Lokalizacja apteki – ktomalek

1. Wskaż, gdzie jesteś

Wyszukiwanie leków online - ktomlek

2. Znajdź potrzebny lek

Rezerwacja leków online - ktomalek

3. Zarezerwuj on-line

Odbiór leków w aptece - ktomalek

4. Odbierz w aptece

Znajdź i zarezerwuj lek w najbliższej aptece!

Sprawdź teraz w najbliższej aptece
Wszystkie kategorieWszystkie kategorie

Pozostałe produkty na oczy

Pozostałe produkty na oczy to kategoria, w której można znaleźć krople do oczu, akcesoria służące do pielęgnacji oczu, soczewki korekcyjne, okulary do czytania, plastry, osłony okulistyczne oraz produkty wspomagające wzrok, dostępne w tabletkach, kapsułkach itp. Wraz z postępującym starzeniem całego organizmu, również nasze oczy i percepcja wzrokowa ulegają stopniowemu pogarszaniu. Aby spowolnić tempo tego procesu, niezbędna jest odpowiednia profilaktyka, polegająca na uzupełnianiu diety w składniki takie jak: luteina, wyciąg z borówki czernicy, witaminy, cynk, selen (np. Lacrimal witaminy na oczy). W przypadku podrażnień oczu spowodowanych noszeniem soczewek kontaktowych, zanieczyszczeniami powietrza, intensywnymi promieniami słonecznymi warto zastosować krople do oczu o działaniu nawilżającym i regenerującym (np. SuperOptic Regeneracja, Kompin). Osoby, którym problem sprawia zaaplikowanie kropli do worka spojówkowego, mogą sięgnąć po spray na powieki (np. Argenton Optic), który wzmacnia naturalną barierę ochronną oka i zabezpiecza gałkę oczną przed wysychaniem.


Akufonik interakcje ulotka spray do uszu 30 ml

Akufonik

30 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Argenton Optic Spray na powieki interakcje ulotka  10 ml

Ulotka
BlefOX interakcje ulotka pianka 50 ml

BlefOX

50 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Blephademodex interakcje ulotka chusteczka 30 szt.

Blephademodex

30 szt.

wyrób medyczny


Ulotka
Borówkowe interakcje ulotka krople do oczu 20 minims. po 0.4 ml

Borówkowe

20 minims. po 0.4 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Dr.Max Physio Solution interakcje ulotka roztwór 20 amp. po 5 ml

Dr.Max Physio Solution

20 amp. po 5 ml

wyrób medyczny


Ulotka

Physio Solution interakcje ulotka roztwór 100 amp. po 5 ml

Physio Solution

100 amp. po 5 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Ektin interakcje ulotka krople do oczu 10 ml

Ektin

10 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Kerato Vita interakcje ulotka maść do oczu 1 tub. po 5 g

Kerato Vita

1 tub. po 5 g

wyrób medyczny


Ulotka
Kompin Krople do oczu interakcje ulotka  10 ml

Kompin Krople do oczu

10 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Methocel interakcje ulotka płyn 2 % 30 ml

Methocel

2 % | 30 ml

lek dostępny bez recepty


Ulotka
Apteczka ABC Natrium Chloratum 0,9% Inj interakcje ulotka roztwór 0,9 % 50 amp. po 5 ml

Apteczka ABC Natrium Chloratum 0,9% Inj

0,9 % | 50 amp. po 5 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Ocusalin 5% UD interakcje ulotka krople do oczu 20 minims. po 0.5 ml

Ocusalin 5% UD

20 minims. po 0.5 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Opticleaner interakcje ulotka maść 15 g

Opticleaner

15 g

kosmetyk


Ulotka
Ozolid Kompresy okulistyczne interakcje ulotka  20 szt.

Ozolid Kompresy okulistyczne

20 szt.

wyrób medyczny


Ulotka
Physiodose d/przem.oczu i oczyszcz.nosa interakcje ulotka płyn 12 amp. po 5 ml

Physiodose d/przem.oczu i oczyszcz.nosa

12 amp. po 5 ml

wyrób medyczny


Ulotka
Posiforlid Maska na oczy interakcje ulotka  1 szt.

