Ectifem Żel interakcje ulotka żel dopochwowy  30 ml

Trudno dostępny w aptekach

 

Ectifem Żel żel dopochwowy | 30 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: SOLINEA SP. Z O.O. SP.K.


Opis produktu Ectifem Żel

Kiedy stosujemy Ectifem Żel?

Ectifem żel jest zalecany do leczenia pierwszych objawów dyskomfortu pochwy.

Ectifem Żel - działanie

Ectifem żel to bezbarwny, półprzezroczysty, niehormonalny żel nawilżający do łagodzenia suchości pochwy / atrofii pochwy.
 Ectifem żel zawiera ektoinę (Ectoin®), naturalną cząsteczkę chroniącą komórki, o właściwościach zmniejszających stan zapalny i stabilizujących błony komórkowe. 
Nawilża suchą błonę śluzową pochwy i pomaga zmniejszyć objawy atrofii pochwy, takie jak suchość, swędzenie i pieczenie.
 Ectifem żel jest zalecany do leczenia pierwszych objawów dyskomfortu pochwy. 
W oparciu o dane przedkliniczne, dzięki zastosowaniu Ectoin® Hydro Complex Ectifem żel stabilizuje błony komórkowe śluzówki, utrzymuje nawilżenie i wspomaga proces regeneracji. Ectifem żel może być stosowany razem z ogólnoustrojowymi terapiami hormonalnymi. Ectifem żel nie zawiera substancji zapachowych, barwników, olejów mineralnych, alkoholu i hormonów. Skuteczność oparta jest na 100% naturalnych składników.

Jaki jest skład Ectifem Żel?

Aluminiowa tubka 30 ml z plastikowym aplikatorem Składniki: Ektoina (Ectoin®), woda, hydroksyetyloceluloza, kwas mlekowy, mleczan sodu, benzoesan sodu, glikol propylenowy

Ectifem Żel – jakie działania niepożądane mogą wystąpić?

Ectifem żel jest dobrze tolerowany. Do tej pory nie są znane żadne regularnie występujące lub utrzymujące się skutki uboczne. W pojedynczych przypadkach może wystąpić krótkotrwałe miejscowe pieczenie lub swędzenie, a także nieznaczne zwiększenie ilości wydzieliny z pochwy. Należy poinformować swojego lekarza, farmaceutę lub dystrybutora produktu, jeśli zauważysz skutki uboczne związane ze stosowaniem Ectifem żel. Jeśli objawy nie ustępują, pogarszają się lub pojawią się oznaki infekcji (jak wydzielina z pochwy o nietypowym kolorze / konsystencji / zapachu), należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą

Ectifem Żel - stosowanie

Ectifem żel należy zawsze używać zgodnie z instrukcją użytkowania. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, Ectifem żel należy aplikować raz dziennie, najlepiej wieczorem, co najmniej 1 godzinę przed snem (jeśli jest taka konieczność należy użyć wkładek higienicznych). W razie potrzeby Ectifem żel może być używany rzadziej (z odstępem jednego / dwóch / trzech dni). Należy dokładnie umyć ręce i zachować ogólną higienę przed zastosowaniem. Aplikowanie zimnego żelu może powodować nieprzyjemne uczucie. Przed użyciem należy upewnić się, że tuba ma temperaturę pokojową. *Bez aplikatora: odpowiednią ilość żelu należy nałożyć na czysty palec i delikatnie wmasować w zewnętrzne okolice narządów płciowych i / lub wnętrze pochwy. *Z aplikatorem: - Otworzyć tubkę trzymając ją pionowo, końcówką skierowaną do góry. Nałożyć aplikator dopochwowy na końcówkę tubki. - Ostrożnie ścisnąć tubkę, aż tłok aplikatora zatrzyma się i aplikator zostanie napełniony żelem. Wyjąć aplikator z tuby, ostrożnie pociągając/przekręcając, a następnie zamknąć tubkę. Żel nawilżający, łagodzący suchość i objawy atrofii pochwy - Ułożyć się w wygodnej pozycji do wprowadzenia aplikatora do pochwy (np. leżąc na plecach lub w najlepszej dla siebie pozycji do wprowadzenia produktu) i ostrożnie włożyć aplikator do pochwy. - Delikatnie nacisnąć tłok aplikatora, aż do zatrzymania i uwolnienia całego żelu do pochwy. - Wyjąć aplikator z pochwy. Aplikator należy dokładnie wyczyścić po każdym użyciu. Aby wyczyścić aplikator należy: - zdemontować aplikator poprzez wyciągnięcie tłoka z tuby. W tym celu tłok należy mocno docisnąć kulistym końcem tłoka do twardej powierzchni. - umyć rurkę i tłok letnią wodą z kranu i łagodnym mydłem, dokładnie opłukać rurkę i tłok wodą z kranu, w razie potrzeby strząsnąć nadmiar wody. - pozostawić części aplikatora do wyschnięcia na suchej i czystej powierzchni - ponownie zmontować aplikator, wkładając tłok do rurki. Nie używać jednego aplikatora więcej niż 20 razy.

Ectifem Żel – jakie środki ostrożności należy zachować?

• Preparatu Ectifem żel nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na ektoinę (Ectoin®), glikol propylenowy lub którykolwiek z pozostałych składników żelu. 
• Jeśli wystąpią reakcje alergiczne, należy natychmiast przerwać stosowanie. 
• Nie stosować w przypadku urazów lub operacji w okolicy pochwy. 
• Nie stosować podczas infekcji sromu i pochwy. 
• Aby zapewnić higienę, produkt powinien być używany tylko przez jedną osobę. 
• Przechowywać poza zasięgiem dzieci. 
• Nie stosować dłużej niż 3 miesiące po otwarciu. 
• Nie używać produktu uszkodzonego. Przed każdym zastosowaniem aplikator należy dokładnie sprawdzić pod kątem integralności. Nie używać aplikatora, jeśli jest uszkodzony (np. ma widoczne pęknięcia lub odpryski) lub jego tłok jest poluzowany i łatwo odłącza się od tuby. 
• Ectifem żel nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. 
• Ectifem żel nie jest środkiem plemnikobójczym ani nie wspomaga poczęcia. Nie ma działania antykoncepcyjnego i nie może być stosowany w celu zapobiegania ciąży.

Interakcje Ectifem Żel z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Ectifem Żel z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Ectifem Żel


Grupy

  • Produkty ginekologiczne
  • Pozostałe Produkty ginekologiczne

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.