Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Preparaty zawierające Koenzym Q 10

W tej kategorii znajdziesz produkty zawierajace koenzym Q10 w postaci kapsułek, tabletek itp.


Allnutrition Q10 Coenzyme interakcje ulotka kapsułki  100 kaps.

Allnutrition Q10 Coenzyme

100 kaps.

suplement diety


Ulotka
Bicaps Coenzyme Q10 interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Bicaps Coenzyme Q10

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
Bio Active Q10 Uniqinol 30 mg interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Bio Active Q10 Uniqinol 30 mg

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Bio-Quinon Active Q10 100 mg Gold interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Bio-Quinon Active Q10 100 mg Gold

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

Bio-Quinon Active Q10 100 mg Gold interakcje ulotka kapsułki  90 kaps.

Bio-Quinon Active Q10 100 mg Gold

90 kaps.

suplement diety


Ulotka
Bio-Quinon Active Q10 30 mg interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Bio-Quinon Active Q10 30 mg

30 kaps.

suplement diety


Ulotka
Coenzyme Q10 interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Coenzyme Q10

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
SOLHERBS Coenzyme Q10 interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

SOLHERBS Coenzyme Q10

60 kaps.

suplement diety


Ulotka
Koenzym Q10-Leq Kaneka 60 mg interakcje ulotka tabletki  300 tabl. | 10 x 30

Koenzym Q10-Leq Kaneka 60 mg

300 tabl. | 10 x 30

suplement diety


Ulotka

Preparaty zawierające Koenzym Q 10

Co to jest koenzym Q10? 

Koenzym Q10, nazwany też ubichinonem, to substancja niezbędna do funkcjonowania każdej komórki naszego organizmu. Koenzym Q10 bierze udział w procesie wytwarzania energii w komórkach, poprawia ich dotlenienie, chroni przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników. Ubichinon przeciwdziała również odkładaniu złogów miażdżycowych w naczyniach krwionośnych. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom naprawczym potrafi zapobiegać, a nawet niwelować negatywne procesy i zmiany zachodzące w organizmie człowieka. Koenzym Q10 doskonale wspomaga leczenie wielu przewlekłych chorób jak na przykład: niewydolność krążenia, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, parodontoza, choroby mięśni, cukrzyca typu II, choroba Parkinsona oraz choroba Alzheimera. 

Jak działa koenzym Q10? 

Badania naukowe dotyczące koenzymu Q10 określiły jego budowy i właściwości oraz pozwoliły na zakwalifikowanie go do grupy związków posiadających właściwości utleniająco-redukcyjne, biorących udział w najważniejszym cyklu przemian metabolicznych, czyli tzw. cyklu Krebsa. Koenzym Q10 jest przenośnikiem elektronów w łańcuchu oddechowym. W okresie badań prowadzonych nad koenzymem Q10 okazało się, że jest on niezbędny do produkcji energii, bez której organizm nie może żyć. 

W jakich schorzeniach znajduje zastosowanie koenzym Q10? 

Koenzym Q10 wspiera kuracje lecznicze w wielu poważnych schorzeniach, np. w miażdżycy, cukrzycy typu II, nadciśnieniu tętniczym, niewydolności krążenia, a ponadto parodontozie, czy chorobie Parkinsona (mózg jest podatny na uszkodzenia oksydacyjne, które zwiększają produkcję szkodliwych związków, które następnie mogą wpływać na pamięć i funkcjonowanie organizmu, a koenzym Q10 może redukować te szkodliwe związki, prawdopodobnie spowalniając postęp choroby Alzheimera i Parkinsona). 

Należy także zwrócić uwagę na pozytywne działanie koenzymu Q10 w przypadku wielu schorzeń dotyczących naszego serca. Zabezpiecza przed tworzeniem się niebezpiecznych złogów cholesterolu w tętnicach, zmniejsza ryzyko zawału mięśnia sercowego. 

Warto wspomnieć o wyjątkowo korzystnym działaniu koenzymu Q10 na skórę. Działa zatem odmładzająco i przeciwzmarszczkowy, nakładany bezpośrednio na skórę zmniejsza uszkodzenia oksydacyjne spowodowane promieniami UV. 

Co więcej, zgodnie z wynikami badaniami naukowych, koenzym Q10 pomaga w wielu innych schorzeniach. Przykładowo koenzym Q10 przyjmowany doustnie zmniejsza ból, tkliwość, zmęczenie i problemy ze snem u osób z fibromialgią. Oprócz tego przyjmowanie koenzymu Q10 wydaje się pomagać w zapobieganiu migrenie. 

Kto jest narażony na niedobór koenzymu Q10? 

Po 35 roku życia produkcja koenzymu Q10 w organizmie spada i mogą pojawić się niedobory. Braki tej substancji zdarzają się także u osób aktywnych fizycznie. Na zmniejszoną ilość koenzymu mogą cierpieć również osoby z licznymi schorzeniami, a także żyjące w zanieczyszczonym środowisku. Oprócz tego niedobór koenzymu Q10 jest konsekwencją palenia papierosów. 

W jaki sposób dostarczać organizmowi koenzymu Q10? 

Koenzym Q10 jest zawarty w rybach, podrobach, olejach, szpinaku, brokułach i produktach pełnoziarnistych. Należy pamiętać, że składnik ten jest wrażliwy na wysoką temperaturę, dlatego jego zawartość maleje podczas gotowania, a także długiego przechowywania. Przyswaja się tylko w obecności tłuszczów. 

Koenzym Q10 można również suplementować w postaci preparatów dostępnych na rynku aptecznym.