Bio-Magnez interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Bio-Magnez tabletki | 30 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: PHARMA NORD

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Bio-Magnez?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Bio-Magnez

Kiedy stosujemy Bio-Magnez?

Magnez przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania mięśni prawidłowego metabolizmu energetycznego utrzymania zdrowych kości i zębów utrzymania prawidłowych funkcji psychologicznych i równowagi elektrolitowej utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego zredukowania uczucia zmęczenia i znużeniaodgrywa rolę w procesie podziału komórki

Bio-Magnez - działanie

Czym jest magnez ?

·Bio-Magnez™ zawiera kompleks złożony z trzech różnych soli magnezu dzięki czemu jest szybko rozpuszczalny i łatwo się wchłania

·Magnez pełni kilka ważnych ról w organizmie. Wspiera ponad 300 różnych procesów enzymatycznych.

Bio-Magnez™ został wyprodukowany w Danii pod nadzorem farmaceutycznym i wg standardów GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) wszystkie procesy produkcyjne odbywają się wg standardów mających zastosowanie do produkcji leków.Jaki jest skład Bio-Magnez?

Bio-Magnez

1 tabletka zawiera:

 

% RWS*

Magnez

200 mg

53%

* RWS = Referencyjna Wartość Spożycia

Składniki

Węglan magnezu, wodorotlenek magnezu, octan magnezu, celuloza mikrokrystaliczna, fosforan diwapniowy, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu.
Produkt może być spożywany przez wegetarian


Bio-Magnez – dawkowanie

Sposób użycia:
1 tabletka dziennie, o ile nie zalecono inaczej.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki.
Można połknąć tabletkę w całości lub rozpuścić w szklance wody.

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Zdrowy styl życia oraz zróżnicowana i zbilansowana dieta są ważne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Preparaty zawierające magnez

    W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace magnez w postaci tabletek, kapsułek, tabletek do ssania, tabletek musujących, żelków, płynów doustnych itp.

  • Magnez

    Magnez to pierwiastek, który bierze udziała w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka. Problemy z koncentracją, rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, kłopoty ze snem, skurcze mięśni i drżenie powiek – to najczęściej obserwowane objawy niedoboru magnezu. na niedobory magnezu szczególnie narażone są osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, osoby uczące się i narażone na silny stres, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy oraz osoby stosujące restrykcyjne diety. Warto wprowadzić do codziennej diety naturalne produkty bogate w magnze jak np. orzechy, kasze, kakao, gorzka czekolada,ryby, owoce morza itp. Jeśli objawy niedoboru magnezu są silnie odczuwalne, wtedy można sięgnąć po preparaty magnezu dostępne w aptekach (np. Filomag B6, Laktomag, Magne B6, Olimp Chela-Mag B6 Skurcz, Slow-Mag). wybierając preparat magnezu należy zwrócić uwagę na dawkę magnezu oraz na źródło magnezu (związek magnezu w postali soli, tlenku, chelatu). Magnez najlepiej przyswaja się ze związków organicznych takich jak: asparaginian, mleczan lub cytrynian, gorzej postali z postaci nieorganicznych jak tlenek czy chlorek magnezu.W aptekach dostępny jest także siarczan magnezu w postaci proszku, który znajduje zastosowanie jako środek przeczyszczający. Ważnym składnikiem preparatów magnezowych jest witamina B6. Zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do komórek i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zasoby na właściwym poziomie.


Może Cię również zainteresować:

patyczki do uszu

Zdrowie

Higiena uszu

Jak prawidłowo dbać o higienę uszu? Dlaczego nie należy używać patyczków higienicznych.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.