AMLOZEK

Amlozek

tabletki | 10 mg | 30 tabl.
od 0,00 zł do 20,26 zł
Wybierz odpłatność
20,26zł
Dostępny w większości aptek

Amlozek – co to za lek?

Amlozek to lek, którego substancją czynną jest amlodypina – substancja należąca do grupy leków nazywanych antagonistami wapnia lub blokerami kanału wapniowego, pochodna dihydropirydyny. Mechanizm działania amlodypiny polega na blokowaniu kanałów wapniowych, czyli struktur, które umożliwiają napływ jonów wapnia do wnętrza komórki. Hamując przezbłonowy napływ jonów wapnia do komórek mięśnia sercowego i komórek błony mięśniowej naczyń amlodypina zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń i rozszerza naczynia krwionośne, co w efekcie przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi.

Amlozek dostępny jest w formie tabletek w dawkach:

  1. 5 mg amlodypiny bezylanu;
  2. 10 mg amlodypiny bezylanu.

Każde opakowanie leku zawiera 30 tabletek.

Pozostałe składniki leku to: celuloza mikrokrystaliczna, wodorofosforan wapnia, karboksymetyloskrobia sodowa, stearynian magnezu.

Amlozek jest lekiem dostępnym wyłącznie na receptę.


Amlozek – wskazania do stosowania

Lek Amlozek stosuje się w leczeniu:

  1. nadciśnienia tętniczego krwi;
  2. dławicy piersiowej;
  3. naczynioskurczowej dławicy piersiowej (typu Prinzmetala).

W przypadku wysokiego ciśnienia tętniczego Amlozek rozszerza naczynia krwionośne i ułatwia przepływ krwi. U pacjentów z dławicą piersiową lek ułatwia dopływ krwi do serca, zwiększając tym samym ilość dostarczanego tlenu, co zapobiega a bólowy w klatce piersiowej, choć należy pamiętać, że Amlozek nie przynosi natychmiastowej ulgi bólu przy dławicy piersiowej.

Jak szybko działa Amlozek?

Stosowana doustnie amlodypina dobrze się wchłania. Maksymalne stężenie leku występuje po 6-12 godzinach od zażycia dawki.

Jak przechowywać Amlozek?

Lek powinno się przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Zaleca się, aby miejsce przechowywania było suche. Leku nie należy stosować po upływie terminu ważności.


Amlozek – dawkowanie leku

Amlozek – rano czy wieczorem?

Amlozek można przyjmować niezależnie od posiłków i napojów. Zaleca się przyjmować ustaloną dawkę codziennie o tej samej porze, popijając lek wodą. Nie należy łączyć leku z sokiem grejpfrutowym.

Jak stosować Amlozek w różnych grupach pacjentów?

Leczenie nadciśnienia tętniczego i dławicy piersiowej zazwyczaj rozpoczyna się dawką 5 mg amlodypiny na dobę, lecz lekarz może zwiększyć dawkę do 10 mg amlodypiny, w zależności od stanu zdrowia pacjenta i jego reakcji na leczenie.

W przypadku pacjentów w podeszłym wieku zalecany jest zwykły schemat dawkowania, jednak podczas zwiększania dawki wskazane jest zachowanie ostrożności.

U dzieci i młodzieży w wieku od 6. do 17. roku życia zalecana początkowa dawka leku to 2,5 mg amlodypiny na dobę. Dawka maksymalna to 5 mg amlodypiny na dobę.

Przyjęcie większej dawki leku niż zalecana

Przyjęcie zbyt dużej dawki leku może doprowadzić do niebezpiecznego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi, co objawia się: zawrotami głowy, osłabieniem, uczuciem „pustki” w głowie, omdleniami.

Przy znacznym obniżeniu ciśnienia może wystąpić wstrząs. Skóra może stać się chłodna i wilgotna, a pacjent może stracić przytomność.

Do 24-48 godzin od zastosowania leku mogą występować duszności wywołane nadmiarem płynu gromadzącego się w płucach.

WAŻNE!
W przypadki zastosowania zbyt wielu tabletek leku Amlozek należy niezwłocznie
skontaktować się z lekarzem lub oddziałem pomocy doraźnej w najbliższym szpitalu.

