
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 996 aptekach
Sprawdzamy dostępność
leków w 10 996 aptekach
Tradycyjnie stosuje się w celu łagodzenia dolegliwości trawiennych takich jak uczucie palenia i niestrawność oraz jako środek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu.
Nadwrażliwość na substancję czynną (korzeń lukrecji).
Jeśli wystąpią działania niepożądane należy skonsultować się z lekarzem lub innym wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.
Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych
Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów
Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i
Produktów Biobójczych, AI. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel. (22) 49-21301, fax (22) 49-21-309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania.
W celu łagodzenia dolegliwości trawiennych takich jak uczucie palenia i niestrawność u dorosłych i osób starszych : I łyżeczkę (ok. 1,5 g) zalać szklanką zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 min., odstawić na 15 min., przecedzić. Przygotowany odwar wypić po posiłku. Stosować 2 - 4 razy dziennie, nie dłużej niż 4 tygodnie.
Jako środek wykrztuśny w kaszlu towarzyszącym przeziębieniu u dorosłych i osób starszych : I łyżeczkę (ok. 1,5 g) zalać szklanką zimnej wody, gotować powoli pod przykryciem 5-7 min., odstawić na 15 min., przecedzić. Stosować 2 razy dziennie.
Informowano o przypadkach przedawkowania, przy zbyt długim stosowaniu (ponad 4 tygodnie) i/lub zażywaniu dużych ilości lukrecji, z objawami takimi jak zatrzymanie wody, hipokaliemia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia rytmu serca, encefalopatia nadciśnieniowa.
W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Cena Korzeń Lukrecji może się różnić w zależności od apteki, regionu, co wynika z indywidualnej polityki cenowej poszczególnych aptek.
Korzeń Lukrecji nie jest refundowany. Jest to preparat, którego koszt pacjent pokrywa w całości, niezależnie od wskazań medycznych czy uprawnień.
Korzeń Lukrecji można nabyć bez konieczności okazywania recepty. Powinien być stosowany zgodnie z informacjami zawartymi w ulotce oraz zaleceniami farmaceuty. W razie wątpliwości warto skorzystać z porady farmaceuty lub zapoznać się z dodatkowymi materiałami informacyjnymi.
Dla Korzeń Lukrecji nie ma zamienników bez recepty. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Dla Korzeń Lukrecji nie ma odpowiedników bez recepty. Warto skonsultować się z farmaceutą, by dobrać odpowiedni preparat.
Leki zawierające Lukrecja nie są dostępne bez recepty. Przed wyborem warto skonsultować się z farmaceutą.
Wybierz interesujące Cię informacje: