Oilatum Plus interakcje ulotka roztwór do kąpieli (0,525g+0,02g+0,06g)/g 150 ml | butelka

Brak informacji o dostępności produktu

 

Oilatum Plus roztwór do kąpieli | (0,525g+0,02g+0,06g)/g | 150 ml | butelka

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Paraff.liq. Triclosanum, Benzalkoni chlor.
Podmiot odpowiedzialny: STIEFEL LABORATOIRES (IRELAND) LTD.

Logo LekarzeBezKolejki.pl

Czy wiesz, jak bezpiecznie zażywać ten lek?

Warto skonsultować się z lekarzem.

Skorzystaj z Telewizyty na LekarzeBezKolejki.plOpis produktu Oilatum Plus

Kiedy stosujemy lek Oilatum Plus?

Leczenie i profilaktyka zakażeń w przebiegu wypryskowych chorób skóry. Oilatum Plus jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.Jaki jest skład leku Oilatum Plus?

1 g roztworu do kąpieli zawiera 525 mg parafiny ciekłej lekkiej (Paraffinum perliquidum), 60 mg chlorku benzalkoniowego (Benzalkonii chloridum) i 20 mg triklosanu (Triclosanum). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Oilatum Plus?

Nie stosować roztworu do kąpieli Oilatum Plus: ? w razie nadwrażliwości na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1, ? u dzieci poniżej 6. miesiąca życia, ? doustnie.


Oilatum Plus – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Działania niepożądane są wymienione poniżej zależnie od układów i narządów i częstości występowania. Częstości występowania są określone jako: bardzo często (?1/10), często (?1/100, ?1/10), niezbyt często (?1/1000, ?1/100), rzadko (?1/10 000, ?1/1000) i bardzo rzadko (?1/10 000). Dane po wprowadzeniu produktu do obrotu Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej Nieznana: podrażnienie w miejscu podania, włącznie z łuszczeniem się skóry, rumień, wysypka, zapalenie skóry, zaczerwienienie, świąd i uczucie pieczenia skóry. Zaburzenia układu odpornościowego Nieznana: nadwrażliwość w miejscu podania.


Oilatum Plus – dawkowanie leku

Dawkowanie Kąpiele dla dorosłych 2 zakrętki roztworu do kąpieli Oilatum Plus dodać do wanny napełnionej wodą do wysokości 20 cm i dokładnie wymieszać. Kąpiele dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia 1 ml roztworu do kąpieli Oilatum Plus (ilość pokrywającą dno zakrętki) dodać do wanienki napełnionej wodą i dokładnie wymieszać. Pozostawać w kąpieli 10-15 minut, a następnie delikatnie osuszyć ciało ręcznikiem. Kąpiel stosować raz na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki Oilatum Plus. Sposób podania Roztwór do kąpieli Oilatum Plus jest przeznaczony do stosowania na skórę. Przed użyciem należy go rozcieńczyć w określonej ilości wody. Roztwór do kąpieli Oilatum Plus jest skutecznym środkiem myjącym i nie należy go stosować z mydłem.


Oilatum Plus – jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pojawi się wysypka w trakcie stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus we właściwym rozcieńczeniu, należy zaprzestać jego stosowania. Chronić oczy przed kontaktem z nierozcieńczonym produktem leczniczym. Jeśli nierozcieńczony roztwór do kąpieli Oilatum Plus dostanie się do oka, może wystąpić zaczerwienienie i łzawienie. Oczy należy wtedy przepłukiwać czystą wodą mniej więcej przez 15 minut. Jeśli podrażnienie oka utrzymuje się, należy zgłosić się do okulisty. Pacjenta należy poinformować o zwiększonym ryzyku poślizgnięcia się podczas kąpieli. Roztworu do kąpieli Oilatum Plus nie należy stosować z mydłem. Nie należy stosować nierozcieńczonego roztworu do kąpieli Oilatum Plus na skórę. Jeśli zastosuje się nierozcieńczony roztwór do kąpieli Oilatum Plus na skórę, może to spowodować podrażnienie w miejscu podania lub reakcje nadwrażliwości, takie jak łuszczenie skóry, ból, pojawienie się pęcherzy, uszkodzenie chemiczne oraz martwica. W takim wypadku pacjent powinien skontaktować się z lekarzem. Dzieci i młodzież Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.


Przyjmowanie leku Oilatum Plus w czasie ciąży

Ciąża Nie przewiduje się wpływu stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus na ciążę, ze względu na jego niewielkie wchłanianie ogólne. Karmienie piersią Nie wiadomo, czy połączenie parafiny ciekłej, chlorku benzalkoniowego i triklosanu przenika do mleka matki. Ryzyko dla zdrowia noworodka jest niskie ze względu na niewielkie wchłanianie ogólne produktu leczniczego. Należy poinformować pacjentkę o tym, że wszelkie pozostałości roztworu do kąpieli Oilatum Plus powinny być dokładnie zmyte z piersi przed rozpoczęciem karmienia. Płodność Nie ma danych opisujących wpływ stosowania roztworu do kąpieli Oilatum Plus na płodność.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty do ciała

    W tej kategorii znajdziesz produkty upiekszające ciało, preparaty do pielęgnacji skóry atopowej i skłonnej do alergii oraz urazów, redukujące blizny, stosowane w nadmiernej potliwości, do pielęgnacji okolic intymnych, do depilacji, do masażu, do opalania, do pielęgnacji biustu, do skóry naczynkowej, do skóry po terapii onkologicznej, do skóry skłonnej do nadmiernego łuszczenia i rogowacenia, do pielęgnacji skóry trądzikowej, dla kobiet ciężarnych, do skóry twarzy, normalnej i mieszanej, suchej i wrażliwej, skłonnej do podrażnień, do pielęgnacji zmęczonych i opuchniętych nóg, do pielęgnacji skóry cukrzyków, przeciwzmarszczkowe, ujędrniajace, nawadniajace, wzmacniające, wyszczuplające, przeciw rozstępom, antycelulitowe, do kąpieli. Dostępne w postaci kremów, żeli, balsamów, olejków itp.


Może Cię również zainteresować:

Jak sobie radzić z upałami?

Porady

Jak sobie radzić z upałami?

Lato to czas wysokich temperatur niemal w całym kraju. Temperatury powyżej 30°C mogą być groźne dla naszego zdrowia, dlatego w trakcie upałów należy z...


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.