Posiforlid Maska na oczy

1 szt.

wyrób medyczny


Ulotka

Posiforlid Spray do oczu interakcje ulotka  15 ml

Ulotka

Pozostałe produkty na oczy

Czym można przemywać oczy? 

Podczas codziennej pielęgnacji skóry twarzy, często zapominamy o okolicach oczu. Skóra powiek jest szczególnie wrażliwa i łatwo może dojść do podrażnienia. Dlatego do pielęgnacji powiek powinno stosować się odpowiednio dobrane produkty. W szczególności, jeśli powieki są podrażnione przez infekcje, takie jak jęczmień, nużyca czy gradówka. Zaczerwienienie i podrażnienie mogą być spowodowane niedokładnym oczyszczaniem powiek z makijażu, a także nadmiernym przecieraniem oczu. 

Podstawowy sposób polega na przemywaniu oczu przegotowaną wodą bądź izotonicznym roztworem soli zwanym także solą fizjologiczną, który można nabyć bez recepty w aptece. Jak sama nazwa wskazuje, roztwór ten swoim stężeniem przypomina skład płynów międzykomórkowych w organizmie i łez. W przypadku przemywania oczu ampułkę soli fizjologicznej można używać tylko i wyłącznie bezpośrednio po otwarciu. Warto również zaopatrzyć się w specjalne jałowe gaziki.  

Popularnym sposobem na ropiejące oczy jest także napar z rumianku, który ma działanie przeciwbakteryjne oraz ściągające. Nie należy stosować naparu z rumianku u niemowląt i dzieci, ponieważ zawiera on garbniki, które dodatkowo podrażniają spojówkę i mogą doprowadzić do wystąpienia reakcji alergicznej. Okłady z rumianku mogą wywołać uczulenia i reakcje alergiczne, także u dorosłych.  Rumianku nie należy też stosować podczas kuracji innymi lekami, ponieważ może osłabiać lub wzmacniać ich działanie. 

Do przemywania powiek można również zastosować napar z ziela świetlika. Stosowanie ziela świetlika jako okładu koi zmęczone oczy oraz działa przeciwzapalnie. Świetlik znajdziemy także w dostępnych bez recepty kroplach do oczu. 

Sterylne chusteczki oraz płyny do higieny powiek to specjalistyczne preparaty okulistyczne służące do codziennego oczyszczania brzegów powiek, jak i pielęgnacji powiek podczas stanów zapalnych oczu. Takie specjalistyczne preparaty zalecane są do pielęgnacji i oczyszczania powiek, gdy pojawia się dyskomfort okolic oczu, świąd i podrażnienie. Szczególnie polecany jest do stosowania przez osoby, u których stwierdzono lub podejrzewana jest obecność nużeńców. Takie preparaty są dostępne w aptekach bez recepty, jednak ich stosowanie warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. 

Jakie  płyny stosujemy do soczewek kontaktowych? 

Płyny dezynfekujące do soczewek dzięki łagodnym środkom myjąco-pielęgnującym skutecznie usuwają wszelkie zanieczyszczenia i osady białkowe, aby szkła kontaktowe mogły zachować świeżość i komfort użytkowania przez cały dzień. Dostępne preparaty pozwalają na codzienną regenerację i utrzymywanie wilgotności na powierzchni soczewek, zabijając bakterie mogące powodować zakażenie oka. 

Wybór płynu do soczewek kontaktowych, choć jest uzależniony od indywidualnych preferencji, to warto skonsultować  ten temat z okulistą. Lekarz może wtedy podpowiedzieć, na co warto zwracać uwagę przy wyborze płynu do soczewek. 

Należy pamiętać, że aby jakikolwiek płyn do czyszczenia i dezynfekcji soczewek kontaktowych był skuteczny, należy postępować zgodnie z instrukcjami użycia, które znajdują się na etykiecie produktu.