Bio-Chrom interakcje ulotka tabletki  60 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Bio-Chrom tabletki | 60 tabl.

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: PHARMA NORD

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Bio-Chrom?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu Bio-Chrom

Kiedy stosujemy Bio-Chrom?

Pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i ograniczyć ochotę na słodycze.

Bio-Chrom - działanie

Bio-Chrom zawiera bezpieczny chrom w postaci opatentowanych drożdży ChromoPrecise®. Charakteryzują się one wysoką bio-dostępnością do 10 razy wyższą niż chrom z innych źródeł, takich jak: chlorek chromu i pikolinian chromu.

·Przyczynia się do utrzymania prawidłowego poziomu cukru we krwi

·Przyczynia się do prawidłowego metabolizmu składników odżywczych

·Wyprodukowany zgodnie z wymogami duńskiej kontroli farmaceutycznej

Właściwości:

Czym jest chrom?

Chrom jest niezbędnym mikroelementem, który przyczynia się do prawidłowego metabolizmu węglowodanów, tłuszczów i białek. Ponadto, chrom wspomaga procesy biologiczne związane z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Nieorganiczne związki chromu zwykle mają słabą biodostępność w organizmie. Wpływ suplementacji chromu jest determinowany przez to jak skutecznie dana substancja jest absorbowana w organizmie. Bio-Chrom zawiera opatentowane organiczne źródło chromu ChromoPrecise®, są to drożdże chromu opracowane specjalnie w celu zapewnienia optymalnej dostępności biologicznej. To specyficzne źródło chromu zostało wyprodukowane zgodnie z surowymi zasadami szczegółowej kontroli (standardy GMP, które są zwykle stosowane przy produkcji leków), w celu zapewnienia doskonałej jakości i udokumentowanego bezpieczeństwa. Bio-Chrom zawiera 50 mikrogramów wysoko biodostępnego chromu najwyższej jakości.

Czynnik Tolerancji Glukozy

Badania sugerują, że chrom jest częścią cząsteczki, znanej jako czynnik tolerancji glukozy (GTF). Poza chromem, GTF składa się z niacyny (witamina B) trzech aminokwasów: glicyny, cysteiny i kwasu glutaminowego. GTF jest kofaktorem insuliny i pomaga w przekazywaniu glukozy do komórek ciała.

Rezerwa chromu w organizmie wynosi około 4-6 mg. Wraz z wiekiem, stężenie chromu w różnych tkankach może znacząco spadać. Przekąska lub coś słodkiego może przynieść tymczasową ulgę ze względu na szybkie dostarczenie cukru, który daje natychmiastową energię, ale efekt zanika wkrótce po, i wszystko zaczyna się od początku.

W dłuższej perspektywie, taki apetyt na żywność bogatą w cukier może mieć negatywny wpływ na masę ciała. Z produktem Bio-Chrom, można pomóc organizmowi utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi i zapobiec takim sytuacjom.

Przyprawy są bogatym źródłem chromu. Może to wyjaśniać, dlaczego mieszkańcy Indii ogólnie uzyskują więcej tej ważnej substancji odżywczej.

Co to jest poziom cukru we krwi?

Poziom cukru we krwi jest potocznym określeniem dla poziomu glukozy we krwi, która jest źródłem energii organizmu. Hormon insuliny odgrywa kluczową rolę w metabolizmie cukru, insulina umożliwia wniknięcie cukru do komórki. Chrom przyczynia się do tego procesu poprzez umożliwienie insulinie powiązania z receptorem insuliny na błonach komórkowych.

Prawidłowa wartość cukru we krwi w organizmie wynosi od 3 do 7 mmol / l.Jaki jest skład Bio-Chrom?

Składniki
Drożdze wzbogacone w chrom (ChromoPrecise®), celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, talk, hydroksypropylometyloceluloza, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

Skład:

1 tabletka zawiera:

  

RDA% *

Chrom

 

50 µg

125.%

* RDA = zalecanego dziennego spożycia


Bio-Chrom – dawkowanie

- 1 tabletka dziennie podczas posiłku

Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

BLOZ: 4861901

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów z dniem 1 września 2019 dostępne będą pod aresem www.blozinfo.osoz.pl.

Zapytaj farmaceutę

Masz problem zdrowotny?
Zadaj pytanie farmaceucie.