Flucontrol Hot interakcje ulotka proszek do sporządzania roztworu doustnego 1g+0,01g+4mg 10 sasz. po 5.5 g

Brak informacji o dostępności produktu

 

Flucontrol Hot proszek do sporządzania roztworu doustnego | 1g+0,01g+4mg | 10 sasz. po 5.5 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paracetamol.,Phenyleph.hydr.Chlorphenira.m
Podmiot odpowiedzialny: AFLOFARM FABRYKA LEKÓW SP.Z O.O.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Czy wiesz, jak bezpiecznie zażywać ten lek?

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl



Opis produktu Flucontrol Hot

Kiedy stosujemy lek Flucontrol Hot?

Wskazania do stosowania:
Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.

Flucontrol Hot - działanie leku

Fluocontrol HOT to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy - substancji przeciwhistaminowej która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.



Jaki jest skład leku Flucontrol Hot?

Paracetamol 1000 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian chlorfenaminy 4 mg.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Flucontrol Hot?

Produktu leczniczego nie należy stosować: w nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, u pacjentów z chorobami wątroby (z niewydolnością wątroby lub bez) lub wirusowym zapaleniem wątroby (zwiększone ryzyko hepatotoksyczności), w nadczynności tarczycy, w nadciśnieniu tętniczym, w ciężkich chorobach sercowo-naczyniowych (takich jak choroba wieńcowa, dławica piersiowa) w ciężkiej niewydolności nerek, w tachykardii, u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (IMAO), w jaskrze, w zaburzeniach rytmu serca.


Flucontrol Hot – dawkowanie leku

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
1 saszetka co 6 do 8 godzin to jest trzy lub cztery razy na dobę.


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Środki na grypę i przeziębienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty na przeziębienie i grypę, gardło, kaszel, katar, produkty przeciwalergiczne oraz produkty wspomagające odporność.


Może Cię również zainteresować:

Jak zbić gorączkę?

Zdrowie

Jak zbić gorączkę?

Wraz z jesienią nadchodzi sezon przeziębień i grypy. Typowym objawem jesiennych infekcji jest gorączka - stan podwyższonej ciepłoty ciała, który jest ...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.