Balsamowiec indyjski Pharmovit interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Brak informacji o dostępności produktu

 

Balsamowiec indyjski Pharmovit kapsułki | 90 kaps.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: PHARMOVIT DYSTRYBUCJA SP Z O.O.


Opis produktu Balsamowiec indyjski Pharmovit

Kiedy stosujemy Balsamowiec indyjski Pharmovit?

Produkt dla dorosłych.

Balsamowiec indyjski Pharmovit - działanie

Balsamowiec indyjski znany jako guggul wspiera organizm w utrzymaniu prawidłowego poziomu cholesterolu i glukozy we krwi. Wspomaga funkcje układu nerwowego oraz zdrowie układu sercowonaczyniowego. Guggul może wykazywać również działanie przeciwutleniające, a także wspomagające pracę układu odpornościowego.

Jaki jest skład Balsamowiec indyjski Pharmovit?

Ekstrakt z żywicy balsamowca indyjskiego standaryzowany na 2,5% guggulosteronów; otoczka kapsułki: żelatyna.

Składniki w porcji dziennej

1 kapsułka

Ekstrakt z żywicy balsamowca indyjskiego

(Commiphora mukul)

- w tym guggulosterony

400 mg

10 mg

Produkt nie zawiera substancji wypełniających, przeciwzbrylających, barwników.


Balsamowiec indyjski Pharmovit zalecane spożycie

Spożywać 1 kapsułkę dziennie. Popić wodą (250 ml). Zalecana porcja dzienna to 1 kapsułka.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Balsamowiec indyjski Pharmovit – jakie środki ostrożności należy zachować?

Chronić przed światłem. Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Ważne jest prowadzenie zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia.

Przyjmowanie Balsamowiec indyjski Pharmovit w czasie ciąży

Spożywania produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty obniżające stężenie cholesterolu we krwi

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w celu obniżenia cholesterolu. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, mieszanek ziołowych itp.

  • Cholesterol

    Cholesterol to związek chemiczny niezbędny do funkcjonowania organizmu. Stanowi ważny budulec błon komórkowych, bierze udział w wytwarzaniu witaminy D3, hormonów nadnerczy i hormonów płciowych. Wpływa też na funkcjonowanie mózgu. Jednak zbyt wysoki poziom cholesterolu może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. W celu oznaczenia poziomu cholesterolu we krwi należy wykonać lipidogram czyli badanie, które dokładnie określi ilość cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL (tzw. zła frakcja), cholesterolu HDL (tzw. dobra frakcja). Zbyt wysoki poziom frakcji LDL prowadzi do zwężenia światła naczyń krwionośnych, co zwiększa ryzyko np. zawału serca, udaru mózgu, choroby wieńcowej, miażdżycy. Aby obniżyć poziom cholesterolu należy unikać tłustych, wysokoprzetworzonych potraw, palenia tytoniu, otyłości, stresu i siedzącego trybu życia. Warto wprowadzić do codziennej diety chude ryby, warzywa, oleje np. olej lniany, olej z czarnuszki, produkty zbożowe. Ponadto można sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach (np. ArmoLipid, Berimal, Lipobon, Profichol Forte, Sterolea).

  • Dla diabetyków

    Odpowiednia dieta, regularne pomiary poziomu glukozy we krwi oraz przyjmowanie leków to dla diabetyków codzienność. Współcześnie odchodzi się od pojęcia diety cukrzycowej, na korzyść indywidualnego podejścia do potrzeb żywieniowych pacjenta chorego na cukrzycę. Kaloryczność i proporcje składników powinny być ustalane w zależności od masy ciała, stopnia aktywności fizycznej, wieku, płci i innych chorób współistniejących. Głównym źródłem energii dla osób chorych na cukrzycę powinny być węglowodany złożone, pochodzące z produktów o niskim indeksie glikemicznym, czyli nie powodują gwałtownych skoków stężenia glukozy we krwi po posiłku (otręby, razowe pieczywo i makarony, kasze, niełuskany ryż). W aptekach dostępne są liczne suplementy diety pozytywnie wpływające na poziom cukru na bazie m.in. wyciągów z morwy białej, cynamonowca, spiruliny, a także chromu, cynku i witamin (np. Insulan, Topinulin Diabetes, Doppelherz Dla diabetyków). Działanie tych preparatów opiera się na hamowaniu enzymów odpowiedzialnych za rozkład węglowodanów w organizmie, co wpływa na ograniczenie wchłaniania glukozy.


Może Cię również zainteresować:

Kobieta w ciąży oblicza przy pomocy kalendarza termin porodu.

Dziecko i ciąża

Ile tygodni trwa ciąża?

Odpowiedź na pytanie – ile tygodni trwa ciąża? – wcale nie jest prosta. Większość kobiet nie potrafi określić, kiedy można mówić o rozpoczęciu ciąży, ...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.