Pominięcie dawki leku

Jeżeli doszło do pominięcia dawki leku Amlozek, nie należy stosować dawki podwójnej, aby uzupełnić pominiętą dawkę. Należy zachować spokój i pominąć dawkę.


Amlozek – środki ostrożności

Kiedy nie stosować leku Amlozek?

Amlozek jest przeciwwskazany u pacjentów z uczuleniem na amlodypinę bądź pozostałe składniki tego leku, jak również na inne leki z grupy antagonistów wapnia. Ponadto leku nie należy stosować:

  • jeśli pacjent zmaga się z niedociśnieniem (niskim ciśnieniem tętniczym);
  • jeśli u pacjenta występuje zwężenie zastawki aorty (stenoza aortalna);
  • jeśli u pacjenta występuje wstrząs kardiogenny (stan, w którym serce nie dostarcza odpowiedniej ilości krwi do organizmu);
  • jeśli u pacjenta wstępuje niewydolność serca po przebytym zawale mięśnia sercowego.

Kiedy należy zachować szczególną ostrożność?

Przed rozpoczęciem leczenia pacjentów powinien poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek wystąpił jeden z poniższych stanów:

  • niewydolność serca;
  • przełom nadciśnieniowy (znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego);
  • niedawno przebyty zawał serca;
  • choroba wątroby;
  • konieczność zwiększenia dawki u pacjenta w podeszłym wieku.

Amlozek u pacjentów z niewydolnością serca

W przypadku pacjentów z niewydolnością serca należy zachować ostrożność, gdyż istnieje większe ryzyko występowania obrzęk płuc na skutek stosowania amlodypiny. Ponadto antagoniści wapnia mogą zwiększać ryzyko występowania zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Amlozek u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby zaleca się rozpoczynanie terapii amlodypiną od najniższej zalecanej dawki. Stan zdrowia pacjenta powinien być monitorowany zarówno na początku farmakoterapii, jak i podczas zwiększania dawki amlodypiny.

Amlozek u pacjentów z niewydolnością nerek

Niewydolność nerek nie wpływa na zmianę stężenia amlodypiny w osoczu, dlatego lek może być stosowany w zalecanych dawkach. Amlodypina nie podlega dializie.

Amlozek a interakcje międzylekowe

Przed rozpoczęciem stosowania leku Amlozek zawsze należy poinformować lekarza o przyjmowanych przez pacjenta lekach. To ważne, ponieważ Amlozek może wchodzić w niekorzystne interakcje z innymi lekami, w tym:

  • lekami przeciwgrzybiczymi (ketokonazol, itrakonazol);
  • inhibitorami proteazy stosowanymi w leczeniu zakażenia wirusem HIV (rytonawir, indynawir, nelfinawir);
  • antybiotykami (ryfampicyna, erytromycyna, klarytromycyna);
  • lekami stosowanymi w schorzeniach serca (diltiazem, werapamil);
  • lekami hamującymi układ odpornościowy (takrolimus, syrolimus, temsyrolimus i ewerolimus);
  • dantrolenem (stosowanym w przypadku ciężkich zaburzeń temperatury ciała);
  • symwastatyną (lek obniżającym stężenie cholesterolu);
  • cyklosporyną (lek immunosupresyjny);
  • zielem dziurawca.

Nimesil przyjmowany z lekami moczopędnymi oszczędzającymi potas, może doprowadzić do podwyższonego stężenia potasu w osoczu (hiperkalemia).

Amlozek a ciąża i karmienie piersią

Brakuje danych na temat bezpieczeństwa stosowania amlodypiny w ciąży, dlatego przed zastosowaniem leku pacjentka powinna skonsultować się z lekarzem.

Niewielkie ilości amlodypiny przenikają do mleka, lecz wpływ leku na organizm niemowląt nie jest znany.

Jeżeli pacjenta planuje ciążę, przypuszcza, że może być w ciąży lub karmi piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem leku.

Amlozek a jedzenie i picie

W trakcie terapii lekiem Amlozek nie należy pić soku grejpfrutowego ani spożywać grejpfrutów. Mogą one spowodować zwiększenie stężenia amlodypiny we krwi i wywołać nasilenie działania leku, obniżając ciśnienie tętnicze.

Amlozek a alkohol

W ulotce nie zawarto informacji na temat interakcji leku z alkoholem. Należy pamiętać, że zarówno amlodypina, jak i alkohol obniżają ciśnienie krwi, co przy ich połączeniu może prowadzić do niebezpiecznym skutków ubocznych.

