Sprawdzamy dostępność
leków w 10 924 aptekach
GARDŁOSEPT
Gardłosept A11
Ulotka
Gardłosept A11 - działanie
1. Nawilża błony śluzowe jamy ustnej i gardło.
2. Pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych gardła.
3. Wzmaga wydzielanie śluzu, zwłaszcza przez błony śluzowe górnych dróg oddechowych, nawilżając gardło.
4. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu oddechowego
5. Udrażnia drogi oddechowe dzięki naturalnym olejkom eterycznym.
7 NATURALNYCH OLEJKÓW
1. Oregano (Origanum vulgare) — jest rośliną, której korzystne właściwości znane były już w starożytności. Grecka odmiana zioła Origanum vulgare jest skuteczna w utrzymaniu układu oddechowego w dobrej kondycji. Olejek z oregano zwiększa skuteczność działania naturalnych mechanizmów obronnych organizmu ze względu na zawartość cennych olejków eterycznych, a także takich składników jak tymol i karwa krol. Jest bogaty we flawonoidy, kwasy fenolowe, terpenoidy, garbniki, fitosterole, witaminy A i C oraz sole mineralne. Wchłanianie jego ak tywnych substancji zaczyna się już w ustach. Wzmacnia odporność i sprawność organizmu.
2. Wawrzyn szlachetny (Laurus nobilis L.) — jest rośliną z rodziny wawrzynowatych, powszechnie znaną jako liść laurowy. Roślina drzewiasta o zimozielonych liściach, której korzystne właściwości znane były już w starożytności, a potwierdzone dane na temat zastosowania sięgają 2,5 tysiąca lat. Pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Dobroczynne działanie liści laurowych ma swoje źródło w bogactwie substancji czynnych, które się w nich kryją, czyli olejków eterycznych. W olejku laurowym zidentyfikowano ponad 150 składników. Bogaty jest w terpeny m.in.; cineol, linalol, sabinen i terpinyl. Do produkcji olejku stosuje się świeże liście laurowe, najbogatsze w olejki eteryczne. Liść laurowy w postaci olejku ma przenikliwy zapach, który pozwala lepiej oddychać.
3. Kurkuma (Curcuma longa L.) — jest to tropikalna bylina występuje głównie na obszarach o klimacie subtropikalnym, z tego powodu największe uprawy znajdują się w południowo-wschodniej Azji (Wietnam, Tajlandia, Filipiny, Indonezja), Chinach oraz Indiach. Współczesne badania jednoznacznie potwierdzają, że związki czynne zawarte w kurkumie, w tym kurkumina i turmeron, mają silne działanie antyoksydacyjne, przeciwutleniające i oczyszczające. Kurkumina hamuje ekspresję genów, które odpowiedzialne są za tworzenie białek biorących udział w procesie zapalnym. Korzystnie wpływa na gardło. Pozytywnie wpływa na system immunologiczny i wykazuje działanie plejotropowe (zjawisko, w którym pojedynczy czynnik ma wpływ na dwie lub więcej odrębnych, często pozornie niepowiqzanych ze sobq cech), to znaczy że może wywoływać wiele pozytywnych skutków w organizmie człowieka, a zawarte w olejku tumerony zwiększają absorbcję kurkuminy. Naukowcy odkryli szereg różnych mechanizmów działania kurkuminy, co stanowi częściowe wyjaśnienie jej licznych właściwości. W Indiach nazywana jest „przyprawą życia", co stanowi dla niej cudowne podsumowanie.
4. Cynamonowiec kamforowy (Cinnamomum camphora L.) — gatunek drzewa należący do rodziny wawrzynowatych (Lauraceae). Występuje w południowych Chinach, na Tajwanie, Japonii oraz w Wietnamie. Gatunek długowieczny — żyje do 1000 lat. Przez starożytnych Chińczyków był uważany za drzewo życia. Cynamonowiec kamforowy jest źródłem kamfory. Kamforę stosuje się jako środek pobudzający centralny system nerwowy i serce. Stymuluje krążenie krwi w organizmie i ułatwia oddychanie. Związki, które odnajdziemy w korze opisywanej rośliny, to aldehyd cynamonowy, kumaryny, eugenol, pinen, cymen ,kwasy fenolowe, terpeny, węglowodany, garbniki i wiele innych. Najważniejsze właściwości przeciwutleniające cynamonu wykazują kwasy fenolowe i kumaryna. Na zachodzie, głównie w Wielkiej Brytanii oraz w Stanach Zjednoczonych, składniki te określa się mianem nutraceutyków (ang. nutraceuticals), czyli substancji wzbogacających, które mogą działać prozdrowotnie. Według badań uczestniczą one zarówno w procesach naprawczych w organizmie, jak i adaptacyjnych. Kwasy fenolowe charakteryzują się właściwościami przeciwutleniającymi i to dzięki nim tak pozytywnie oddziałują na zdrowie człowieka.
