Dostępny w większości aptek

 

Debutir kapsułki | 60 kaps.

Rodzaj: żywność specjalnego przeznaczenia

Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁ. FARMACEUTYCZNE POLPHARMA S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Debutir?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Debutir

Kiedy stosujemy Debutir?

Debutir  to element postępowania

żywieniowego w:  

          - zaburzeniach czynności jelit (zespół jelita drażliwego),

          - chorobach zapalnych błony śluzowej żołądka i jelit (m.in. nieswoiste choroby zapalne jelit, biegunki różnego pochodzenia),

          - w zaburzeniach flory jelitowej,

          - w niedoborach krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych,

          - u chorych po leczeniu przeciwnowotworowym (m.in. stanach zapalnych jelit po radioterapii),

          - w zakażeniach jelit i biegunce (m.in. po antybiotykoterapii).

Debutir - działanie

Maślan sodu posiada cenne właściwości biologiczne: odżywia błonę śluzową, zwiększa przepływ krwi przez błonę śluzową jelit, stymuluje motorykę przewodu pokarmowego,  zwiększa wchłanianie sodu i wody w jelicie grubym, sprzyja prawidłowej perystaltyce jelit, wspomaga produkcję śluzu chroniącego ściany jelit, chroni przed przedostawaniem się bakterii i toksyn do organizmu z treści jelitowej


Jaki jest skład Debutir?

Substancja czynna: maślan sodu; Substancja powlekająca: uwodorniony trójgliceryd pochodzenia roślinnego; Substancja wiążąca: siarczan wapnia; Otoczka kapsułki: żelatyna; Barwniki: E171, E172 

1 kapsułka zawiera 500mg mikrogranulatu maślanu sodu i trójglicerydu pochodzenia roślinnego, co odpowiada 150mg maślanu sodu.


Debutir zalecane spożycie

Debutir stosuje się doustnie 1 kapsułkę 2 razy dziennie (rano i wieczorem) przez minimum 3 miesiące lub wg wskazań lekarza.


Debutir – jakie środki ostrożności należy zachować?

Przyjmowanie kapsułek DEBUTIR może prowadzić do przyrostu masy ciała, co wynika z lepszego odżywienia komórek nabłonka i pobudzenia błony śluzowej jelit do wzrostu. Preparat nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas spożywania tej żywności specjalnego przeznaczenia należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Środki na lepsze trawienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagające trawienie. Dostępne w postaci tabletek, ziół, herbatek itp..

  • Jelita

    Jelita to fragment przewodu pokarmowego, w którym zachodzi proces wchłaniania substancji powstałych na skutek enzymatycznego trawienia pokarmów. Jednym z często występujących zaburzeń funkcji układu pokarmowego jest zespół jelita drażliwego (IBS, irritable bowel syndrome), który objawia się bólami brzucha i zmianami rytmu wypróżnień (biegunki, zaparcia). W aptekach dostępna jest szeroka gama preparatów skutecznie łagodzących uciążliwe objawy ze strony przewodu pokarmowego (np. Debutir, Gastrobutin IBS, Colon protect). Inną dolegliwością związana z przewodem pokarmowym jest choroba Leśniowskiego i Crohna, zwana też chorobą Crohna. Choroba ta powoduje stany zapalne przewodu pokarmowego i objawia się zwykle biegunkami, bólami brzucha, utratą masy ciała, a z czasem może prowadzić do niedożywienia, anemii i wyniszczenia organizmu. Dieta w przebiegu choroby powinna obfitować w składniki odżywcze, witaminy oraz mikro-i makroelementy. Choroba Crohna jest na razie nieuleczalna. Celem leczenia jest opanowanie stanu zapalnego i złagodzenie objawów w tym bólu brzucha czy biegunek.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.