Sutriheal Forte 10% interakcje ulotka maść  2 g

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Sutriheal Forte 10% maść | 2 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: VERCO


Opis produktu Sutriheal Forte 10%

Kiedy stosujemy Sutriheal Forte 10%?

Maść do miejscowego leczenia ran.

Do gojenia wszelkich skaleczeń, otarć, pęknięć, oparzeń i owrzodzeń skóry u ludzi.

Maść do stosowania zewnętrznego, do leczenia miejscowego.

Sutriheal Forte 10% - działanie

Skuteczność maści SutriHeal® Forte 10% opiera się na biologicznym działaniu związków znajdujących się w żywicy świerku norweskiego (Picea abies). Maść SutriHeal® Forte 10% stosuje się do miejscowego leczenia zakażonych i niezakażonych ran w warunkach domowych lub ambulatoryjnych. Rany mogą być ostre lub przewlekłe: jak np. otarcia, pęknięcia, uszkodzenia skóry, rany oparzeniowe, odleżyny, rany cukrzycowe, powikłania ran pooperacyjnych lub rany powstałe na skutek otwarcia pęcherzy. 

Jaki jest skład Sutriheal Forte 10%?

Składnik aktywny:

Rafinowana żywica świerku norweskiego (Picea abies).

Wykaz składników (INCI): Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Norway Spruce (Picea abies) Resin, Alcohol Denat., Cera Microcristallina, Sorbitan Oleate, Cera Alba, Hydrogenated Castor Oil, Stearic Acid.


Sutriheal Forte 10% – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Możliwe działania niepożądane obejmują reakcję alergiczną na składniki żywicy. Objawem reakcji alergicznej jest miejscowe podrażnienie skóry na leczonym obszarze (alergiczne kontak- towe zapalenie skóry). Szacuje się, że około 1-3% populacji ma alergię na żywice. Jeśli w trakcie leczenia pojawią się objawy alergii należy natychmiast przerwać stosowanie maści z żywicy. Należy powiadomić wytwórcę o wszelkich zdarzeniach niepożądanych, interakcjach itp.

Jeśli nie jest znana nadwrażliwość na żywice, należy przetestować maść SutriHeal® Forte 10% na niewielkim obszarze skóry. Jeśli objawy alergiczne (swędzenie, rumień, obrzęk, pęcherze itp.) wystąpią w ciągu 3 dni, nie można stosować maści SutriHeal® Forte 10%. Jeśli objawy alergiczne wystąpią później, podczas leczenia, należy natychmiast przerwać stosowanie maści SutriHeal® Forte 10% i zastosować inne leczenie.

W nagłych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.


Sutriheal Forte 10% - stosowanie

Instrukcja stosowania maści SutriHeal® Forte 10%:

Otarcie, pęknięcie skóry lub rana powinny zostać oczyszczone wodą i osuszone. Maść SutriHeal® Forte 10% należy nakładać bezpośrednio na zmieniony obszar 1-2 razy dziennie. W razie potrzeby zabezpieczyć bandażem lub opatrunkiem przepuszczającym powietrze. Przetoki i rany powstałe na skutek otwarcia pęcherzy należy leczyć zgodnie z zaleceniami pielęgniarki lub lekarza. Maść SutriHeal® Forte 10% tworzy na powierzchni rany antybakteryjny film, który chroni ranę przed zanieczyszczeniem i wspomaga skuteczne gojenie. Unikać dostania się maści do oczu lub ust.


Sutriheal Forte 10% – jakie środki ostrożności należy zachować?

Produkt przechowywany w temperaturze pokojowej jest stabilny przez rok. Data ważności podana jest na pudełku i tubce. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


Przyjmowanie Sutriheal Forte 10% w czasie ciąży

Brak informacji na temat możliwych działań niepożądanych w okresie ciąży i karmienia piersią.

Maści SutriHeal® Forte 10% nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.


Interakcje Sutriheal Forte 10% z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Sutriheal Forte 10% z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Sutriheal Forte 10%


Grupy

  • Preparaty na gojenie się ran

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.