Digestonic interakcje ulotka płyn doustny  100 ml | butelka

Trudno dostępny w aptekach

 

Digestonic płyn doustny | 100 ml | butelka

Rodzaj: lek dostępny bez recepty

Podmiot odpowiedzialny: KRAKOWSKIE ZAKŁADY ZIELARSKIE "HERBAPOL" W KRAKOWIE S.A.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Digestonic?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Opis produktu Digestonic

Kiedy stosujemy lek Digestonic?

Produkt tradycyjnie stosowany w niestrawności.

Digestonic - działanie leku

Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.Jaki jest skład leku Digestonic?

Skład:

1 ml [co odpowiada 0,89 g] płynu doustnego zawiera 1 ml płynnego wyciągu z   Hyperici herba (ziele dziurawca)– 5,70 cz. , Chamomillae flore (kwiat rumianku)– 2,84

cz. , Menthae piperitae folio (liść mięty pieprzowej)– 2,84 cz. , Rhei radice (korzeń rzewienia) – 2,86 cz., Rosae fructu (owoc róży) – 2,84 cz. , Foeniculi fructu (owoc kopru włoskiego) –1,46 cz.,  Coriandri fructu (owoc kolendry) – 1,46 cz. (1:5).

1 ml produktu zawiera 0,31 - 0,45 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na reinę.

 Ekstrahent – etanol 70% (V/V).

Zawartość etanolu 60,0 - 68,0 % (V/V).


Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Digestonic?

Niedrożność i stany zapalne jelit, kamica żółciowa. Nadwrażliwość na składniki produktu. Choroby w których jest przeciwwskazane przyjmowanie etanolu (np. padaczka, choroba alkoholowa, choroby wątroby).


Digestonic – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Możliwe jest wystąpienie uczulenia na światło (ze względu na zawartość w składzie Hyperici herba ) i reakcje alergiczne.

Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych

Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C , 02-222 Warszawa,

tel.: + 48 22 49-21-301, fax: +48 22 49-21-309, e-mail:ndl@urpl.gov.pl.

Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.


Digestonic – dawkowanie leku

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: doustnie 1 łyżeczka (5ml) preparatu w ¼ szklanki wody. Stosować 3 razy dziennie.


Digestonic – jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie stosować u dzieci do 12 roku życia.

Lek zawiera 60-68 % etanolu, jednorazowa dawka produktu (5 ml płynu) zawiera do 2,7 g alkoholu, co odpowiada 68 ml piwa lub 28 ml wina.

Szkodliwy dla osób cierpiących na alkoholizm.

Nie zaleca się stosowania produktu u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę.


Przyjmowanie leku Digestonic w czasie ciąży

Ze względu na brak danych nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt zawiera alkohol.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Grupy

  • Środki na lepsze trawienie

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagające trawienie. Dostępne w postaci tabletek, ziół, herbatek itp..

  • Trawienie

    Preparaty na lepsze trawienie wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych, zmniejszając uczucie ciężkości i niestrawność. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, wzdęcia, nudności, ucisk w nadbrzuszu) to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą pojawić się u osób w różnym wieku. W zwalczaniu tego rodzaju symptomów doskonale sprawdzają się leki syntetyczne oraz preparaty ziołowe, które wspomagają prawidłową pracę układu pokarmowego. Dostępne wyroby wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne oraz wspomagające trawienie. Składniki aktywne preparatów na lepsze trawienie wpływają korzystnie na prawidłowy przebieg procesów trawiennych, w przypadku uczucia pełności i ciężkości po posiłkach, usprawniając działanie wątroby i dróg żółciowych. Objawy niestrawności są często związane z przejedzeniem, zbyt szybkim jedzeniem, niedokładnym gryzieniem pokarmów lub spożywaniem dużych ilości tłustych potraw. Warto wówczas sięgnąć po odpowiedni specyfik, który może wspomóc układ trawienny. W tej kategorii dostępne są preparaty w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, płynów lub ziół na wątrobę i trawienie (np. Gastrobonisol, Enzyvit, Verdin Fix,Travisto). Zdarza się, że problemy trawienne mogą być spowodowane nietolerancją laktozy. W takiej sytuacji można zastosować enzym laktazę (np. Lactocontrol).


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.