Asmag B6 Max Cardio interakcje ulotka tabletki 30 tabl.

Trudno dostępny w aptekach

 

Asmag B6 Max Cardio tabletki | 30 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: suplement diety

Podmiot odpowiedzialny: PRZEDS. FARMACEUTYCZNE "FARMAPOL" SP. Z O.O.


Opis produktu Asmag B6 Max Cardio

Asmag B6 Max Cardio - działanie

Magnez:

- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,

- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mięśni,

- pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Witamina B6:

- przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego,

- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek.

Głóg dwuszyjkowy:

- wspierapracę serca i reguluje jego czynność,

- zwiększa dopływtlenui poprawiakrążenie obwodowekrwi,

- przyczynia się do zmniejszenia drażliwości i pomaga w zasypianiu.


Jaki jest skład Asmag B6 Max Cardio?

Składniki: cytrynian magnezu, ekstrakt z owoców głogu dwuszyjkowego, maltodekstryna, nośnik (poliwinylopirolidon), substancja przeciwzbrylająca (sole magnezowe kwasów tłuszczowych), chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), substancja przeciwzbrylająca (dwutlenek krzemu).

Porcja dzienna (2 tabletki) zawiera:

magnez

100 mg

26,7% RWS*

witamina B6

1,4 mg

100% RWS*

ekstrakt z owoców głogu dwuszyjowego,

w tym flawony

412 mg

20,6 mg

 * RWS - referencyjna wartość spożycia


Asmag B6 Max Cardio zalecane spożycie

Sposób użycia

Zaleca się przyjmowanie 1 tabletki 2 razy dziennie po posiłku, popijając wodą.


Przyjmowanie Asmag B6 Max Cardio w czasie ciąży

W okresie ciąży i karmienia piersią decyzję o stosowaniu powinno się skonsultować z lekarzem.


Skład


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego suplementu diety należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

 • Preparaty na wzmocnienie serca

  W tej kategorii znajdziesz produkty wykazujące działanie ochronne na serce i układ krwionośny. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, kropli, płynów doustnych, ziół, herbat itp.

 • Pozostałe produkty na serce

  W tej kategorii znajdziesz pozostałe produkty wykazujące działanie wspomagajace pracę serca i wpływajace korzystnie na układ krążenia.

 • Magnez

  Magnez to pierwiastek, który bierze udziała w wielu procesach zachodzących w organizmie człowieka. Problemy z koncentracją, rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, kłopoty ze snem, skurcze mięśni i drżenie powiek – to najczęściej obserwowane objawy niedoboru magnezu. na niedobory magnezu szczególnie narażone są osoby wykonujące ciężką pracę fizyczną, osoby uczące się i narażone na silny stres, kobiety w ciąży i w okresie menopauzy oraz osoby stosujące restrykcyjne diety. Warto wprowadzić do codziennej diety naturalne produkty bogate w magnze jak np. orzechy, kasze, kakao, gorzka czekolada,ryby, owoce morza itp. Jeśli objawy niedoboru magnezu są silnie odczuwalne, wtedy można sięgnąć po preparaty magnezu dostępne w aptekach (np. Filomag B6, Laktomag, Magne B6, Olimp Chela-Mag B6 Skurcz, Slow-Mag). wybierając preparat magnezu należy zwrócić uwagę na dawkę magnezu oraz na źródło magnezu (związek magnezu w postali soli, tlenku, chelatu). Magnez najlepiej przyswaja się ze związków organicznych takich jak: asparaginian, mleczan lub cytrynian, gorzej postali z postaci nieorganicznych jak tlenek czy chlorek magnezu.W aptekach dostępny jest także siarczan magnezu w postaci proszku, który znajduje zastosowanie jako środek przeczyszczający. Ważnym składnikiem preparatów magnezowych jest witamina B6. Zwiększa wchłanianie magnezu z przewodu pokarmowego, ułatwia transport do komórek i utrzymuje jego wewnątrzkomórkowe zasoby na właściwym poziomie.

 • Serce i krążenie

  Serce i układ krążenia odpowiadają za transport krwi w celu dostarczenia komórkom tlenu, składników odżywczych, wody, hormonów, a także w celu odprowadzenia z nich dwutlenku węgla i rezultatów przemiany materii. Do najczęstszych dysfunkcji układu krwionośnego należą: nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, zawał serca, choroba niedokrwienna serca, żylaki. Preparaty na wzmocnienie serca mają na celu wspomaganie prawidłowej pracy serca u osób narażonych na choroby układu krwionośnego (niewłaściwa dieta, używki, brak aktywności fizycznej). W tej kategorii można znaleźć suplementy diety wykazujące działanie ochronne na serce zawierające m.in. wyciąg z głogu, konwalii, czosnku, resweratrol, kwasy omega-3, magnez. Wyciągi z głogu (HERBAYA Głóg zdrowe serce) rozszerzają naczynia krwionośne i skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Preparaty na bazie ziela konwalii (np. Convafort)wzmacniają siłę skurczu mięśnia sercowego, stosowane są w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca. Spożywanie większej ilości ryb lub przyjmowanie suplementów zawierających kwasy omega-3 (np. Novocardia) zmniejsza ryzyko występowania chorób serca i udaru mózgu. Preparaty na wzmocnienie serca dostępne w postaci tabletek, kapsułek, kropli, płynów doustnych, surowców ziołowych.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.