5. Szałwia lekarska (Salvia officinalis L.) — To roślina wieloletnia, o silnym, kamforowym zapachu. Uprawiana jest w wielu rejonach świata, również w Europie. Jest jedną z ważniejszych roślin uprawianych przez człowieka. Łacińska nazwa — salvere, oznacza „leczyć", „ratować". Li ście szałwii zawierają znaczne ilości olejku eterycznego, który zawiera m.in. tujon, cyneol, kamforę i pinen. Ponadto szałwia zawiera garbniki, flawonoidy, kwasy organiczne, gorycze, duże ilości witaminy Bł i C, witaminy PP oraz karoteny (witaminy A) i minerały: wapń, magnez, potas, sód, cynk, żelazo. Dzięki temu szałwia nie tylko działa na ciało, ale jeszcze dobrze wpływa na samopoczucie. Surowcami zielarskimi są: liść szałwii i ziele szałwii służące do wytwarzania olejku poprzez destylację z parą wodną. Olejek z szałwii ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, posiada kojące działanie na błonę śluzową jamy ustnej, gardła, przełyku oraz strun głosowych, a także wspomaga utrzymanie zdrowych dziąseł.
6. Goździkowiec korzenny (Eugenia caryophyllus) — jest najważniejszym gatunkiem olejkodajnym. Ojczyzną goździków są leżące w Indonezji Wyspy Moluckie, zwane dawniej Wyspami Goździkowymi. Uprawiany jest w krajach o klimacie równikowym. Główne rejony uprawy to Półwysep Malajski, Zanzibar i Madagaskar. Doceniony już ponad 2000 lat temu przez ludność starożytnych Chin. W Europie były znane w IV wieku. Ceniono je na równi z kosztownościami i przechowywano w złotych szkatułkach. Jednym z najcenniejszych składników czynnych naturalnego olejku goździkowego jest eugenol. Eugenol jest związkiem z grupy terpenów i odpowiada za najważniejsze właściwości olejku goździkowego. Wzmacnia system obronny organizmu. Olejek po przyjęciu doustnym wpływa na procesy gnilne przez co uważa się go za jeden ze sposobów na odświeżenie oddechu. Wspomaga układ oddechowy i pozytywnie wpływa na nastrój, zwiększa koncentrację i efektywność myślenia, dodaje pewności siebie, rewitalizuje.
7. Majeranek (Origanum majorana L.) — najważniejszym składnikiem biologicznie czynnym ziela jest olejek eteryczny. Przeciwutleniacze zawarte w olejku majerankowym usuwają szkodliwe rodniki z organizmu. Zawiera związki przeciwdrobnoustrojowe: alfa-terpinen, gamma-terpinen, p-cymen, 4-terpineol, sabinen, linalool, borneol, karwakrol, eugenol, saponiny, białka (13%), witaminy i sole mineralne. W historii Grecji majeranek był symbolem szczęścia zwanym „radością gór". W okresie renesansu popularne były saszetki z majerankiem, które noszono na piersi jako medykament na drogi oddechowe — już wówczas duże znaczenie wiązano z aromatycznymi właściwościami ziela. Jednak dopiero wynalezienie metody destylacji, pozwalające na wyizolowanie cennych związków lotnych z liści, pozwoliło na maksymalizację potencjału terapeutycznego Origanum majorana. Wywołuje uczucie komfortu w gardle przez swoje właściwości łagodzące i rozluźniające.
Jaki jest skład Gardłosept A11?
