Keloptin interakcje ulotka krem  10 amp. po 3 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Keloptin krem | 10 amp. po 3 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.


Opis produktu Keloptin

Kiedy stosujemy Keloptin?

Miejscowe leczenie wszelkich skórno-naskórkowych zmian troficznych (przebarwieniowych), w tym: wybroczyn i krwiaków pooperacyjnych (powstałych m.in. po plastyce powiek), hemosyderynowych przebarwień powstałych po skleroterapii; profilaktyka owrzodzeń żylnych zależnych od poziomu żelaza, owrzodzeń żylakowatych, odleżyn, pęknięć, poparzeń, blizn, a także w postępowaniu po zabiegach laserem (do depilacji, ablacyjnym i nieablacyjnym).

Keloptin - działanie

Zaburzenia pigmentacji skóry w następstwie wybroczyn i krwiaków pooperacyjnych wiążą się z nagromadzeniem dużej ilości żelaza w skórze właściwej, co wpływa na rozwój procesów zapalnych. Na wczesnych etapach przewlekłej niewydolności żylnej chelatacja nagromadzonego żelaza zapobiega dalszemu rozwojowi choroby. Laktoferyna to naturalnie występujące białko, posiadające silne właściwości chelatujące żelazo. Działanie to jest dodatkowo wzmocnione przez jej włączenie do liposomów, co sprzyja leczeniu i łagodzeniu zaburzeń pigmentacji skóry.


Jaki jest skład Keloptin?

glikol polietylenowy 4000 (PEG 4000), glikol polietylenowy 400 (PEG 400), glikol polietylenowy 1500 (PEG 1500), laktoferyna (LT), sorbitol, gliceryna, alantoina, tokoferol.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Keloptin?

Znana nadwrażliwość na składniki preparatu.


Keloptin - stosowanie

Sposób użycia: Przed każdorazowym zastosowaniem preparatu Keloptin, należy oczyścić skórę solą fizjologiczną. Ilość nanoszonego preparatu i częstość jego stosowania zależy od stanu klinicznego zmian skórnych i czasu wchłaniania kremu. Zaleca się jednak stosowanie przynajmniej dwa razy dziennie.


Keloptin – jakie środki ostrożności należy zachować?

Ostrzeżenia i środki ostrożności: Jednoczesne stosowanie kremów i/lub podobnych preparatów na tej samej części ciała może powodować brak skuteczności działania preparatu albo wpływać na bezpieczeństwo jego stosowania. W trosce o środowisko, po zużyciu wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych i źródeł ciepła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować, jeżeli opakowanie jest uszkodzone. Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie połykać. W razie przypadkowego spożycia należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Nie stosować po upływie terminu ważności.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty na gojenie się ran

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagajace gojenie się ran oraz produkty pomocne w przypadku niewielkich ubytków naskórka, które działają ochronnie i dezynfekująco. Znajdziesz tu również preparaty stosowane ż w lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Dostępne w postaci maści, kremów, zasypek, sprayu i płynu na skórę.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.