Trudno dostępny w aptekach

 

DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy 10 ml

Rodzaj: kosmetyk

Podmiot odpowiedzialny: PHARMENA S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!


Opis produktu DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy

Kiedy stosujemy DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy?

- Przerzedzone, krótkie i wypadające rzęsy

- Osłabione, cienkie i delikatne rzęsy

- Oczy wrażliwe i podatne na podrażnienia

DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy - działanie

Mascara dermena® lash w formie czarnego tuszu do rzęs to innowacyjny, chroniony prawem patentowym preparat przeznaczony dla kobiet posiadających słabe, krótkie i nadmiernie wypadające rzęsy.

Mascara dermena® lash, dzięki specjalnie opracowanej formule zapewnia odpowiedni makijaż, pielęgnuje rzęsy i jednocześnie wspomaga proces ich wzrostu. Opatentowana substancja czynna pochodzenia witaminowego (chlorek 1-metylonikotynamidu) hamuje wypadanie rzęs, poprawiając odżywienie mieszka włosowego. Mascara wzmacnia, wydłuża i zagęszcza rzęsy. Dodatek składników odżywczych i pielęgnujących pochodzenia roślinnego znacząco poprawia kondycję rzęs i przywraca im zdrowy wygląd. Prowitamina B5 i kreatyna odbudowuje strukturę rzęs, nadaje naturalny połysk i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Proteiny z ryżu to bogate źródło aminokwasów, regenerujące i wygładzające rzęsy oraz chroniące je przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wyciąg z oleju palmowego odżywia i uelastycznia rzęsy. Polimery akrylowe i wosk ryżowy otulają rzęsy na całej długości, sprawiając, że stają się one mniej łamliwe. Kremowa konsystencja tuszu łatwo aplikuje się na rzęsach, nie pozostawiając grudek i nie rozmazując się. Mascara szybko schnie i długo utrzymuje się na rzęsach. Specjalnie wyprofilowana szczoteczka silikonowa ułatwia rozprowadzanie tuszu nawet na krótkich rzęsach, docierając od nasady aż po same ich końce. Szczoteczka separuje pojedyncze rzęsy i zapobiega ich sklejaniu. Mascara dermena® lash podkreśla spojrzenie. Dzięki łagodnym składnikom nie powoduje podrażnień i może być stosowana przez kobiety o oczach wrażliwych i noszące szkła kontaktowe.

Skuteczność mascary dermena®lash potwierdzają badania dermatologiczne. Efekty działania obserwuje się po 3-4 tygodniach codziennego stosowania preparatu.

Produkt przebadany dermatologicznie i oftalmologicznie.Jaki jest skład DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy?

Substancja czynna: Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP), substancja chroniona prawem patentowym.

Chlorek 1-metylonikotynamidu poprawia mikrokrążenie skóry i wzmacnia mieszek włosowy. Zwiększa jego odżywienie wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Utrzymuje skórę w dobrej kondycji. Chlorek 1-metylonikotynamidu jest substancją pochodzenia witaminowego i nie powoduje podrażnień skóry.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


DERMENA LASH Mascara wzmacniająca rzęsy - stosowanie

Dokładnie umyć oczy i usunąć makijaż z rzęs. Nanieść mascarę na rzęsy za pomocą szczoteczki od nasady rzęs aż po ich końce. Aplikację rozpocząć od wewnętrznego kącika oka i stopniowo przesuwać szczoteczkę w kierunku zewnętrznego kącika. Szczoteczkę ciągnąć po rzęsach lekkim ruchem „zig-zag”, pozwalającym na równomiernie nałożenie tuszu na całej długości rzęs.  Dla uzyskania pożądanego efektu powtórzyć aplikację. W przypadku dostania się tuszu do oka przemyć je obficie wodą. Produkt może być stosowany w sposób ciągły. Polecany kobietom o oczach wrażliwych i noszącym soczewki kontaktowe.

W przypadku nasilonego wypadania rzęs i dużego ich przerzedzenia poleca się stosowanie mascary dermena®lash równolegle z odżywką dermena®lash, która skutecznie hamuje wypadanie rzęs i brwi, wzmacnia je i stymuluje ich odrastanie.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Produkty kosmetyczne pod oczy i na powieki

    W tej kategorii znajdziesz produkty kosmetyczne stosowane pod oczy i na powieki w postaci kremów, serum itp. zmiejszające przebarwienia, niwelujące oznaki zmęczenia, zmniejszajace obrzęk, kosmetyki do makijażu w postaci: cieni do powiek, maskar, a także produkty do demakijażu


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.