SKŁADNIKI:
oliwa z oliwek extra virgin; olejek z oregano (Origanum vulgare); ole jek z liści wawrzynu szlachetnego (Laurus nobilis L.); olejek z kłącza kurkumy (Curcuma longa L.); olejek z kory cynamonowca kamforo wego (Cinnamomum camphora L); olejek z szałwii lekarskiej (Salvia officinalis L.); olejek z goździkowca korzennego (Eugenia caryophyllus), olejek z majeranku (Origanum majorana L.).
Gardłosept A11 zalecane spożycie
SPOSÓB PRZYJMOWANIA:
1 naciśnięcie pompki dozującej trzy razy dziennie (0,66m1)* na tylną ścianę gardła. Przed pierwszym zastosowaniem należy kilkakrotnie nacisnąć pompkę, aż do pojawienia się pierwszej kropli. Pompka będzie gotowa do użycia. Przy kolejnym stosowaniu należy zdecydowanym ruchem nacisnąć pompkę tylko raz. Nie przekraczać zalecanej porcji dziennej. Bezpośrednio po aplikacji nie pić ani nie spożywać posiłków.
Jedna porcja 1 dozowanie:
1,07 mg olejku z oregano; 0,93 mg karwakrolu, 0,79 mg olejku z liści wawrzynu szlachetnego; 0,62 mg olejku z kłącza kurkumy;
Jedna porcja 2 dozowania:
2,17 mg olejku z oregano; 1,87 mg karwakrolu; 1,58 mg olejku z liści wawrzynu szlachetnego; 1,24 mg olejku z kłącza kurkumy;
Jedna porcja 3 dozowania:
3,20 mg olejku z oregano; 2,80 mg karwakrolu; 2,37 mg olejku z liści wawrzynu szlachetnego; 1,86 mg olejku z kłącza kurkumy;
*( 1 naciśnięcie pompki dozującej raz dziennie (0,22m1)/ lub (220mg))
Produkt jest suplementem diety i nie może być stosowany, jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej. Należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Gardłosept A11 – jakie środki ostrożności należy zachować?
OSTRZEŻENIA:
1. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
2. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem preparatu.
3. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyj je dużą ilością czystej bieżącej wody przez co najmniej 10 minut. Bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
4. Osoby o skłonnościach do alergii powinny przed spożyciem preparatu sprawdzić czy nie wystąpi alergia, rozpoczynając od 1 apli kacji doustnej i stopniowo. Jeśli nie wystąpi alergia zwiększyć ilość aplikacji nie przekraczając zalecanej porcji dziennej.
Rad i sposobów stosowania Gradłoseptu A11 podanych na niniejszej ulotce nie należy traktować jako zastąpienie wizyty u lekarza bądź stosowania środków leczniczych.
Przyjmowanie Gardłosept A11 w czasie ciąży
OSTRZEŻENIA:
1. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu.
2. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające leki powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem preparatu.
3. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przemyj je dużą ilością czystej bieżącej wody przez co najmniej 10 minut. Bezzwłocznie skontaktuj się z lekarzem.
4. Osoby o skłonnościach do alergii powinny przed spożyciem preparatu sprawdzić czy nie wystąpi alergia, rozpoczynając od 1 apli kacji doustnej i stopniowo. Jeśli nie wystąpi alergia zwiększyć ilość aplikacji nie przekraczając zalecanej porcji dziennej.
Rad i sposobów stosowania Gradłoseptu A11 podanych na niniejszej ulotce nie należy traktować jako zastąpienie wizyty u lekarza bądź stosowania środków leczniczych.
- Dawka:
- -
- Postać:
- spray
- Działanie:
- Podmiot odpowiedzialny:
- ASEPTA MGR DARIUSZ WĄSIKIEWICZ
- Grupy:
- Preparaty na chrypkę
- Odporność
- Przeziębienie
- Typ produktu i informacja o imporcie dla leków:
- Gotowy, Suplement diet.
- Dostępność:
- Apteki szpitalne, Apteki otwarte, Punkty apteczne, Sklepy zielarsko-medyczne
- Podawanie:
- Na śluzówkę j.ustnej/gardła
- Wydawanie:
- Sprzedaż odręczna
- Rejestracja:
- Zezw.(GIS,PL/DR,HŻ,RK,DEK.,CPNP)
- Opakowanie handlowe:
- 30 ml
Skład
Interakcje Gardłosept A11 z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Gardłosept A11 z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Wybierz interesujące Cię informacje: