Błonnik interakcje ulotka proszek  350 g

Trudno dostępny w aptekach

 

Błonnik proszek | 350 g


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: OLEOFARM SP. Z O.O.


Opis produktu Błonnik

Kiedy stosujemy Błonnik?

Zastosowanie: preparat polecany jest w celu wzbogacania diety w błonnik i składniki wspomagające prawidłową pracę jelit. Może być stosowany jako dodatek do diet odchudzających i oczyszczających.

Błonnik - działanie

Błonnik to połączenie roślinnych składników: mielonych nasion lnu zwyczajnego, łusek babki jajowatej, błonnika jabłkowego oraz inuliny. Preparat charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, a zawarte w nim mielone nasiona lnu zwyczajnego wspomagają proces trawienia i przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit. 


Jaki jest skład Błonnik?

Składniki: mielone nasiona lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) uzyskane w procesie odtłuszczania, maltodekstryna, inulina, mielone łuski babki jajowatej (Plantago ovata), błonnik jabłkowy.

Całkowita zawartość błonnika pokarmowego w 10 g preparatu – 3,2 g (32%).


Błonnik zalecane spożycie

Zalecane spożycie: dorośli i dzieci powyżej 12-go roku życia: dwa razy dziennie (przed śniadaniem i kolacją) po 5 g (ok. 1 czubata łyżeczka). Preparat wymieszać ze 100 ml chłodnej wody, natychmiast wypić i dodatkowo popić szklanką wody. Najlepiej stosować na 30 min. przed posiłkiem. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. W cukrzycy stosować w porozumieniu z lekarzem lub dietetykiem. Utrzymanie prawidłowego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Dzienna porcja (10 g) zawiera: 3,87 g mielonych nasion lnu zwyczajnego, 1,2 g inuliny, 1 g łusek babki jajowatej, 0,56 g błonnika jabłkowego.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty na zaparcia

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w łagodzeniu i przeciwdziałaniu zaparciom. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, syropów, ziół do zaparzania, proszków, wlewek doodbytniczych itp.

  • Błonnik

    Błonnik to substancje pochodzenia naturalnego, które nie ulegają trawieniu i wchłanianiu w przewodzie pokarmowym. Błonnik pokarmowy nierozpuszczalny (celuloza, hemiceluloza) pobudza perystaltykę jelit i ułatwia wypróżnianie, natomiast błonnik rozpuszczalny w wodzie (pektyny, gumy) zapewnia uczucie sytości i oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Zalecane dzienne spożycie powinno wynosić 20-40 gramów. Jednak niewłaściwa dieta, uboga w warzywa, pełnoziarniste produkty sprawia, że mogą pojawić się zaparcia i inne problemy trawienne. Warto wzbogacić codzienny jadłospis w produkty zbożowe (pieczywo razowe, płatki jaglane, płatki owsiane), suszone owoce, nasiona chia, siemię lniane, pestki dyni. W aptekach można znaleźć szeroką gamę suplementów diety zawierających błonnik (np. Colon C, Ispagul S, Xenna błonnik, Błonnik z ananasem). Należy pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody podczas stosowania preparatów błonnika. Jest to konieczne, aby błonnik właściwie spęczniał, a w rezultacie wspomógł pracę jelit.


Może Cię również zainteresować:

Najlepsze sposoby na zgagę

Zdrowie

Najlepsze sposoby na zgagę

Piekący ból w klatce piersiowej zaraz po posiłku, kwaśny smak w ustach i częste odbijanie to najczęstsze objawy zgagi. Powoduje ona dyskomfort i utrud...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.