Trudno dostępny w aptekach

 

Ziele Dziurawca zioła do zaparzania w saszetkach | 2 g | 30 toreb.

Rodzaj: lek dostępny bez recepty
Substancja czynna: Hyperici herba
Podmiot odpowiedzialny: ZAKŁAD ZIELARSKI "KAWON-HURT" NOWAK SP.J.

Zapytaj farmaceutę

Masz pytania dotyczące dawkowania Ziele Dziurawca?
Teraz możesz je zadać farmaceucie!Ten produkt występuje w więcej niż jednym opakowaniu. Wybraliśmy ten z najobszerniejszym opisem.
Aby wybrać opis innego opakowania tego produktu, kliknij tutaj.


Opis produktu Ziele Dziurawca

Kiedy stosujemy lek Ziele Dziurawca?

W łagodnych zaburzeniach nastroju typu depresyjnego,- w schorzeniach dróg żółciowych,- w kamicy żółciowej,- w stanach zapalnych błon śluzowych żołądka,- w moczeniu nocnym u dzieci.Zewnętrznie stosuje się do nacierania w bólach stawowych.

Ziele Dziurawca - działanie leku

- żółciotwórcze- rozkurczowe- uspokajające- moczopędne - przeciwbakteryjne

Jakie są przeciwwskazania do stosowania leku Ziele Dziurawca?

Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby.

Ziele Dziurawca – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Możliwe uczulenie na światło, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji.

Ziele Dziurawca - dawkowanie leku

Napar z 1-2 łyżeczek ziela na 1 1/2-2 szklanki wody, pić po 1/2 szklanki 2-3 razy dziennie Umieścić torebkę w termosie, zalać szklanką wrzącej wodyprzykryć i odstawić na 30 min. Pić po 1/2 szklanki naparu3-4 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem jako środek żółciopędnyi pobudzający wydzielanie soku żołądkowego lub po jedzeniujako środek rozkurczający.Napar można używać także do płukania lub okładów.

Interakcje z innymi lekami

Ten lek zażywany jednocześnie z innymi lekami może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas zażywania tego leku należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

 • Produkty na wątrobę / Produkty wspomagające pracę wątroby

  W tej kategorii znajdziesz produkty chroniące oraz wspomagające pracę wątroby. Dostępne w postaci płynów (soków, wyciągów itp.), tabletek, kapsułek, ziół do zaparzania itp.

 • Problemy skórne

  Problemy skórne mogą dotyczyć niemowląt, dzieci starszych, młodzieży i dorosłych. U najmłodszych pojawiają się podrażnienia pieluszkowe, egzemy, alergie skórne, natomiast młodzież zwykle narzeka na zmiany trądzikowe (np. 4Akne, Lactocer Plus, Visaxinum). Dorośli często skarżą się na nadmierną suchość skóry, rogowacenie i podrażnienia. Pielęgnacja skłonnej do podrażnień wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów, które łagodzą podrażnienia, zapewniają głębokie nawilżenie i regenerację. W efekcie sucha skóra staje się bardziej odżywiona i intensywnie nawodniona, pozbawiona uczucia ściągnięcia i dyskomfortu. Warto zwrócić uwagę na skład preparatu, ponieważ skóra wrażliwa wymaga delikatnego traktowania. Najlepiej unikać substancji konserwujących i zapachowych, etanolu, fenoksyetanolu, parabenów. Wśród składników aktywnych produktów do pielęgnacji skóry nadwrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień można znaleźć: witaminy, ekstrakty roślinne, masło Shea, kwas hialuronowy, kwasy Omega-3, oleje roślinne. Wyjątkowo wrażliwa i delikatna skóra potrzebuje ratunku w postaci nowoczesnego kremu lub maści na zmiany skórne, które będzie dostarczać składników odżywczych, wyselekcjonowanych z uwzględnieniem najnowszych badań naukowych.

 • Trawienie

  Preparaty na lepsze trawienie wspomagają prawidłowy przebieg procesów trawiennych, zmniejszając uczucie ciężkości i niestrawność. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (niestrawność, wzdęcia, nudności, ucisk w nadbrzuszu) to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą pojawić się u osób w różnym wieku. W zwalczaniu tego rodzaju symptomów doskonale sprawdzają się leki syntetyczne oraz preparaty ziołowe, które wspomagają prawidłową pracę układu pokarmowego. Dostępne wyroby wykazują działanie rozkurczowe, żółciotwórcze, żółciopędne oraz wspomagające trawienie. Składniki aktywne preparatów na lepsze trawienie wpływają korzystnie na prawidłowy przebieg procesów trawiennych, w przypadku uczucia pełności i ciężkości po posiłkach, usprawniając działanie wątroby i dróg żółciowych. Objawy niestrawności są często związane z przejedzeniem, zbyt szybkim jedzeniem, niedokładnym gryzieniem pokarmów lub spożywaniem dużych ilości tłustych potraw. Warto wówczas sięgnąć po odpowiedni specyfik, który może wspomóc układ trawienny. W tej kategorii dostępne są preparaty w różnych postaciach: kapsułek, tabletek, płynów lub ziół na wątrobę i trawienie (np. Gastrobonisol, Enzyvit, Verdin Fix,Travisto). Zdarza się, że problemy trawienne mogą być spowodowane nietolerancją laktozy. W takiej sytuacji można zastosować enzym laktazę (np. Lactocontrol).

 • Zioła

  Zioła w czystej, sypkiej postaci oraz zioła fix (w saszetkach do zaparzania), mieszanki ziołowe i herbaty o złożonym składzie są polecane na różne dolegliwości zdrowotne. W tej kategorii można znaleźć preparaty wskazane w problemach żołądkowych i trawiennych (np. Herbatka fix Na Trawienie, Piołun Fix, Dziurawiec Fix, Verdin Fix), poprawiające krążenie żylne i wspomagające pracę mięśnia sercowego (np. Herbatka fix Na Krążenie, Cardiobonisan Ojca Grzegorza), wpływające na poziom cukru we krwi, polecane dla diabetyków (np. DOZ Zielnik Morwa Biała, Zioł.fix Diabetosan), wzmacniające i oczyszczające (np. SYMBIO Ekologiczny Czystek suszony, Oczyszczająca Moc fix) oraz działające sedatywnie i uspokajająco (np. Nerwobonisan Ojca Grzegorza, Melisa fix Zioła Multipharm). Zioła należy zaparzyć stosując się do zaleceń producenta zawartych na opakowaniu. W przypadku stosowania innych leków np. kardiologicznych, hormonalnych warto skonsultować z lekarzem zastosowanie preparatów ziołowych.


Podobne produkty z tą samą substancją czynną


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o identyfikatorach BLOZ produktów są dostępne adresem www.blozinfo.osoz.pl.