Urgo Popękana Skóra interakcje ulotka opatrunek w płynie  3.25 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Urgo Popękana Skóra opatrunek w płynie | 3.25 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.


Opis produktu Urgo Popękana Skóra

Kiedy stosujemy Urgo Popękana Skóra?

Gotowy do użycia opatrunek w płynie do leczenia pęknięć skóry dłoni i stóp.

Urgo Popękana Skóra - działanie

Jak działa URGO Popękana Skóra?

Formuła produktu tworzy idealne warunki do gojenia się ran. Po aplikacji tworzy się przezroczysty i elastyczny film, który:

· CHRONI przed czynnikami zewnętrznymi

· ZASKLEPIA ranę i ZAPOBIEGA ponownemu otwarciu

· ŁAGODZI ból

· Jest WODODOPORNY


Jaki jest skład Urgo Popękana Skóra?

Triticum vulgare, nitroceluloza, alkohol izopropylowy, octan etylu, alkohol, hydroksypropyloceluloza, Ricinus communis.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Urgo Popękana Skóra?

Nie używać na zainfekowane rany, w przypadku infekcji grzybiczych, oparzeń i ran krwawiących. Nie stosować bezpośrednio na błonę śluzową (zwłaszcza ust). Z uwagi na brak danych nie zaleca się stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.


Urgo Popękana Skóra - stosowanie

W przypadku osób poniżej 16. roku życia, produkt musi być aplikowany przez osobę dorosłą. Zaaplikować za pomocą szpatułki tak, aby pokryć w całości uszkodzoną skórę. Pozostawić do wyschnięcia na kilka sekund. Czynność powinna być powtarzana 2-3 razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia. Zamknąć szczelnie po użytku. W razie konieczności ochronny film można usunąć poprzez aplikację niewielkiej ilości preparatu na istniejący film i natychmiastowe starcie warstwy suchym płatkiem. Skład preparatu zapewnia higienę i nie ma konieczności czyszczenia szpatułki. Preparat należy zużyć w ciągu 6 miesięcy od otwarcia.


Urgo Popękana Skóra – jakie środki ostrożności należy zachować?

Aplikować wyłącznie na skórę. Preparat powinien być aplikowany przez osoby dorosłe. Do stosowania na drobne rany. Preparat przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. Palenia tytoniu w trakcie aplikacji, w czasie schnięcia preparatu lub w pobliżu otwartej butelki jest wzbronione. W trakcie aplikacji może pojawić się uczucie pieczenia. W przypadku wątpliwości, skonsultuj się z farmaceutą. Nie połykać. Należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Działa drażniąco na oczy. Preparat może być stosowany przez diabetyków po konsultacji z lekarzem.


Interakcje Urgo Popękana Skóra z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Urgo Popękana Skóra z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.