Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Pozostałe produkty na oczy

Pozostałe produkty na oczy to kategoria, w której można znaleźć krople do oczu, akcesoria służące do pielęgnacji oczu, soczewki korekcyjne, okulary do czytania, plastry, osłony okulistyczne oraz produkty wspomagające wzrok, dostępne w tabletkach, kapsułkach itp. Wraz z postępującym starzeniem całego organizmu, również nasze oczy i percepcja wzrokowa ulegają stopniowemu pogarszaniu. Aby spowolnić tempo tego procesu, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, polegająca na uzupełnianiu diety w składniki takie jak: luteina, wyciąg z borówki czernicy, witaminy, cynk, selen (np. Lacrimal witaminy na oczy). W przypadku podrażnień oczu spowodowanych noszeniem soczewek kontaktowych, zanieczyszczeniami powietrza, intensywnymi promieniami słonecznymi warto zastosować krople do oczu o działaniu nawilżającym i regenerującym (np. SuperOptic Regeneracja, Kompin). Osoby, którym problem sprawia zaaplikowanie kropli do worka spojówkowego, mogą sięgnąć po spray na powieki (np. Argenton Optic), który wzmacnia naturalną barierę ochronną oka i zabezpiecza gałkę oczną przed wysychaniem.


AKUFONIK

spray do uszu

Akufonik interakcje ulotka spray do uszu  30 ml

Akufonik

30 ml

wyrób medyczny


Ulotka

ARGENTON OPTIC

Argenton Optic Spray na powieki interakcje ulotka   10 ml

Ulotka

BLEPHACLEAN CHUST.

BLEPHADEMODEX

chusteczka

Blephademodex interakcje ulotka chusteczka  30 szt.

Blephademodex

30 szt.

wyrób medyczny


Ulotka

BLEPHA EYEBAG

BORÓWKOWE KROPLE D/OCZU

krople do oczu

Borówkowe interakcje ulotka krople do oczu  20 minims. po 0.4 ml

Borówkowe

20 minims. po 0.4 ml

wyrób medyczny


Ulotka

DOZ PRODUCT OVISO

DR. MAX PHYSIO SOLUTION

roztwór

Physio Solution interakcje ulotka roztwór  100 amp. po 5 ml

Physio Solution

100 amp. po 5 ml

wyrób medyczny


Ulotka

EKTIN

krople do oczu

Ektin interakcje ulotka krople do oczu  10 ml

Ektin

10 ml

wyrób medyczny


Ulotka

KERATO VITA

maść do oczu

Kerato Vita interakcje ulotka maść do oczu  1 tub. po 5 g

Kerato Vita

1 tub. po 5 g

wyrób medyczny


Ulotka

Pozostałe produkty na oczy

Czym można przemywać oczy? 

Podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy, często zapominamy o okolicach oczu. Skóra powiek jest szczególnie wrażliwa i łatwo może dojść do podrażnienia. Dlatego do pielęgnacji powiek powinno stosować się odpowiednio dobrane produkty. W szczególności, jeśli powieki są podrażnione przez infekcje, takie jak jęczmień, nużyca czy gradówka. Zaczerwienienie i podrażnienie mogą być spowodowane niedokładnym oczyszczaniem powiek z makijażu, a także nadmiernym przecieraniem oczu. 

Podstawowy sposób polega na przemywaniu oczu przegotowaną wodą bądź izotonicznym roztworem soli zwanym także solą fizjologiczną, który można nabyć bez recepty w aptece. Jak sama nazwa wskazuje, roztwór ten swoim stężeniem przypomina skład płynów międzykomórkowych w organizmie i łez. W przypadku przemywania oczu ampułkę soli fizjologicznej można używać tylko i wyłącznie bezpośrednio po otwarciu. Warto również zaopatrzyć się w specjalne jałowe gaziki.  

Popularnym sposobem na ropiejące oczy jest także napar z rumianku, który ma działanie przeciwbakteryjne oraz ściągające. Nie należy stosować naparu z rumianku u niemowląt i dzieci, ponieważ zawiera on garbniki, które dodatkowo podrażniają spojówkę i mogą doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej. Okłady z rumianku mogą wywołać uczulenia i reakcje alergiczne, także u dorosłych.  Rumianku nie należy też stosować podczas kuracji innymi lekami, ponieważ może osłabiać lub wzmacniać ich działanie. 

Do przemywania powiek można również zastosować napar z ziela świetlika. Stosowanie ziela świetlika jako okładu koi zmęczone oczy oraz działa przeciwzapalnie. Świetlik znajdziemy także w dostępnych bez recepty kroplach do oczu. 

Sterylne chusteczki oraz płyny do higieny powiek to specjalistyczne preparaty okulistyczne służące do codziennego oczyszczania brzegów powiek, jak i pielęgnacji powiek podczas stanów zapalnych oczu. Takie specjalistyczne preparaty zalecane są do pielęgnacji i oczyszczania powiek, gdy pojawia się dyskomfort okolic oczu, świąd i podrażnienie. Szczególnie polecany jest do stosowania przez osoby, u których stwierdzono lub podejrzewana jest obecność nużeńców. Takie preparaty są dostępne w aptekach bez recepty, jednak ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. 

Jakie  płyny stosujemy do soczewek kontaktowych? 

Płyny dezynfekujące do soczewek dzięki łagodnym środkom myjąco-pielęgnującym skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia i osady białkowe, aby szkła kontaktowe mogły zachować świeżość i komfort użytkowania przez cały dzień. Dostępne preparaty pozwalają na codzienną regenerację i utrzymywanie wilgotności na powierzchni soczewek, zabijając bakterie mogące powodować zakażenie oka. 

Wybór płynu do soczewek kontaktowych, choć jest uzależniony od indywidualnych preferencji, to warto skonsultować  ten temat z okulistą. Lekarz może wtedy podpowiedzieć, na co warto zwracać uwagę przy wyborze płynu do soczewek. 

Należy pamiętać, że aby jakikolwiek płyn do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych był skuteczny, należy postępować zgodnie z instrukcjami użycia, które znajdują się na etykiecie produktu.