Canephron interakcje ulotka tabletki drażowane 18mg+18mg+18mg 60 tabl.

Dostępny w ponad połowie aptek

 

Canephron tabletki drażowane | 18mg+18mg+18mg | 60 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Levistici radix, Centauri herba, Rosmarini
Podmiot odpowiedzialny: BIONORICA SEOpis produktu Canephron

Kiedy stosujemy lek Canephron?

Tradycyjny produkt leczniczy do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego okresu stosowania.

Canephron jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym, stosowanym wspomagająco jako leczenie uzupełniające łagodnie przebiegających chorób zapalnych dróg moczowych oraz zapobiegawczo w osadzaniu się piasku nerkowego.

Jeżeli objawy nie ustąpią po upływie 7 dni  lub wystąpią działania niepożądane wymienione w ulotce, należy skonsultować się z lekarzem.

Jaki jest skład leku Canephron?

Jedna tabletka drażowana zawiera:
18 mg Levisticum officinale Koch, radix (korzeń lubczyka)
18 mg Centaurium erythraea Rafn s. l. włącznie z C. majus (H. et L.) Zeltner i C.suffruticosum (Griseb.) Ronn. (syn. Erythraea centaurium Persoon; C. umbellatum Gilibert; C. minus Gars.), herba (ziele centurii);
18 mg Rosmarinus officinalis L., folium (liść rozmarynu).
Substancje pomocnicze o znanym działaniu: glukoza ciekła (substancja sucha); laktoza jednowodna; sacharoza.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Canephron?

Kiedy nie stosować leku Canephron:
  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne, inne rośliny z rodziny selerowatych (np. anyż, koper włoski), anetol (składnik olejów eterycznych np. anyżu lub selera) lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych tego leku
  • jeśli u pacjenta występują wrzody żołądka
  • w przypadku obrzęków spowodowanych zaburzeniami serca lub nerek i/lub jeśli zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów zostało zlecone przez lekarza


Canephron - dawkowanie leku

Ten lek należy przyjmoać dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócic się do lekarza lub farmaceuty.

Canephron – jakie środki ostrożności należy zachować?

W przypadku utrzymujacej sie goraczki, skurczów, obecnosci krwi w moczu, problemów z oddawaniem moczu lub ostrego zatrzymania moczu, nalezy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Przyjmowanie leku Canephron w czasie ciąży

Ze względu na bezpieczeństwo, należy unikać stosowania leku Canephron podczas ciąży.
Nie należy stosować leku Canephron w czasie karmienia piersią.
Jesli pacjenta jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza się, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Produkty działające na układ moczowy

    W tej kategorii znajdziesz produkty stosowane w zakażeniach dróg moczowych oraz pomocne w zapobieganiu problemom z układem moczowym. Dostępne w postaci tabletek, kapsułek, ziół itp.

  • Drogi moczowe

    Poprzez drogi moczowe wydalane są z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Choroby nerek i pęcherza moczowego mogą bardzo utrudnić codzienne funkcjonowanie. Wywołać je może wiele czynników: niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia, a także zakażenia wirusowe i bakteryjne. Zakażenia układu moczowego oraz nietrzymanie moczu częściej dotyka kobiet, w związku z ich budową anatomiczną, natomiast mężczyźni borykają się z trudnościami w oddawaniu moczu, co ma związek z przerostem prostaty. Zdarza się również zapalenie pęcherza u dzieci, które może przebiegać bezobjawowo lub dawać nieswoiste objawy. Suplementy diety działające na układ moczowy zwalczają infekcje dróg moczowych, zapalenie pęcherza moczowego, przeciwdziałają nietrzymaniu moczu, zapobiegają kamicy nerkowej oraz odbudowują naturalną barierę ochronną układu moczowego. Wtedy warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety poprawiające funkcjonowanie układu moczowego. Zdecydowana większość środków zawiera surowce roślinne m.in. żurawinę, pokrzywę, skrzyp polny, dziurawiec, babkę lancetowatą. Dostępne są w postaci tabletek, kapsułek, płynów, ziół na nerki i drogi moczowe (np. NefroTabs, Olimp Żurawina Uro-Complex , Urinal Intensiv, Furoxin). Bardzo ważne jest, aby skutecznie likwidować stany zapalne, nie dopuszczając do przejścia w formę przewlekłą.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.