ACC interakcje ulotka proszek do przygotowania roztworu doustnego 0,2 g/3g 20 sasz. po 3 g

Brak informacji o dostępności produktu

 

ACC proszek do przygotowania roztworu doustnego | 0,2 g/3g | 20 sasz. po 3 g

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Acetylcysteinum
Podmiot odpowiedzialny: SANDOZ GMBH

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Będziesz zażywać ten lek?

Zawsze warto najpierw skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.pl



Opis produktu ACC

Kiedy stosujemy lek ACC?

ACC MAX jest wskazany jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem.



Jaki jest skład leku ACC?

3 g proszku (1 saszetka) zawierają 200 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum).Substancje pomocnicze: 3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,717 g sacharozy.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku ACC?

■ Nadwrażliwość na acetylocysteinę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

■ Czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy.

■ Ostry stan astmatyczny.

■ Nietolerancja fruktozy.

■ Zmniejszona zdolność do odkrztuszania wydzieliny.

■ Ciąża i okres karmienia piersią.


ACC – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane wymieniono zgodnie z częstością ich występowania:
Niezbyt często (≥ 1/1000 do < 1/100) zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, ból głowy, szumy uszne.

Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1000) zgaga, nudności, biegunka, wymioty.

Rzadko obserwowano reakcje alergiczne ze świądem, pokrzywką, wysypką, skurczem oskrzeli,
tachykardią i zmniejszeniem ciśnienia tętniczego krwi. Rzadkie przypadki skurczu oskrzeli dotyczyły
głównie pacjentów z nadreaktywnością oskrzeli związaną z astmą oskrzelową.

Rzadko opisywano krwawienia, częściowo związane z reakcjami alergicznymi.
W przebiegu różnych badań obserwowano zmniejszoną agregację płytek krwi w obecności
acetylocysteiny, ale na obecnym etapie nie jest możliwe ustalenie znaczenia klinicznego tego
zjawiska.

Bardzo rzadko (< 1/10 000) niedokrwistość, krwotok i krwiak osierdzia.


ACC – dawkowanie leku

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 14 lat:

Dawka dobowa acetylocysteiny wynosi od 400 mg do 600 mg w 2 lub 3 dawkach podzielonych
(1 saszetka ACC MAX dwa lub trzy razy na dobę).

Dzieci w wieku od 6 do 14 lat:

Dawka dobowa acetylocysteiny wynosi 400 mg w 2 dawkach podzielonych (1 saszetka ACC MAX
dwa razy na dobę). Jeżeli konieczne jest podanie 300 mg acetylocysteiny na dobę, należy zastosować
lek ACC mini.

Bez zalecenia lekarza preparatu nie należy stosować dłużej niż 4 do 5 dni.
Preparatu ACC MAX nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Sposób podawania:

Preparat ACC MAX należy przyjmować po posiłku. Zawartość saszetki należy rozpuścić w chłodnym
płynie (woda, sok, herbata itd.) i wypić zaraz po rozpuszczeniu. Nie stosować przed snem.
Podczas leczenia zaleca się przyjmowanie zwiększonej ilości płynów.
Należy unikać dłuższego kontaktu przygotowanego roztworu doustnego z metalami i gumą.


ACC – jakie środki ostrożności należy zachować?

■ Acetylocysteinę należy stosować ostrożnie u pacjentów z astmą (ze względu na możliwość
wystąpienia skurczu oskrzeli), u osób w podeszłym wieku lub z niewydolnością oddechową.

■ W przypadku konieczności jednoczesnego stosowania acetylocysteiny i antybiotyków podawanych
doustnie, wymienione leki należy przyjmować w odstępie co najmniej 2 godzin.

■ Preparat zawiera sacharozę. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi
z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem
sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować produktu leczniczego.

Informacja dla chorych na cukrzycę:
3 g proszku (1 saszetka) zawierają 2,717 g sacharozy.
3 g proszku (1 saszetka) zawierają 0,23 WW.


Przyjmowanie leku ACC w czasie ciąży

Ze względu na brak doświadczeń dotyczących stosowania acetylocysteiny w okresie ciąży i karmienia
piersią, preparatu nie należy stosować u kobiet w tym czasie.

Badania na zwierzętach (szczury i króliki) nie wykazały teratogennego działania acetylocysteiny.


Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty na kaszel bez recepty

    W tej kategorii znajdziesz produkty przeciwkaszlowe, wykrztuśne w postaci tabletek, syropów, ziół itp., oraz produkty homeopatyczne, stosowane w kaszlu suchym lub mokrym.

  • Katar

    Preparaty na katar łagodzą nieprzyjemne objawy nieżytu nosa, takie jak: zatkany nos, nadmierna ilość wydzieliny, kichanie, utrudnione oddychanie, a często również kaszel, bóle głowy i zapalenie zatok. W leczeniu objawów zatkanego nosa spowodowanego przeziębieniem i zapaleniem zatok, doskonale sprawdzają się leki zawierające w swoim składzie związki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i udrażniającym zatoki. Dostępne spraye, tabletki, syropy,maści oraz sztyfty ułatwiają oddychanie, zmniejszając obrzęk błon śluzowych nosa i wspomagając prawidłowe funkcjonowanie zatok. Podstawą leczenia kataru jest stosowanie leków obkurczających naczynia błony śluzowej nosa i poprawiających drożność dróg oddechowych. Warto sięgnąć także po suplementy diety, które zawierają odpowiednio dobraną kompozycję wyciągów roślinnych. Naturalne składniki znajdujące się w dziewannie, kwiatach bzu czarnego, werbenie i lukrecji wspomagają fizjologiczne nawilżenie błon śluzowych układu oddechowego i zatok (np. Zatoxin, Sinulan Forte, Sinufast). U większych dzieci i u dorosłych warto stosować inhalacje parą wodną z dodatkiem olejków aromatycznych, mentolu czy naparów z rumianku.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.