Amlozek a prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Amlozek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn, powodując zmęczenie, ból głowy, nudności i zawroty głowy. Jeśli opisane objawy występują po zastosowaniu leku, nie należy prowadzić ani obsługiwać maszyn; należy bezzwłocznie skonsultować się z lekarzem.


Amlozek – działania niepożądane leku

Amlozek, jak każdy lek, może powodować skutki uboczne. Należy mieć na względzie, że nie u każdego pacjenta one wystąpią.

Wśród najczęściej zgłaszanych przez pacjentów skutków ubocznych stosowania leku Amlozek wymienia się: ból głowy, zawroty głowy, senność (zwłaszcza na początku leczenia), kołatania serca, nagłe zaczerwienienie (zwłaszcza twarzy), obrzęki i skurcze mięśni. Pacjenci doświadczali także zmian rytmu wypróżnień, nudności, bólu brzucha, biegunek i zaparć, niestrawności.

Niezbyt często występowały u pacjentów:

  1. niskie ciśnienie tętnicze;
  2. zmiany nastroju, bezsenność, lęk, depresja;
  3. bóle stawów i mięśni, bóle pleców;
  4. drętwienie i mrowienie kończyn, brak odczuwania bólu;
  5. kaszel, kichanie lub katar spowodowane zapaleniem śluzówki nosa;
  6. szumy uszne;
  7. drżenie, omdlenia, zaburzenia smaku;
  8. złe samopoczucie;
  9. suchość śluzówki jamy ustnej, wymioty;
  10. zaburzenia oddawania moczu (parcie na mocz w godzinach nocnych, zwiększona częstość oddawania moczu);
  11. czerwone plamy na skórze i odbarwienia skóry, świąd skóry, nadmierna potliwość, wypadanie włosów;
  12. zaburzenia erekcji, dyskomfort lub powiększenie piersi u pacjentów płci męskiej;
  13. wzrost lub spadek masy ciała.

Rzadko zgłaszanym objawem była dezorientacja. Bardzo rzadko z kolei dochodziło do zmniejszenia się liczby leukocytów (białych krwinek) i trombocytów (płytek krwi) czy hiperglikemii (wzrostu stężenia glukozy we krwi). Do innych bardzo rzadko zgłaszanych działań niepożądanych zaliczyć należy: zaburzenia dotyczące nerwów, obrzęk dziąseł, wzdęcia brzucha, zaburzenia pracy wątroby (zapalenie wątroby, żółtaczka, wzrost aktywności enzymów wątrobowych), zwiększenie napięcia mięśniowego, zapalenie naczyń krwionośnych, nadwrażliwość na światło, trudności w poruszaniu się, drżenie i sztywność.


Powyższy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny. Przed zastosowaniem leku, zapoznaj się z pełną treścią ulotki dołączonej do opakowania (znajdziesz ją także poniżej). Dla bezpieczeństwa stosuj go zawsze zgodnie z ulotką, a w przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka


Kiedy stosujemy Amlozek?

Nadciśnienie tętnicze.

Przewlekła, stabilna dławica piersiowa.

Naczynioskurczowa dławica piersiowa (typu Prinzmetala).


Jaki jest skład Amlozek?

Każda tabletka zawiera 5 mg amlodypiny w postaci amlodypiny bezylanu.

Każda tabletka zawiera 10 mg amlodypiny w postaci amlodypiny bezylanu.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Amlozek?

Amlodypina jest przeciwwskazana u pacjentów:

–z nadwrażliwością na pochodne dihydropirydyny, amlodypinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

–z ciężkim niedociśnieniem

–we wstrząsie (w tym wstrząsie kardiogennym)

–ze zwężeniem drogi odpływu z lewej komory (np. zwężenie zastawki aorty dużego stopnia)

–z hemodymicznie niestabilną niewydolnością serca po przebyciu ostrego zawału serca.


Amlozek – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Podsumowanie profilu bezpieczeństwa

Najczęściej obserwowane działania niepożądane związane z leczeniem to: senność, zawroty głowy, ból głowy, kołatanie serca, nagłe zaczerwienienie (zwłaszcza twarz), ból brzucha, nudności, obrzęk okolicy kostek, obrzęk oraz zmęczenie.

