Brak informacji o dostępności produktu

 

Valused Noc tabletki powlekane | 200 mg | 30 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Valerianae extractum hydroalcoholicum sicc
Podmiot odpowiedzialny: PRZEDS. PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A.Opis produktu Valused Noc

Kiedy stosujemy lek Valused Noc?

Produkt leczniczy roślinny do stosowania w trudnościach w zasypianiu, w łagodnych stanach napięcia nerwowego.


Jaki jest skład leku Valused Noc?

1 tabletka zawiera 200 mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z Valeriana officinalis L., radix (co odpowiada 462-1000 mg korzenia kozłka lekarskiego).

Ekstrahent: etanol 60% (v/v)


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Valused Noc?

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.


Valused Noc – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Produkt jest na ogół dobrze tolerowany w zalecanych dawkach. W czasie stosowania korzenia kozłka lekarskiego obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle brzucha).


Valused Noc - dawkowanie leku

Dawkowanie

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat.

W trudnościach w zasypianiu: 3 tabletki na pół do jednej godziny przed snem. W razie konieczności dawkę przed snem należy poprzedzić dawką jednorazową (3 tabletki) we wczesnych godzinach wieczornych. 

W łagodnych stanach napięcia nerwowego: 3 tabletki jednorazowo do 3 razy dziennie. 

Maksymalna dawka na dobę wynosi 4 dawki jednorazowe.

Ze względu na stopniowe działanie korzenia kozłka lekarskiego, nie jest on wskazany do interwencyjnego leczenia ostrych stanów napięcia nerwowego.

Aby uzyskać najlepszy efekt terapeutyczny zalecane jest kontynuowanie leczenia przez okres od 2 do 4 tygodni. Jeżeli brak jest poprawy po 2 tygodniach stosowania produktu lub objawy nasilają się, należy skontaktować się z lekarzem.

Dzieci i młodzież

Produktu Valused NOC nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. 

Sposób podawania

Produkt stosuje się doustnie. 


Przyjmowanie leku Valused Noc w czasie ciąży

Ciąża

Nie zaleca się stosowania produktu w okresie ciąży z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Karmienie piersią

Nie zaleca się stosowania produktu w okresie karmienia piersią z powodu braku danych na temat bezpieczeństwa stosowania wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego.

Płodność

Brak danych na temat wpływu produktu na płodność.


Charakterystyka produktu leczniczego

Charakterystyka produktu leczniczego wygenerowana została automatycznie na podstawie informacji dostępnych w Rejestrze Produktów Leczniczych.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

 • Środki nasenne - tabletki nasenne, tabletki na bezsenność

  W tej kategorii znajdziesz produkty o działaniu uspokajającym oraz ułatwiającym zasypianie. Dostępne w postaci kapsułek, tabletek, ziół, herbatek itp.

 • Środki uspokajające

  W tej kategorii znajdziesz produkty uspokajające na bazie melisy. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół do zaparzania itp.

 • Środki antydepresyjne

  W tej kategorii znajdziesz produkty poprawiające nastrój (antydepresyjne). Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, płynów itp.

 • Nasenne i uspokajające

  Nasenne i uspokajające to kategoria, w której można znaleźć preparaty przeznaczone dla osób mających problemy z utrzymaniem snu. Stany nadmiernej drażliwości i niepokoju mogą wiązać się z trudnościami w zasypianiu, przyczyniając się do pogorszenia komfortu życia. Brak snu wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie organizmu, co objawia się rozdrażnieniem, spadkiem koncentracji i sennością w ciągu dnia. W takiej sytuacji warto sięgnąć po leki nasenne bez recepty, które wpływają tonizująco na układ nerwowy, przyczyniając się do głębokiego i spokojnego snu. Specjalnie dobrane wyciągi roślinne ułatwiają odprężenie oraz wyciszenie organizmu, dbając o lepszy i bardziej komfortowy wypoczynek każdej nocy. Ziołowe suplementy diety o działaniu nasennym i uspokajającym zawierają m.in. wyciągi z liści melisy, korzenia kozłka lekarskiego, szyszek chmielu (np. Valerin Sen, Benosen, Valused). Są też wzbogacane witaminami i innymi związkami (m.in. magnez, witamina B6, witamina B12) , które mogą pozytywnie wpłynąć na nasz układ nerwowy, redukując skutki zmęczenia i stresu. Trzeba pamiętać, że po przyjęciu preparatu o działaniu nasennym nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych oraz wykonywać czynności wymagających koncentracji.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.