Alugastrin 3 Forte interakcje ulotka tabletki  30 tabl.

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

Alugastrin 3 Forte tabletki | 30 tabl.


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: URGO SP.Z O.O.


Opis produktu Alugastrin 3 Forte

Kiedy stosujemy Alugastrin 3 Forte?

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, w złagodzeniu objawów takich jak: zgaga, bóle żołądka, refluksowe zapalenie przełyku, zarzucanie kwaśnej treści żołądka, problemy z trawieniem, kaszel oraz zapalenie krtani i gardła.

Alugastrin 3 Forte - działanie

Alugastrin 3 FORTE to wyrób medyczny wskazany w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego, który poprzez mechaniczne działanie składników zawartych w produkcie zapobiega przedostawaniu się kwasów żołądkowych w kierunku przełyku, obniża nadkwaśność żołądka, chroni błonę śluzową żołądka oraz przełyku przed drażniącym działaniem zgagi i zarzucanej kwaśnej treści żołądka.

·Alginian sodu w połączeniu z węglanami, zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądka do przełyku poprzez mechanizm fizycznego działania. W obecności kwasu żołądkowego, alginian zmienia stan fizyczny, staje się żelem, a węglan reaguje tworząc dwutlenek węgla. Ochronna warstwa żelu, utrzymująca się na powierzchni treści żołądka, zapobiega cofaniu się kwaśnej treści żołądka i blokuje refluks w kierunku przełyku.

·Działanie ochronne błony śluzowej żołądka i przełyku następuje dzięki właściwościom mukoadhezyjnym (działanie powlekające błonę śluzową, w wyniku którego powstaje ochronna warstwa) Mucosave®, który jest ekstraktem z liści Opuncji Figowej i liści Oliwki Europejskiej, łączy działanie mukoadhezyjne polisacharydów z ochronnym działaniem polifenoli z oliwy.

·Obecność węglanurównież przyczynia się do zmniejszenia nadmiernej nadkwaśności soku żołądkowego.


Jaki jest skład Alugastrin 3 Forte?

Mucosave® (ekstrakt z liści Opuncji Figowej i liści Oliwki Europejskiej), alginian sodu, węglan wapnia, hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, krzemionka.


Jakie są przeciwwskazania do stosowania Alugastrin 3 Forte?

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek ze składników.


Alugastrin 3 Forte - stosowanie

Należy połknąć jedną tabletkę popijając ją wodą. Zaleca się przyjmowanie jednej tabletki wieczorem przed snem. Druga tabletka może być przyjęta w ciągu dnia, po posiłku, w przypadku takiej potrzeby lub konieczności. Maksymalne zalecane leczenie to 30 dni.


Alugastrin 3 Forte – jakie środki ostrożności należy zachować?

·Produkt przeznaczony do stosowania doustnego.

·Nie stosować w przypadku nadwrażliwości lub alergii na którykolwiek ze składników.

·Obecność sodu w składzie wymaga ostrożności podczas stosowania u pacjentów z nadciśnieniem, niewydolnością serca lub nerek. Biorąc pod uwagę brak odpowiednich badań i danych dotyczących stosowania u kobiet w ciąży i u dzieci w wieku poniżej 12 lat, należy zasięgnąć porady lekarza przed użyciem.

·Nie używać po upływie terminu ważności.

·Nie używać produktu jeśli opakowanie jest uszkodzone lub naruszone.

·Nie należy przekraczać zalecanego dawkowania.

·Należy korzystać z produktu zgodnie z instrukcją użytkowania.

·Biorąc pod uwagę brak odpowiednich badań i danych podczas przyjmowania wielu produktów, należy skonsultować się z lekarzem, czy możliwa jest interakcja.

·Przechowywać produkt w miejscu niedostępnym dla dzieci.


Interakcje Alugastrin 3 Forte z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje Alugastrin 3 Forte z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania Alugastrin 3 Forte


Grupy

  • Produkty stosowane w nadkwasocie, zgadze i chorobie wrzodowej

Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.