Działania niepożądane wymienione poniżej były obserwowane i zgłoszone w związku ze stosowaniem amlodypiny i występowały z następującą częstością: 

Bardzo często (≥1/10); często (≥1/100 do < 1/10); niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100); rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000); bardzo rzadko (< 1/10 000).

W obrębie każdej częstości występowania działania niepożądane przedstawiono zgodnie ze zmniejszającym się nasileniem.

Bardzo często (≥1/10) 

  Często
(≥1/100 do < 1/10)

Niezbyt często (≥1/1 000 do < 1/100) 

Rzadko
(≥1/10 000 do < 1/1 000) 

Bardzo rzadko  (< 1/10 000) 

Zaburzenia krwi i układu chłonnego

 

 

 

 

Leukopenia, małopłytkowość

Zaburzenia układu immunologicznego

 

 

 

 

Reakcje alergiczne

Zaburzenia metabolizmu i odżywiania

 

 

 

 

Hiperglikemia

Zaburzenia psychiczne 

 

 

Bezsenność, zmiany nastroju (w tym lęk), depresja

Dezorientacja

 

Zaburzenia układu nerwowego 

 

Senność, zawroty głowy, ból głowy (zwłaszcza na początku leczenia)

Drżenie, zaburzenia smaku, omdlenie, niedoczulica, parestezja

                       

Wzmożone napięcie, neuropatia obwodowa

Zaburzenia oka 

   

Zaburzenia widzenia (w tym podwójne widzenie)

   

Zaburzenia ucha i błędnika

   

Szum uszny

   

Zaburzenia serca

 

Kołatanie serca

   

Zawał serca, zaburzenia rytmu serca (w tym bradykardia, tachykardia komorowa i migotanie przedsionków)

Zaburzenia naczyniowe

 

Nagłe zaczerwienienie (zwłaszcza twarzy)

Niedociśnienie tętnicze

 

Zapalenie naczyń krwionośnych

Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia

   

Duszność, Nieżyt błony śluzowej nosa

 

Kaszel

Zaburzenia żołądka i jelit

 

Ból brzucha, nudności

Wymioty, niestrawność, zmiana rytmu wypróżnień (w tym biegunka i zaparcie),  suchość błony śluzowej jamy ustnej

 

Zapalenie trzustki,
nieżyt żołądka, rozrost dziąseł

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych

       

Zapalenie wątroby, żółtaczka, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych*

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej

   

Łysienie, plamica, zmiana koloru skóry,  wzmożona potliwość, 

 

Obrzęk naczynioruchowy, rumień wielopostaciowy, pokrzywka, złuszczające

   

świąd, wysypka, wykwit skórny

 

zapalenie skóry, zespół Stevensa Johnsona, obrzęk Quinckego, nadwrażliwość na światło

Zaburzenia mięśniowo-szkieletowe i tkanki łącznej

 

Obrzęk okolicy kostek

Ból stawów, ból mięśni, kurcze mięśni, ból pleców

   

Zaburzenia nerek i dróg moczowych

   

Zaburzenia mikcji, oddawanie moczu w nocy, zwiększona częstotliwość oddawania moczu

   

Zaburzenia układu rozrodczego i piersi

   

Impotencja, ginekomastia

   

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania

Obrzęk, zmęczenie, ból w klatce piersiowej, osłabienie, ból, złe samopoczucie

 

 

 

 

Badania diagnostyczne

   

Zwiększenie masy ciała, zmniejszenie masy ciała

   

* w większości przypadków związane z cholestazą

Zgłaszano pojedyncze przypadki wystąpienia zespołu pazapiramidowego.


Amlozek - dawkowanie

Dawkowanie

Dorośli: 

W leczeniu zarówno nadciśnienia tętniczego, jak i dławicy piersiowej, dawka początkowa wynosi zazwyczaj 5 mg raz na dobę. Dawkę tę można zwiększyć do dawki maksymalnej 10 mg na dobę w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta na leczenie.

U pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, amlodypinę stosowano jednocześnie z tiazydowymi lekami moczopędnymi, lekami alfa-adrenolitycznymi, lekami beta-adrenolitycznymi oraz inhibitorami konwertazy angiotensyny. W leczeniu dławicy piersiowej amlodypina może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi produktami leczniczymi przeciwdławicowymi, u pacjentów z dławicą oporną na azotany i (lub) odpowiednie dawki leków blokujących receptory beta-adrenergiczne.

