Sprawdzamy dostępność
leków w 10 918 aptekach
Colilen IBS kapsułki | 96 kaps.
Dowiedz się więcej
Rodzaj:
suplement diety
Podmiot odpowiedzialny:
ABOCA POLSKA SP. Z O.O.
Opis produktu Colilen IBS
Kiedy stosujemy Colilen IBS?
Colilen IBS jest zalecany w leczeniu zespołu jelita nadwrażliwego, charakteryzującego się bólem, wzdęciem, uczuciem rozpierania i dyskomfortem w okolicy brzucha, któremu towarzyszyć mogą zmiany konsystencji stolca i nieregularna praca jelit (zaparcia, biegunki lub na przemian). Colilen IBS, dzięki swojemu mechanizmowi ochronnemu, zmniejsza stopniowo dolegliwości jelitowe. W zależności od nasilenia zaburzeń, zaleca się kontynuowanie leczenia od 2 do 6 tygodni oraz jego powtórzenie w razie ponownego pojawienia się pierwszych objawów.
Colilen IBS - działanie
Colilen IBS jest innowacyjnym wyrobem medycznym zalecanym w leczeniu zespołu jelita nadwrażliwego, dolegliwości, która objawia się z różną intensywnością poprzez liczne symptomy, różne u poszczególnych osób. Typowymi objawami są ból, wzdęcie, uczucie rozpierania i dyskomfort w okolicy brzucha, któremu towarzyszyć mogą zmiany konsystencji stolca i nieregularna praca jelit (zaparcia, biegunki). Dolegliwość ta, długo określana jako spastyczne zapalenie jelita grubego lub okrężnica drażliwa, dzisiaj nazywana jest w sposób bardziej precyzyjny jako „Zespół jelita
nadwrażliwego ” (z angielskiego Irritable Bowel Syndrome, IBS), obejmujący dolegliwości nie tylko okrężnicy, ale całego jelita. Objawy IBS wynikają częściowo ze zwiększonej przepuszczalności śluzówki jelita, która naraża głębsze warstwy na niefizjologiczny kontakt z substancjami podrażniającymi, obecnymi zazwyczaj w jelicie, powodując jego nadwrażliwość.
Jak działa Colilen IBS?
Colilen IBS kapsułki działa dzięki zawartemu w nim opatentowanemu naturalnemu kompleksowi molekularnemu (IT nr 102012902020829) ActiMucin, złożonemu z żywic, polisacharydów i polifenoli. ActiMucin, poprzez mechanizm mechaniczno-fizyczny, współdziała z powierzchnią błony śluzowej jelit, tworząc cienką warstwę ochronną, która chroni błonę śluzową przed kontaktem z substancjami podrażniającymi.
Jaki jest skład Colilen IBS?
Substancje czynne: ActiMucin, opatentowany naturalny kompleks molekularny (IT nr 102012902020829) żywic (z kadzidłowca), polisacharydów (z aloesu) i polifenoli (z rumianku i melisy), mianowany na zawartość żywic ? 18%.
Zawiera ponadto: kumin, celulozę mikrokrystaliczną, olejek eteryczny z kopru włoskiego. Kapsułka z polisacharydów pochodzenia roślinnego.
Colilen IBS zalecane spożycie
Zaleca się przyjmowanie 2 kapsułek trzy razy dziennie, między lub przed posiłkami. Zażywanie Colilen IBS może być łączone z innymi terapiami objawowymi w przypadku fazy ostrej dolegliwości.
Colilen IBS – jakie środki ostrożności należy zachować?
Produkt jest wskazany dla osób powyżej 8. roku życia. Jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.
Przyjmowanie Colilen IBS w czasie ciąży
Produkt jest wskazany dla osób powyżej 8. roku życia. Jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na jeden lub więcej składników. Przechowywać w temperaturze pokojowej, z dala od źródeł ciepła i światła. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.
Interakcje Colilen IBS z innymi lekami
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.
Interakcje Colilen IBS z żywnością
Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.
Inne opakowania Colilen IBS
Grupy
Może Cię również zainteresować:
Owulacja (jajeczkowanie) - jak rozpoznać objawy?
Cukrzyca insulinozależna - objawy i leczenie. Jak rozpoznać cukrzycę insulinozależną?
Dwie serie leku Sabril wycofane z obrotu
Po czym poznać dobrego dentystę?
Dodatkowe informacje
Wybierz interesujące Cię informacje:
Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.