Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Pozostałe produkty na serce dostępne bez recepty

W tej kategorii znajdziesz pozostałe produkty wykazujące działanie wspomagajace pracę serca i wpływajace korzystnie na układ krążenia.


CARDIOBONISAN

zioła do zaparzania w saszetkach

Cardiobonisan Ojca Grzegorza interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach 4 g 25 sasz.

Cardiobonisan Ojca Grzegorza

4 g | 25 sasz.

suplement diety


Ulotka

CARDIOBONISOL

płyn doustny

Cardiobonisol interakcje ulotka płyn doustny  100 g

Cardiobonisol

100 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

CARDIO CALM

kapsułki

Cardio Calm interakcje ulotka kapsułki  30 kaps.

Cardio Calm

30 kaps.

suplement diety


Ulotka

CARDIOFRATIN FORTE

zioła do zaparzania w saszetkach

Cardiofratin Forte interakcje ulotka zioła do zaparzania w saszetkach  30 sasz.

Cardiofratin Forte

30 sasz.

suplement diety


Ulotka

CARDIOIL

olej

Cardioil interakcje ulotka olej  250 ml

Cardioil

250 ml

suplement diety


Ulotka

CARDIOL C

krople doustne, roztwór

Cardiacol C interakcje ulotka krople doustne, roztwór  40 g

Cardiacol C

40 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

CARDIOL C HERBAPOL WROCŁAW

krople doustne, roztwór

Cardiol C interakcje ulotka krople doustne, roztwór  40 g

Cardiol C

40 g

lek dostępny bez recepty


Ulotka

CARDIO-LEQ

tabletki

CARDIO-LEQ interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

CARDIO-LEQ

30 tabl.

suplement diety


Ulotka

CARDIO-LEQ interakcje ulotka tabletki  300 tabl.

CARDIO-LEQ

300 tabl.

suplement diety


Ulotka

CARDIOMIN

kapsułki

Cardiomin interakcje ulotka kapsułki  60 kaps.

Cardiomin

60 kaps.

suplement diety


Ulotka

Pozostałe produkty na serce

Jak wspomóc pracę serca? 

Układ krążenia to jeden z najważniejszych układów naszego ciała. Dzięki niemu do komórek docierają substancje odżywcze i tlen, które są niezbędne do życia. Dlatego tak ważne jest zadbanie o zdrowe serce i naczynia krwionośne. Pomoże w tym regularna aktywność fizyczna, zdrowa i zbilansowana dieta. Gdy jednak nie są one wystarczające, warto wesprzeć się dostępnymi bez recepty preparatami wspierającymi pracę serca. 

Ziołowe produkty na serce 

Istnieje wiele roślin, których substancje aktywne wpływają pozytywnie na serce i cały układ krążenia. Jeśli stosujemy leki na serce z przepisu lekarza, wszelkie modyfikacje leczenia, w tym włączenie dodatkowych leków i suplementów diety powinny odbywać się zawsze po konsultacji z lekarzem. 

Ginkgo biloba, czyli miłorząb japoński, zawiera substancje aktywne, które udrożniają i wzmacniają ścianki naczyń krwionośnych, przeciwdziałają drętwieniu kończyn i skurczom. Suplementy na serce zawierające miłorząb polecane są w szczególności osobom zmagającym się z miażdżycą albo chorobą wieńcową. 

Czosnek , który znany jest głównie z właściwości bakteriobójczych. Jednak dzięki flawonoidom i kwasom fenolowym usprawnia przepływ krwi, przez co sprawdza się w terapii zaburzeń krążenia krwi. 

Głóg poprawia ukrwienie organizmu i kurczliwość mięśnia sercowego, zwiększa objętość minutową i wyrzutową serca, a także działa przeciwmiażdżycowo. Poza tym obniża ciśnienie krwi i działa uspokajająco na układ nerwowy. Wszystko to za sprawą zawartych w tej roślinie flawonoidów, proantocyjanów, saponin, kwasów fenolowych, kwasów triterpenowych i związków kumarynowych. 

Imbir lekarski może być stosowany jako substancja wspomagająca w przypadku wysokiego poziomu cholesterolu albo zakrzepicy żył. 

Serdecznik lekarski to bylina, która w składzie ma flawonoidy, ale także antocyjany i glikozydy. Dzięki ich działaniu niweluje wahania ciśnienia krwi, łagodzi bóle w klatce piersiowej i reguluje pracę serca. Dodatkowo działa uspokajająco i tonizująco. 

Konwalia majowa dostępna jest na polskim rynku aptecznym pod postacią wyciągu z ziela (Convallaria majalis) jako lek bez recepty. Leki zawierające wyciąg z ziela konwalii majowej wzmacniają siłę skurczu serca, zmniejszając równocześnie częstość skurczów, zwalniają tętno i zwiększają pobudliwość mięśni komór serca. Poza tym działają uspokajająco, moczopędnie i przeciwobrzękowo. Leki z wyciągiem z ziela konwalii majowej polecane są w leczeniu: lekkich postaci niewydolności serca, zaburzeń czynności serca na tle nerwicowym, w osłabieniu mięśnia sercowego w przebiegu chorób zakaźnych i u osób starszych. 

Kwasy omega w produktach na serce 

W licznych badaniach naukowych stwierdzono, że kwasy tłuszczowe omega-3 stanowią ważny składnik  zdrowej diety istotnej dla prawidłowego funkcjonowania serca i całego organizmu. Za działanie ochronne odpowiadają przed wszystkim prostaglandyny, które są wytwarzane w organizmie właśnie z kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 wpływają na obniżenie poziomu trójglicerydów,  poprawę proporcji „dobrego” i „złego” cholesterolu we krwi, zmniejszenie agregacji płytek krwi oraz łagodne obniżenie ciśnienia krwi. W wyniku tego korzystnie wpływają na stan naczyń krwionośnych serca i mózgu. Wzbogacanie codziennej diety preparatami zawierającymi wysokie dawki omega-3 wpływa na obniżenie stężenia trójglicerydów (będących czynnikiem niekorzystnym dla stanu naczyń krwionośnych) już po 1-2 miesiącach ich stosowania. Omega-3 regulują również czynność bioelektryczną mięśnia sercowego, co działa stabilizująco na jego aktywność. Stwierdzono w badaniach, że spożywanie omega-3 działa korzystnie na serce, szczególnie u osób które muszą dbać o serce. 

Preparaty witaminowe na serce 

Aby przeciwdziałać takim chorobom, jak zawał serca czy miażdżyca, bardzo ważna jest odpowiednia profilaktyka, której nieodłącznym elementem powinna być odpowiednia podaż witamin na serce i krążenie. Wśród witamin, które korzystnie wpływają na pracę serca oraz krążenie, wyróżnić należy witaminy z grupy B. Witamina B1 zapewnia właściwe funkcjonowanie serca, a razem z B6 wspomagają system nerwowy, zaś kwas foliowy (B9) wspiera działanie naczyń krwionośnych oraz serca. Suplementy diety na serce wzbogacane są często o składniki mineralne takie jak magnez, potas czy żelazo. Część z witaminowych preparatów wzmacnianych serce dedykowana jest specjalnie dla osób starszych.