Dostępny w ponad połowie aptek

 

Gelatum Alum.Phosph. zawiesina doustna | 0,045 g/g | 250 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Aluminium phosphate
Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO FARMACEUTYCZNE "ZIOŁOLEK" SP. Z O.O.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Gelatum Alum.Phosph.?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Gelatum Alum.Phosph.

Kiedy stosujemy lek Gelatum Alum.Phosph.?

Wskazania do stosowania:w leczeniu dolegliwości występujących w przebiegu następujących chorób: Choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy (wspomagająco lub doraźnie w razie dolegliwości) Nadkwaśność soku żołądkowego Refluks przełykowo-żołądkowy Zgaga.

Gelatum Alum.Phosph. - działanie leku

Lek zobojętnia kwas solny soku żołądkowego, działa również osłaniająco i ściągająco. Fosforan glinu zawarty w preparacie działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy poprzez tworzenie warstwy ochronnej. Postać zawiesiny ułatwia równomierne rozprowadzenie leku na błonie śluzowej co ułatwia jej gojenie. Powstający w wyniku reakcji zobojętniania chlorek glinu działa ściągająco i przeciwzapalnie. Dodatek olejku mięty pieprzowej zapewnia lekkie działanie przeciwskurczowe i ułatwiające trawienie.Jaki jest skład leku Gelatum Alum.Phosph.?

100 g zawiesiny zawiera: Substancję czynną: fosforan glinu 4,5 g oraz substancje pomocnicze: sacharoza, etylu hydroksybenzoensan, propylu hydroksybenzoensan, glicerol 86%, olejek mięty pieprzowej, woda oczyszczona.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Gelatum Alum.Phosph.?

Nie należy stosować leku Gelatum Alumini Phosphorici w przypadku:- ciężkiej niewydolności nerek- nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu.


Gelatum Alum.Phosph. – dawkowanie leku

Przed użyciem wstrząsnąć butelkę. Zwykle podaje się doustnie 3 razy na dobę łyżeczkę do herbaty (w cięższych przypadkach łyżkę stołową) przed jedzeniem lub 1-2 godziny po każdym posiłku i bezpośrednio przed snem. Nie należy stosować więcej niż 100 ml na dobę tj. 10 łyżek (po 10 ml) zawiesiny na dobę. W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.


Interakcje z innymi lekami

Zażywanie tego leku z innymi lekami w tym samym czasie może negatywnie wpływać na twoje zdrowie.

Najczęściej wykrywamy interakcje z następującymi lekami :


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.