stosowania u kobiet w ciąży lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka, takich jak pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.
Produkt zawiera sacharozę, glukozę i fruktozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.
Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania produktu w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.
Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.
Ból gardła, kaszel to częste dolegliwości pojawiające się w przebiegu infekcji. Preparaty na kaszel można podzielić na dwie grupy: hamujące odruch kaszlu (kaszel suchy) oraz działające wykrztuśnie i mukolitycznie (kaszel mokry). Zwykle w przebiegu infekcji w pierwszej kolejności pojawia się kaszel suchy, który może być męczący, zwłaszcza w nocy. Potem zazwyczaj stopniowo przechodzi w kaszel mokry z powodu gromadzącej się w drogach oddechowych wydzieliny. Preparaty hamujące odruch kaszlu są polecane do stosowania w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, zapaleniu gardła i krtani. By ataki suchego kaszlu nie uniemożliwiały spania, można zastosować preparat z dekstrometorfanem lub kodeiną, bądź sięgnąć po syrop prawoślazowy lub sosnowy. W przypadku kaszlu mokrego, z dużą ilością zalegającej wydzieliny należy stosować leki mukolityczne, które ułatwią odkrztuszanie. Mukolityki zmniejszają gęstość i lepkość wydzieliny oraz poprawiają działanie rzęsek transportujących wydzielinę ku jamie ustnej, a w konsekwencji oczyszczają oskrzela i łagodzą kaszel. W tym przypadku trzeba rozrzedzać wydzielinę z gardła i oskrzeli oraz ułatwiać jej odksztuszanie. W celu rozrzedzenia zalegającej wydzieliny można stosować syrop na kaszel z wyciągami z tymianku, babki lancetowatej, lukrecji i bluszczu (np. Prospan, Hedelix).
Lancetan
syrop
125 g | 0,648 g/5ml
PlantagoPharm
syrop
150 g | 0,506 g/5ml
W czwartek 25 czerwca 2020 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny opublikował decyzję wycofującą z obrotu serię leku Dicortineff, który jest stosowany w...
18 lutego 2021 r. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję wycofującą z obrotu 3 serie maści Hemkortin-HC, którą stosuje się m.in. w leczeniu ż...
Łuszczyca paznokci to wstydliwe schorzenie, które dotyka wielu osób. Paznokcie objęte łuszczycą stają się kruche, rozdwojone, przebarwione i mogą spra...
Maść konopna to dermokosmetyk, którego głównym składnikiem aktywnym jest olej z konopi siewnej. Doskonale sprawdza się m.in. w pielęgnacji skóry i lec...
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.