Trudno dostępny w aptekach

 

Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach 15 amp. po 5 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: kosmetyk

Podmiot odpowiedzialny: PHARMENA S.A.


Opis produktu Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach

Kiedy stosujemy Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach?

-nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn,

- pierwsze objawy łysienia typu męskiego (przerzedzanie się włosów, powstawanie zakoli),

- wzmocnienie włosów osłabionych i wypadających,

- łagodzenie podrażnień skóry głowy, również ze współistniejącym przetłuszczaniem się włosów

Im wcześniej rozpocznie się terapię preparatami dermena® men tym lepsze efekty można uzyskać. Kurację powinno się rozpocząć po zaobserwowaniu pierwszych objawów łysienia (przerzedzanie się włosów i powstawanie zakoli).

Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach - działanie

- hamuje wypadanie włosów

- stymuluje odrastanie włosów

Kuracja w ampułkach dermena®men przeznaczona jest do miejscowego stosowania na skórę głowy. Zawiera specjalnie dobrane, skoncentrowane składniki aktywne, które hamują miniaturyzację mieszka włosowego spowodowaną działaniem DHT, poprawiają mikrokrążenie skóry głowy i stymulują proces odrastania włosów. Regulują cykl wzrostu włosa przyspieszając i wydłużając fazę anagenu. Zapobiegają nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, chroniąc przed nadprodukcją sebum i  zaczopowaniem ujść mieszka włosowego. Chronią przed powstawaniem podrażnień skóry głowy. Dodatek substancji kondycjonujących i ułatwiających wnikanie dobroczynnych składników aktywnych sprawiają, że  włosy są gęstsze, wyraźnie odżywione i mocniejsze, a skóra odzyskuje naturalną równowagę. Lekka, nie obciążająca włosów formuła powoduje szybkie wchłanianie preparatu. Preparat nie skleja i nie przetłuszcza włosów. Nie utrudnia ich układania. Niezwykle prosty i praktyczny w użyciu aplikator umożliwia dozowanie i precyzyjne nakładanie preparatu na obszary skóry wymagające kuracji.

Efekt związany z zahamowaniem wypadania włosów oraz ustępowaniem łojotoku obserwuje się zwykle w 3-4 tygodniu codziennego stosowania kuracji w ampułkach dermena®men.


Jaki jest skład Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach?

Chlorek 1-metylonikotynamidu stanowiący metabolit nikotynamidu (witaminy PP), substancja chroniona prawem patentowym.

Chlorek 1-metylonikotynamidu poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia mieszek włosowy. Wpływa na jego odżywienie, wydłużając cykl życia włosa w fazie anagenu i stymulując odrastanie włosów. Jest substancją o potwierdzonym w badaniach aplikacyjnych działaniu chroniącym przed powstaniem podrażnień (Pol. J. Pharmacol., 2003, 55, 109). Reguluje pracę gruczołów łojowych i utrzymuje skórę głowy w dobrej kondycji. Chlorek 1-metylonikotynamidu jest substancją pochodzenia witaminowego i nie powoduje podrażnień skóry.

H-VIT multikompleks aktywny pochodzenia naturalnego zawierający wyciągi roślinne (glycyrrhiza gabra, rosa centifolia, cichorium intybus, rhodophycea extract, bertholletia excelsa) oraz biotynę.

Multikompleks aktywny H-VIT hamuje przekształcanie testosteronu w dihydrotestosteron (DHT) poprzez blokowanie aktywności 5-alfa-reduktazy. Reguluje tym samym pracę gruczołów łojowych i redukuje ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych na drodze androgenowej. Działa dotleniająco i energetyzująco na mieszek włosowy i skórę głowy. H-VIT bogaty jest także w składniki odżywcze i ochronne (witaminy z grupy B, witamina F, biotyna, mikroelementy – cynk, wapń, mangan, aminokwasy, wielonienasycone kwasy tłuszczowe) działające wzmacniająco i regenerująco zarówno na skórę głowy jak i strukturę włosów. 


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach?

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.


Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach - stosowanie

Najlepsze efekty osiąga się, stosując codziennie jedną ampułkę kuracji dermena®men przez okres 2-3 miesięcy. Kurację zaleca się przeprowadzić co najmniej 2 razy w roku. W celu utrzymania efektu stosować 2 razy w tygodniu jako dawkę podtrzymującą.  Preparat stosować rano lub wieczorem na włosy wilgotne (po ich umyciu szamponem dermena®men) lub suche. Otworzyć ampułkę, nałożyć na nią aplikator i nanieść równomiernie zawartość ampułki na skórę głowy. Zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie najbardziej widoczna jest utrata włosów. Następnie opuszkami palców delikatnie wmasować preparat okrężnymi ruchami w skórę głowy. Masaż pobudza dodatkowo krążenie i ułatwia wchłanianie substancji aktywnych. Przeczesać włosy i układać jak zwykle. Nie  spłukiwać. Produkt przeznaczony do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu przemyć je wodą.

Zaleca się równoczesne stosowanie ampułek z szamponem dermena®men, przeznaczonym do codziennego stosowania. Kurację można uzupełnić stosowaniem lotionu dermena®men.


Interakcje Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego kosmetyku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Dermena Men Kuracja hamujący wypadanie włosów dla mężczyzn w ampułkach


Grupy

  • Produkty dla mężczyzn

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.