Orsalit interakcje ulotka proszek do sporządzania zawiesiny doustnej  10 sasz. po 4.37 g

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Orsalit proszek do sporządzania zawiesiny doustnej | 10 sasz. po 4.37 g

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: INSTYTUT BIOTECHNOLOGII SUROWIC I SZCZEPIONEK BIOMED S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Orsalit?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Orsalit

Kiedy stosujemy Orsalit?

ORSALIT jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego, do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu, szczególnie podczas biegunki i/lub wymiotów oraz w sytuacjach, w których występuje ryzyko odwodnienia. ORSALIT uzupełnia płyny i składniki mineralne w przypadku zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.

Orsalit - działanie

ORSALIT jest doustnym płynem nawadniającym (DPN) o zmniejszonej osmolarności i składzie zgodnym z zaleceniami Europejskiegi Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci (ESPGHAN).

Stosowanie doustnych płynów nawadniających jest zalecane zarówno przez ESPGHAN jak i WHO/UNICEF do uzupełniania płynów i składników mineralnych, głównie podczas biegunki i/lub wymiotów.

ORSALIT skutecznie nawadnia, dzięki wykorzystaniu najbardziej efektywnego mechanizmu wchłaniania wody, sodu i glukozy.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Orsalit?

Preparatu ORSALIT nie należy stosować u osób, u których występuje niedrożność jelit lub wstrząs hemodynamiczny.


Orsalit zalecane spożycie

Dawkowanie zależy od stopnia odwodnienia i zaleceń lekarza. Zwykle zaleca się podawać 50-100 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała w ciągu pierwszych 4 godzin oraz dodatkowo 5-10 ml na kg masy ciała po kazdym biegunkowym stolcu i/lub wymiotach. Na dalszym etapie nawadniania zaleca się podawać 5-10 ml doustnego płynu nawadniającego na kg masy ciała po każdym biegunkowym stolcu i/lub wymiotach.

Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Przed podaniem schłodzić. Płynu nie należy dosładzać. Do odmierzania odpowiedniej objętości wody służy załączona miarka. W celu poprawy walorów smakowych płyn można podawać przez rurkę.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Środki przeciwbiegunkowe

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwbiegunkowe dla dorosłych i dzieci. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, proszku i granulatu do sporządzania doustynych roztworów i zawiesin, ziół do zapatzania itp.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.