Jednoczesne stosowanie tiazydowych leków moczopędnych, leków blokujących receptory betaadrenergiczne oraz inhibitorów konwertazy angiotensyny nie wymaga modyfikowania dawki amlodypiny.

Szczególne grupy pacjentów

Pacjenci w podeszłym wieku

Amlodypina stosowana w takich samych dawkach jest jednakowo dobrze tolerowana przez pacjentów w wieku podeszłym, jak i młodszych. U pacjentów w podeszłym wieku zaleca się zwykły schemat dawkowania, jednak podczas zwiększania dawki należy zachować ostrożność.

Zaburzenia czynności wątroby

Nie ustalono schematu dawkowania u pacjentów z łagodnymi do umiarkowanych zaburzeniami czynności wątroby, dlatego dostosowując dawkę amlodypiny należy zachować ostrożność, a leczenie należy rozpocząć od najmniejszej dawki z zakresu stosowanych dawek. Nie przeprowadzono badań dotyczących farmakokinetyki amlodypiny w ciężkich zaburzeniach czynności wątroby. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby leczenie amlodypiną należy rozpocząć od najmniejszej dawki, a następnie powoli ją zwiększać.

Zaburzenia czynności nerek

Zmiany stężenia amlodypiny w surowicy nie są skorelowane ze stopniem zaburzeń czynności nerek, dlatego zaleca się zwykły schemat dawkowania. Amlodypina nie jest eliminowana z ustroju podczas dializy.

Dzieci i młodzież

Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat z nadciśnieniem tętniczym

Zalecana doustna dawka początkowa u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat wynosi 2,5 mg raz na dobę. Dawka może zostać zwiększona do 5 mg raz na dobę jeśli po 4 tygodniach stosowania nie uzyskano pożądanych wartości ciśnienia tętniczego. Dawki większe niż 5 mg na dobę nie były badane u dzieci i młodzieży (patrz punkty 5.1 i 5.2).

Dzieci w wieku poniżej 6 lat Brak dostępnych danych.

Sposób podawania

Tabletki do podawania doustnego.


Amlozek – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie badano bezpieczeństwa i skuteczności stosowania amlodypiny w przełomie nadciśnieniowym.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością serca

Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z niewydolnością serca. 

W długookresowym badaniu klinicznym kontrolowanym placebo, w którym stosowano amlodypinę u pacjentów z ciężką niewydolnością serca (klasa III i IV wg NYHA), zanotowano większą częstość występowania obrzęku płuc u pacjentów stosujących amlodypinę w porównaniu z pacjentami otrzymujacymi placebo. Leki z grupy antagonistów wapnia, w tym amlodypinę, należy ostrożnie stosować u pacjentów z zastoinową niewydolnością serca, ponieważ mogą zwiększać ryzyko występowania zdarzeń sercowo-naczyniowych oraz zgonu.

Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby

Okres półtrwania amlodypiny jest przedłużony a wartości AUC są większe u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby - dotychczas nie ustalono zaleceń dotyczących dawkowania. Stosowanie amlodypiny należy rozpocząć od możliwie najmniejszej dawki oraz należy zachować ostrożność, zarówno podczas rozpoczynania leczenia, jak i podczas zwiększania dawki. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby należy powoli zwiększać dawkę oraz zapewnić odpowiednią kontrolę.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku

Zwiększenie dawki leku u pacjentów w podeszłym wieku wymaga zachowania ostrożności.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek

U pacjentów z niewydolnością nerek amlodypina może być stosowana w zalecanych dawkach. Stopień niewydolności nerek nie wpływa na zmianę stężenia amlodypiny w osoczu. Amlodypina nie podlega dializie.


Przyjmowanie Amlozek w czasie ciąży

Nie badano bezpieczeństwa i skuteczności stosowania amlodypiny w przełomie nadciśnieniowym.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością serca

Należy zachować ostrożność podczas leczenia pacjentów z niewydolnością serca. 

W długookresowym badaniu klinicznym kontrolowanym placebo, w którym stosowano amlodypinę u pacjentów z ciężką niewydolnością serca (klasa III i IV wg NYHA), zanotowano większą częstość występowania obrzęku płuc u pacjentów stosujących amlodypinę w porównaniu z pacjentami otrzymujacymi placebo. Leki z grupy antagonistów wapnia, w tym amlodypinę, należy ostrożnie stosować u pacjentów z zastoinową niewydolnością serca, ponieważ mogą zwiększać ryzyko występowania zdarzeń sercowo-naczyniowych oraz zgonu.

Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby

Okres półtrwania amlodypiny jest przedłużony a wartości AUC są większe u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby - dotychczas nie ustalono zaleceń dotyczących dawkowania. Stosowanie amlodypiny należy rozpocząć od możliwie najmniejszej dawki oraz należy zachować ostrożność, zarówno podczas rozpoczynania leczenia, jak i podczas zwiększania dawki. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby należy powoli zwiększać dawkę oraz zapewnić odpowiednią kontrolę.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku

Zwiększenie dawki leku u pacjentów w podeszłym wieku wymaga zachowania ostrożności.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek

U pacjentów z niewydolnością nerek amlodypina może być stosowana w zalecanych dawkach. Stopień niewydolności nerek nie wpływa na zmianę stężenia amlodypiny w osoczu. Amlodypina nie podlega dializie.

Substancja czynna:
Amlodipinum
Dawka:
10 mg
Postać:
tabletki
Działanie:
Wewnętrzne
Temp. przechowywania:
od 15.0° C do 25.0° C
Podmiot odpowiedzialny:
ADAMED PHARMA S.A.
Grupy:
Blokery kanału wapniowego
Choroby układu krążenia
Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
Lek, Gotowy, Lek w Polsce
Dostępność:
Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne
Podawanie:
Doustnie
Wydawanie:
Na receptę Rp
Rejestracja:
Decyzja o dopuszczeniu (leki)
Opakowanie handlowe:
30 tabl. (1 blist. po 30 tabl.)
Charakterystyka produktu leczniczego w formacie PDF :
Pobierz

Charakterystyka produktu leczniczego Amlozek

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.

Zamienniki leku

Zamiast tego leku można wybrać jeden z 15 zamienników.   Kupując najtańszy z nich zaoszczędzisz 9,23 zł.

Apoamlo (Amlodipine Aurovitas) interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Trudno dostępny w aptekach
Amlodipine Bluefish interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Amlomyl interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Trudno dostępny w aptekach
Normodipine interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Adipine interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w ponad połowie aptek
Amlopin 10 mg interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko | import równoległy
Trudno dostępny w aptekach
Amlopin 10 mg interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko | import równoległy
Trudno dostępny w aptekach
Amlopin 10 mg interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko | import równoległy
Trudno dostępny w aptekach
Cardilopin interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Agen 10 interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w większości aptek
Vilpin interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Aldan interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w ponad połowie aptek
Alneta interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Trudno dostępny w aptekach
Tenox interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w mniej niż połowie aptek
Amlopin 10 mg interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w większości aptek

Podobne produkty z tą samą substancją czynną

Amlopin 5 mg interakcje ulotka tabletki 5 mg
tabletki | 5 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w większości aptek
Agen 5 interakcje ulotka tabletki 5 mg
tabletki | 5 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w większości aptek
Aldan interakcje ulotka tabletki 10 mg
tabletki | 10 mg | 30 tabl.
lek na receptę | refundowany | 65+ | Dziecko
Dostępny w ponad połowie aptek

Interakcje Amlozek z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :

Interakcje Amlozek z żywnością

Interakcje tego leku z żywnością mogą wpływać na ograniczenie skuteczności leczenia.

Poniżej znajduje się lista znanych nam interakcji tego leku z żywnością.

Interakcja bardzo istotna

Dotyczy leków
Amlozek

Cytrusy

Flawonoidy (naryngenina) i furanokumaryny (6,7,-dihydroksybergamotyna) zawarte w soku grejpfrutowym hamują aktywność izoenzymu CYP3A4 odpowiedzialnego za metabolizm amlodypiny. Może to spowodować wzrost stężenia tego leku we krwi, a tym samym ryzyka działań niepożądanych. W czasie przyjmowania leku należy ograniczyć spożycie grejpfrutów i soku grejpfrutowego oraz nie popijać nim leków.

Najnowsze pytania dotyczące Amlozek


Wybierz interesujące Cię informacje: