SutriSept Hydrożel na rany interakcje ulotka   30 ml

Dostępny w mniej niż połowie aptek

 

SutriSept Hydrożel na rany 30 ml


Dowiedz się więcej

Rodzaj: wyrób medyczny

Podmiot odpowiedzialny: VERCO


Opis produktu SutriSept Hydrożel na rany

Kiedy stosujemy SutriSept Hydrożel na rany?

Najlepsze rezultaty gojenia ran uzyskuje się poprzez zapobieganie urazom, ochronę przed zakażeniem i czynnikami mogącymi powodować uszkodzenie rany a także unikanie wszystkich stanów mogących powodować konieczność dodatkowej interwencji chirurgicznej. W tym celu konieczne jest utrzymanie czystości i odpowiedniej wilgotności rany oraz odizolowanie rany od środowiska zewnętrznego aby zapobiec infekcjom. Jeśli pacjent nie choruje na żadną chorobę ogólnoustrojową, wszystkie rany goją się samoistnie, o ile są czyste i mają zapewniony odpowiedni poziom wilgotności. Jednak kontakt z powietrzem, zanieczyszczenie i wysychanie rany prowadzi do namnażania się drobnoustrojów. Powoduje to, że rany ostre stają się ranami przewlekłymi. Roztwór utrzymuje stabilne środowisko rany poprzez jej mechaniczne oczyszczanie i utrzymywanie odpowiedniej wilgotności. SutriSept Żel na rany tworzy na powierzchni rany cienką warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Poloksamer zapewnia skuteczne mechaniczne oczyszczanie. Tworzy warstwę ochronną na powierzchni rany chroniąc ją przed zanieczyszczeniami organicznymi i mikrobiologicznymi, dzięki czemu przyspiesza wtórne gojenie się rany. Przeciwdrobnoustrojowe właściwości wynikające z unikalnej kombinacji składników (poliheksanidu i poloksameru) sprawiają, że żel zapobiega tworzeniu się biofilmu.

ZAKRES STOSOWANIA:

1) Zastosowanie przed nałożeniem opatrunku lub wraz z nim.

Najważniejszym czynnikiem wspomagającym proces gojenia się rany jest utrzymanie jej w czystości i odpowiednie nawilżenie. SutriSept Żel na rany, dzięki zawartym w nim składnikom, usuwa z powierzchni rany brud, resztki wysięku, suchą tkankę i strupy. Utrzymuje czystość i odpowiednią wilgotność rany. SutriSept Żel na rany tworzy cienką warstwę ochronną na powierzchni rany i chroni ją przed czynnikami zewnętrznymi. Wypełnia przestrzeń między powierzchnią rany a opatrunkiem, a tym samym zapobiega przywieraniu opatrunku do powierzchni rany. W przypadku mniejszych ran wystarczy zastosowanie samego produktu SutriSept Żel na rany.

2) Zastosowanie podczas zmiany opatrunku. Materiały opatrunkowe, takie jak bandaże, gazy, materiały chłonne, kompresy mogą przywierać do powierzchni rany. Ich usunięcie podczas zmiany może spowodować zerwanie strupów i ponowne otwarcie rany. Przedłuża to proces gojenia się rany. Przed zmianą opatrunki i bandaże zwilża się SutriSept Żel na rany. Umożliwia to zmianę opatrunku bez powodowania uszkodzenia tkanek.

SutriSept Hydrożel na rany - działanie

Roztwór do przemywania, nawilżania i pielęgnacji ran. SutriSept Żel na rany ułatwia i przyspiesza proces gojenia się ran poprzez fizyczne oddziaływanie w miejscu zastosowania oraz utrzymywanie odpowiedniej wilgotności rany. Oczyszcza i nawilża powierzchnię rany. Tworzy warstwę ochronną, która oddziela ranę od środowiska zewnętrznego. Pomaga skrócić proces gojenia. Nie powoduje bólu ani podrażnień. Nie uszkadza powierzchni rany, ponieważ nie zawiera alkoholu. Żel na rany został zbadany dermatologicznie.


Jaki jest skład SutriSept Hydrożel na rany?

1% poloksamer, 0,1% biguanid poliaminopropylu (poliheksanid) i substancje pomocnicze.


SutriSept Hydrożel na rany - stosowanie

1) Przed założeniem opatrunku – metoda aseptyczna.

Dokładnie przemyć ranę roztworem SutriSept Żel na rany. Rany z głęboką i rozległą tkanką martwiczą należy przemywać przez 10 do 15 minut (przez założenie mokrego opatrunku). Nie spłukiwać roztworu po aplikacji.

2) Przy zmianie opatrunku – metoda aseptyczna.

Nasączyć opatrunek i bandaż odpowiednią ilością SutriSept Żel na rany. Aby utrzymać odpowiednie nawilżenie rany i zapobiec przywieraniu do jej powierzchni materiału opatrunkowego, który pozostawał na ranie przez dłuższy czas, procedurę zwilżania powtarzać co 2 dni. Po takim zwilżeniu można łatwo zmienić opatrunek nie powodując uszkodzenia powierzchni rany.


SutriSept Hydrożel na rany – jakie środki ostrożności należy zachować?

Przed użyciem należy przeczytać instrukcję używania. Nie stosować do infuzji ani w iniekcjach. Nie stosować u pacjentów z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników produktu. Nie pić roztworu! Nie połykać roztworu! Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Nie używać roztworu, jeśli nakrętka jest pęknięta lub warstwa ochronna pod nią rozdarta. Okres trwałości tego produktu przechowywanego w temperaturze pokojowej wynosi 3 lata. Produkt należy zużyć w ciągu 8 tygodni od pierwszego otwarcia opakowania. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.


Przyjmowanie SutriSept Hydrożel na rany w czasie ciąży

Stosowanie w okresie ciąży i u małych dzieci: Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania związków chemicznych zawartych w produkcie SutriSept Żel na rany u dzieci poniżej 2. roku życia i u kobiet w ciąży nie zaleca się jego stosowania w tych grupach pacjentów bez nadzoru lekarza.


Interakcje z innymi lekami

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego wraz z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek interakcji, mających negatywny wpływ na zdrowie.


Interakcje z żywnością

Nie posiadamy informacji wskazujących, aby podczas stosowania tego wyrobu medycznego należało unikać jakichkolwiek produktów żywnościowych.


Inne opakowania


Grupy

  • Preparaty na gojenie się ran

    W tej kategorii znajdziesz produkty wspomagajace gojenie się ran oraz produkty pomocne w przypadku niewielkich ubytków naskórka, które działają ochronnie i dezynfekująco. Znajdziesz tu również preparaty stosowane ż w lekkich oparzeniach i odmrożeniach. Dostępne w postaci maści, kremów, zasypek, sprayu i płynu na skórę.


Może Cię również zainteresować:


Dodatkowe informacje

Wybierz interesujące Cię informacje:

Informacje o kodach BLOZ oraz możliwości współpracy z BLOZ dostępne są pod adresem BLOZ.pharmind.pl.