HealMe interakcje ulotka olej  250 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

HealMe olej | 250 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: HEALTH LABS CARE SP. Z. O.O. SP.K.


Opis produktu HealMe

Kiedy stosujemy HealMe?

Odpowiedni dla wegan.

HealMe - działanie

Oliwa z oliwek

●Bogate źródło kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych.

●Zawiera wiele cennych przeciwutleniaczy.

●Chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi stresem oksydacyjnym.

Olejek majerankowy

●Wpływa na dobre samopoczucie.

●Zwiększa odporność fizjologiczną organizmu w przypadku ciężkich warunków atmosferycznych.

●Przywraca równowagę i koi nerwy.

Witamina E (EVNol™ SupraBio 20%)

Pomaga chronić komórki przed starzeniem się.


Jaki jest skład HealMe?

Składniki

Olej z nasion czarnuszki siewnej (Nigella sativa L.), oliwa z oliwek (Olea europea L.), witamina E (EVNol SupraBio™ - mieszanina tokoferoli i tokotrienoli), koenzym Q10, olejek majerankowy (Origanum majorana L.)


HealMe zalecane spożycie

Zalecane spożycie

10 ml dziennie (2 łyżeczki)

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.


HealMe – jakie środki ostrożności należy zachować?

Środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.


Przyjmowanie HealMe w czasie ciąży

Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Oleje

    Oleje to najcenniejsze źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. Tłuszcze te są niezbędne dla właściwej przemiany materii, funkcjonowania układu immunologicznego, hormonalnego, wspomagają pracę układu nerwowego oraz sercowo – naczyniowego i wzmacniają skórę. Wystarczy spożyć niewielką ilość dziennie takiego oleju, aby doświadczyć jego drogocennego działania. Oleje roślinne obniżają poziom cholesterolu, wzmacniają serce i naczynia krwionośne, regulują ciśnienie krwi, działają przeciwzapalnie i przeciwnowotworowo, wspomagają pamięć i koncentrację oraz zapobiegają chorobom neurodegeneracyjnym. Wywierają ponadto korzystny wpływ na skórę, a stosowane zewnętrznie przyspieszają gojenie się ran, łagodzą objawy egzemy, łuszczycy, zapobiegają nadmiernej suchości i szorstkości naskórka. Poszczególne oleje roślinne różnią się między sobą zawartością kwasów tłuszczowych np. olej lniany, olej z czarnuszki, olej z wiesiołka, olej z rokitnika, olej z oregano (np. OregaKap Olejek z oregano, Olej Rokitnikowy 100% Syberyjski, Olej lniany 100%). W ofercie aptecznej można znaleźć także olej MCT czyli preparat wzbogacający dietę w średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, które są całkowicie metabolizowane przez wątrobę z uwolnieniem energii, dzięki czemu nie magazynują się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej.

  • Antyoksydanty

    Antyoksydanty inaczej przeciwutleniacze to związki chemiczne zdolne do neutralizowania wolnych rodników, a w efekcie spowalniają starzenie się organizmu i chronią przed nowotworami . Zróżnicowana dieta oparta na surowych warzywach i owocach to najlepsze źródło naturalnych antyoksydantów. Jednak często zdarza się, że nie dostarczamy odpowiedniej ilości przeciwutleniaczy z pożywieniem. Namnażaniu wolnych rodników sprzyja także palenie papierosów, stres, kąpiele słoneczne, zanieczyszczone środowisko. Jeśli organizm nie radzi sobie z neutralizacją wolnych rodników dochodzi do stresu oksydacyjnego, który może sprzyjać m.in. miażdżycy, chorobie Alzheimera, nowotworom, zawałom serca i udarom mózgu. Wtedy najlepiej sięgnąć po antyoksydanty w tabletkach dostępne w aptekach. Właściwości antyoksydacyjne wykazują np. witaminy A, E, C, cynk, selen, koenzym Q10, glutation, flawonoidy, polifenole zawarte w szerokiej gamie aptecznych suplementów diety (np. Resveratrol 100mg, NOW Super Antiox, NatVita Bio Dzika Róża, Liść oliwny 150mg, Citrosept Organic).


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.